Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire veszélyes a sok fehérje?

Mennyire veszélyes a sok fehérje?

Figyelt kérdés

Szálkásító diétát tartok, de a szöget ütött egy gondolat a fejemben. Olvastam, hogy vese betegeknek a sok fehérje ártalmas. Nekem 10 éve volt egy elég súlyos vesebetegségem, nem túlzok ha azt mondom, hogy ha éjszaka nem visznek be a kórházba, már nem éltem volna meg a reggelt. Azt mondta a doki akkor, hogy készüljek fel rá, hogy évente vissza fog térni a betegség. De azóta 10 év el telt és nem bukkant fel.

Naponta 130-150 gr fehérjét eszem/iszom. Napi 2-3 tojás, csirke comb, mell, pulykamell, hal és napi 1 (2dl) fehérje turmix. Ehhez mindössze 50 gr szénhidrátot fogyasztok.

Vajon árthat a vesémnek? Vagy már egészséges embernek minősülök ilyen szempontból.


2013. febr. 25. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:

A vesebetegségek kiváltója sosem a sok fehérje fogyasztása. Az 50g szénhidrát egészséges forrásból származzon (gyakorlatilag zöldségekből), ha csak húst és zöldségeket eszel, eleve minimalizálhatod a veséidet érő káros folyamatokat.

Önmagában a fehérje fogyasztás pedig nem árt a veséidnek.

2013. febr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak zöldséget és gyümölcsöt eszem, utóbbiból 1-et naponta. De hát egy alma maga 23 gramm ch, nem beszélve a zöldségekről. Így 50-70 gramm alá nem tudom csökkenteni a bevitelt, mert akkor már nem ennék semmit.
2013. febr. 25. 18:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de gyümölcsfogyasztásból sehol sem ajánlanak sokat, a zöldségekkel bevitt szénhidráttal pedig nincsen gond. A zöldségek részben emészthetetlen rostokat tartalmaznak, a rostokat baktériumok bontanak le. A végtermékek számodra rövid szénláncú zsírsavak, tehát a zöldség = könnyen felszívódó zsír, ami nem okoz problémákat.
2013. febr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!