A mozgásmennyiség növelésével mennyire tudom fokozni a fogyást?
NEm. Ennek több biológiai oka is van.
Elmagyarázom.
Vegyük csak azt hogy egy órát mozogsz. Ha nem kajálsz megfelelő mennyiségben és minőségben /diéta, energiadeficit=több az elhaszált mint a bevitt energia ami nem egyenlő a koplalással!!/ akkor nem fogsz fogyni. Most vegyük azt hogy a diéta már rendben van de még a mozgás mennyiésége, és pl nincs meg az étekzések száma optimálisan belőve, akkor a szervezeted a tápanyag megvonás ellen úgy védekezik, hogy lelassítja az anyagcserét, és a fogyás, vagyis az érdemi zsírvesztés megáll.
Eddig remélem tudod követni.
Namármost ha te napi 9 órát is intenzíven mozogsz, és nem diétázol akkor ez az arány még rosszabb, így a szevezeted mégjobban belassítja az anyagcserét, hisz még ha megfelelően is kajálsz, vagy épp nem, a brutális mozgásmennyiség következtében ez a bevitt felhaszált energia-arány még rosszabb mint az első esetben, így megáll a fogyás. Ezért nem fogsz lefogyni pusztán monoton kapálástól stb. Vagy ha igen akkor nem zsírból.
De még egy megközelítést is mondok.
A zsírt legjobban a lassú egyenletes nem nagy izommunkát igénylő mozgások égetik. Nem égetnek sokat igaz, mint pl a futás, de én pl. - és mindenkinek ezt kéne - az izom leépülését is figyelembe veszem, így nem jó a futás. Ezt tényleg mindenkinek így kéne, akár testépít, akár nem.
Namármost ha valaki intenzív mozgást végez akkor a pulzusa sem kicsi, így ez egyből kilőve.
Sima aerob edzés, napi 1 óra, reggel éhgyomorra, ami nem más mint monoton egyenletes mozgás, lassú tempóban, de jó a szobakerékpár is erre a célra, lényeg hogy nem kell sietni. DE diéta és súlyzós edzés nélkül semmit nem ér.
Sok sikert
Krisz
Ez összetett dolog. Az előző válasszal szemben az igazság az, hogy nem lassulna be az anyagcseréd a megnövelt mozgásmennyiség miatt. Épp ellenkezőleg.
Viszont, hogy az izomszöveteidet megvédd a lebontástól nagy mértékben kellene emelned a fehérjebeviteledet. Azonkívül igen hamar túledzett állapotba kerülnél, amiben nem lehetséges eredményt elérni, kiürülnek a szervezet energiaraktárai, vitaminraktárai és csökken a hormontermelés (kivétel a kortizol ami egy lebontó, katabolikus hormon és teljesen tönkrevágja az addigi eredményeidet) Így előbb utóbb szó szerint lerobbansz.
Tehát a válasz az, hogy elméletben igen, de gyakorlatban ezt senki sem bírja végigcsinálni.
Ha már nagyon profi vagy és kevésnek érzed az edzést inkább csinálj napi 2 x 1 órás edzést, délelőtt és délután, de csak akkor ha nem dolgozol és sokat tudsz pihenni mellette.
A mozgásfajtákról:
Tévedés, hogy a lassú, egyenletes kis intenzítású aerob edzés a legjobb. Valójában ez a leghaszontalanabb edzésforma, néhány speciális esettől eltekintve nem érdemes alkalmazni (például testépítők a verseny előtti hetekben alkalmazzák, amikor már intenzív edzésre képtelenek a szénhidrátmegvonás miatt. De ekkor már a testzsírarányuk 7-8 % és már csak az utolsó felesleges dekákat akarják eltüntetni)
Az ajánlott edzésformák hatékonysági sorrendben:
1. teljes testre végzett súlyzós edzés.
2. Aerob intervallumedzés
3. Alacsony intenzítású kardió.
Legjobb eredményt az 1 és 2 kombinálásával lehet elérni.
Nagyjából ennyi.
Köszi a részletes válaszokat!
Azt meg tudjátok mondani, hogy akkor mennyi lenne az optimális mozgásmennyiség? Bár látom, hogy ez jóval összetettebb kérdés, mint hogy itt ki lehessen fejteni. Hol tudok utánaolvasni?
Nehéz kérdés, mert nem elsősorban mennyiségről beszélünk, hanem minőségről. Ha képes vagy elég intenzíven edzeni akkor még csak minden nap sem kell végezned az edzést. Ehhez viszont kell egy jó erőszint és gyakorlat, hogy el tudj végezni egy ilyen edzést. Mondjuk 1 órás intenzív, minimális pihenőidővel végzett súlyzós edzés hatására akár 48-72 órára is emelt szinten lesz az anyagcsere, tehát a hatása egy ilyen edzésnek elég hosszú. 2-3 ilyen edzéssel (/hét)folyamatosan magasan tudod tartani a zsírlebontás ütemét.
Ez csak a súlyzós edzésre igaz természetesen, mint a legeredményesebb zsírlebontó edzésmódszerre. Futni például akár minden nap is lehet és kell is. (súlyzózni is lehet minden nap, de ahhoz több éves edzésmúlt és megfelelő táplálkozás szükséges)
Tehát a szükséges edzés arányaiban:
-teljes test edzés súlyzóval, teremben. heti 3x1 óra
vagy
-változó intenzítású (intervallum) futás heti 7x 1 óra
vagy
-alacsony intenzítású edzés(pl kocogás, séta, bicikli) heti 7x 2,5 óra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!