Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Zabpehely reggelire mennyire...

Zabpehely reggelire mennyire jó? Ha rizst szeretnék enni párlt csibemellel és salátával úgy hízlal?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
zabpehely nem hílal reggelire ha nem túl zsíros tejjel iszod (és persze ha maga a pehely nem cukrozott) ha a rizs csibemellel meg salival ebédnek van szánva, az sztem tökéletes. jó menü!
2013. febr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettő jó tökéletes kaja.

Hízlalni minden hízlal, ha több kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz. Ha sportolsz, akár 1 kiló csirkét is megehetsz hízás nélkül, ha ledolgozod.

2013. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%

Én szívesen eszek reggelire zabpelyhet. Nem a leglájtosabb kaja, de egy kis adagtól is teljesen jól lakok, nem éhezek meg hamar.

A rizsről azt hallottam, hogy meglehetősen hízlal (bár nem tudom mennyivel, mint a z.p.), meg amúgy sem szeretem, úgyhogy a cici mellé csak a salátát enném.

2013. febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%

A zabpehelynek, rizsnek (mindkettő fölösleges keményítőforrás) van egy olyan hatásuk, hogy megzavarják a saját vércukor szabályozásodat, és a közben lezajló hormonális változások, kiegyensúlyozás közben hát fölösleges zsírraktározás is történik. Ez maga az elhízás, ha sokszor történik ez akkor túlsúlyba kerül a zsír raktározása, kialakul a súlyfölösleg, betegségek..


Értelmetlen zabpelyhet enni reggelire, amíg van jobb étel (zöldségek, tojás, hús). Ugyan így ebédre ha már csibét eszel salátával, fölösleges a rizzsel ugyan ezt a hormon játékot kiváltani. Egyébként reggel sokkal érzékenyebb a keményítőre a szervezet, sokkal nehezebben ellensúlyozza ki a szénhidrátok hatását, több inzulin kell hozzá. Hatalmas kérdés marad: MINEK? Minek ilyenekkel szórakozni, amikor a csirkét meg lehet enni csak a zöldségekkel is, reggelire is sokkal finomabb kajákat lehet enni mint a zab. Ha meg a zabkása finom, na de még mindig nem tápláló, viszont a hasnyálmirigyünket megterhelő étel.

2013. febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat , az utolsó válaszolónak annyit, hogy nem úgy gondoltam ,hogy minden reggel azt fogom enni , nagyon sokszor eszek például tojásrántottát kenyér nélkül, csak azér gondoltam ,hogy néha eszek egy kis zabpelyhet ,hogy ne mindig ugyanazt egyem :)
2013. febr. 24. 08:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Your choice.


Azért, lehetnek még 10-20 éven belül olyan KATASZTROFÁLIS idők, hogy valóban nemigen lesz jobb kaja gabonáknál, tejtermékeknél.. vagy ilyenek sem lesznek. Most jó dolgomban nem ennék a változatosság kedvéért direkt sz.ar kaját. De mint gasztronómia, egy finom zabkása, hát mindenkinek a maga döntése! :)

2013. febr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, hát elnézésedet kérem , hogy nemtudtam ... milyen ételeket ajánlasz ,hogy ha diétázok ??
2013. febr. 24. 08:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!