Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Biciklivel lehet, fogyni vagy...

Biciklivel lehet, fogyni vagy nem?

Figyelt kérdés
Rengeteget olvastok róla, de nagyon vegyes a vélemény én 12km tudnék tekerni nagyon dombos területen, (fel-le-fel-le). 16/F vagyok és fél éve diétázom, megálltak a kilók és kell keresnem valami sportot heti 3× 45 perc kondi, heti 3× 30perc Rubint Réka hasizom és heti 1× 120 perc (könnyítet) kézilabda edzés, de mivel nem mennek a kilók így be kalkulálnám a heti 2× 12km kerékpározást váltott tempóval közepes és intenzív tempóval. !!! Térdembe porc kopás és felpuhulás van !!! de biciklizés közbe nem fáj, futás közben igen, így a bicikli marad csak, mert úszásra nincs lehetőségem a környéken.

2013. ápr. 20. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A fogyáshoz alapvetően un. kardioedzés kell. Ezek lényege, hogy hosszan, kitartóan kell csinálni, szünet nélkül. Ugyanis, amikor mozogsz, a szervezet először az izom saját raktárához nyúl, és csak utána kezdi el bontani a zsírt, ha jól tudom, kb. mozgás után. Azok a mozgásformák, amiket te űzöl, inkább izom építésre alkalmasak.

Lényeg a lényeg, ha folyamatosan tekered azt a 12 km-t, megállás nélkül (lehetőleg úgy, hogy ne haldokolj a végén), akkor igen, szerintem lehet. :)

2013. ápr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne vedd a szívedre, de 12km az lópikula, főleg intenzív tempóval. 1 órát azért érdemes a biciklizésre is szánni, főleg ha fogyni szeretnél.


Közepes-lassú tempóval 1-2 órát ajánlok, hogy ne terheld nagyon a térded. Jó sportolást!

2013. ápr. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meglátom, hogy bírom ezt a távot és utána mehet a következő "szint".
2013. ápr. 21. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!