Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » S. O. S valaki akinek van...

S. O. S valaki akinek van tapasztalata!?

Figyelt kérdés
120kg vagyok és 170cm, le szeretnék fogyni de fogalmam sincs, hogyan kezdjem, megköszönném ha valaki aki már lefogyott mondana már hasznos dolgot.
2013. márc. 5. 19:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%

Rá kell magad venni a futásra :)

Nem kell egy maratont lefutnod egyböl, szépen egyenletesen kezded napi 20 perccel nem sok pihivel, csak amennyit muszáj nak érzel. Kevesebb kaja, én mindig "éheztettem" magam kicsit nehéz de egy idő után összébb szükül a gyomrod és nem lesz szükség annyi kajára. A futást jól beöltözve végezd. (semmiképp se nyúlj hülye gyógyszerekhez )

Az étrendet meg nem mondom, hogy alakitsd át, mert mi sem álltunk ugy hogy nekem legyen diétás kaja.

Én ennyit tudtam segíteni a többi rajtad áll.

2013. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

*előző

Ha bármi kérdésed van, csak nyugodtan

2013. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Szia

Én is akörül mozgok csak 5 cm-el alacsonyabb vagyok, ha gondolod írj privát üzenetet, és segíthetünk egymásnak, illetve bíztathatjuk egymást :-)


Egyébként nekem ez bejön most egyenlőre:

Igyekszem húst, levest enni, illetve saláta, párolt káposzta. Sok gyümölcs, de inkább alma, vagy körte, szilva, narancs, mandarin. A gyümölcsöt is inkább tízóraira illetve uzsonnára kalkuláld be.


Reggeli, rozs kenyér, valami szalámival, de 2 szeletnél semmiképp se több, rakhatsz bele uborkát, paprikát, salátát, ezekbe szinte semmi kalória sincs, de még is megízesítik a szendvicset, én azt hittem az elején, hogy borzalmas íze lesz a rozs kenyérnek, de így telepakolva mindenféle zöldel nem is olyan rossz, sőt nekem kezd ízleni.


tízórai:

gyümölcs, és ilyenkor még valami apróbb édesség is belefér 1 kocka csoki, cukorka, vagy bármi más, de nagyon kevés, annyi amennyit a gyerekednek is adnál.


Ebéd:

Amit alapjáraton főznél a családnak, csak csinálj magadnak köretnek salátát, vagy párolt zöldséget. Rántott hús helyett próbálj meg sütve csinálni húst, mert a lisztet kerülni kell.


Uzsonna:

Könnyed gyümölcs (alma, narancs) vagy diétás, illetve natúr joghurt. (Nagyon finom diétás joghurt van a lidl-ben nem túl drágán)


Vacsora:

Párolt zöldség, saláta, leves (tészta nélkül!!!)


És ami a legfontosabb alvás -3 óra NE EGYÉL.


Inni csak ásványvizet, a cukros üditők nem a barátaid.

A leghatásosabb a fogyás ha a cukros üdítőket nem édesítőszeresre cseréled, hanem vízre. És ezt én mondom aki 4 éven keresztül mást nem ivott meg csak cukros üdítőket.

Bár még én is bűnözök néha, és megiszok egy fél literes energia italt, de ezen kívül csak vizet iszok

2013. márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Kevesebb evés, több mozgás. Nem egy nagy kunszt.
2013. márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
B+, ekkora marhaságokat! Méghogy fusson a 120 kilóval? Meg a csoki, cukor belefér a táplálkozásba!?
2013. márc. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
És 130 kg-ról fogytam 120 kg-ra 1 hónapra, úgy hogy ezt az étrendet követtem, és igen is belefér tízóraira még délelőtt 1 kocka csoki, vagy 1 szem cukorka. Főleg hogy utána ha nem is sportol lemozogja.
2013. márc. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Én is hülyeségnek tartom ezt a futást. A mozgás javasolt, csak valami izületkímélőbb módszer(személy szerint az ellipszis trénert javasolnám). Én magamnak vettem egyet otthoni használatra és azóta is teljesen megfelel, ára hamar visszajön kondibérletet nézve. Ha nem akarsz sportolni akkor se esélytelen a helyzet. A fogyókúránál nincs titkos recept mielőtt bármi ilyennek bedőlnél. A lényeg egy kalóriára kimért szénhidrátszegény étrend kialakítása, erről most nem szeretnék túl sokat írni, mert akkor egy órát olvásnál körülbelül. Amit soha ne csinálj az a koplalás(beszűkül a gyomrod, de ez nem vezet sehová), ugyanis a szervezeted túlélő módra kapcsol és akkor pont az ellentétes hatást fogod elérni. Tehát a lényege a dolognak, hogy a napi kalória bevételed alacsonyabb legyen, mint ami a testednek kellene és amennyiben ráveszed magad sportra FIGYELJ az izületeidre, nagyon könnyen tönkremennek. És még az utolsó amit hozzáfűznék, hogy a tabletták segíthetnek(nem a csodabogyók, amitől 1 hét alatt 3500 grammra fogysz). Erről se mesélnék mert itt is elég sok féle hatást lehet elérni és több irányból hozzásegíteni a szervezetet a végeredményhez. És utólag egy kommentelő válaszát visszanézve, ez méginkább hülyeség, hogy drágábban jössz ki a diétás étrenddel. Sőt ha kiszámolod még olcsóbban is, mint az a sok badarság amit az emberek vesznek ételként.
2013. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ilyen súlynál a legcélszerűbb fogyókúra az úgynevezett kalóriadeficit... Ez a diétáknak az a formája, ami nem terheli a szervezetedet, mert azt erősen kétlem, hogy egyik napról a másikra át tudnál állni a tömény és laktató kajákról a zöldségekre. A mozgás hasznos lenne, de akkor javaslom az edzőtermet ahol segítséggel tudnád ezt csinálni, mivel magad aligha leszel képes sanyargatni a saját testedet, hiszen ha képes lennél nem jutottál volna idáig.

A kalóriadeficites fogyás lényege, hogy az eddig bevitt kalória mennyiségedet csökkented kb. 10-15%-al... aztán ezt időnként megismétled, mindaddig amíg el nem éred a korodnak, edzettségednek és foglalkozásodnak megfelelő kalóriamennyiséget. Így nem kell drasztikusan megváltoztatni az étrendedet, persze így sem lesz könnyű...

Természetesen teljesen megváltoztathatod az étrendedet, ez is lehetséges, de akkor ezt csak és kizárólag úgy kezd el, ha van aki ebben lelkileg támogat, mert ez sokkal megterhelőbb főként mentálisan. Ha tanácsot akarsz és tudsz angolul, akkor ajánlom nézd meg a The biggest loser amerikai fogyasztó realityt, amiben profi edzők próbálják lefogyasztani az extrém túlsúlyos embereket és amikből kiváló ötleteket, motivációkat is kaphatsz segítségül szakemberektől...

2013. márc. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első jó nagy baromságokat írt, ne halgass rá. Ilyen túlsúllyal baromság elkezdeni futni, szétmegy a térded, izületeid. Max séta. Emelett diéta, diéta. Sok zöldség, hús. Ezek legyenek a táplálkozásod alapjai. Étkezések közt egy gyümölcs, nasinak magvak.

Nem árt ha a tejterméket is kiiktatod vagy csükkented.

Sok sikert, állj neki, ne halogasd!

2013. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg összeszűkül a gyomrod, meg beöltözve fuss, úristen, melyik 80-as évekbeli Kiskegyedben olvastad ezeket?
2013. márc. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!