Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan és mit eddzek holnap,...

Hogyan és mit eddzek holnap, ha eddig cigiztem és kb.3 hónapja nem sportoltam? Okok lentebb?

Figyelt kérdés

December eleje óta nem sportoltam (diéta persze megvolt akkor is) mert a futógépen sztem nagyon szétziláltam a térdem... 12 km/h-n futottam hosszabb ideig az orvos szerint az izületeimnél van gond... a térdkalácsom ugyanis december elején elkezdett iszonyatosan fájni 2 perc futást nem bírtam december-januárban a futópadon. Van hogy ülök vagy megyek a városban és belényilall a fájdalom... doki azt mondta pihentessem és inkább gyalogoljak ne fussak.


Nincs 20 kg súlyfeleslegem így tuti hogy nem a súlyfelesleg terheli az izületet, a doki szerint túl sok volt a futás túl gyorsan és az ártott hogy futópad ami egy mesterséges terep....


A másik hogy vizsgaidőszakom volt és szorgalmoi időszakban napi 1-2szál cigit ha szívtam de volt hogy pl. 1 hétig semmit se, nem hiányzik ekkor a cigi... de a vizsgaidőszak hát visszagondolva szörnyű volt napi egyharmad doboz is akár... vagy több (diétás étrend megvolt januárban is vizsgaidőszakkor! nem kezdtem el csokit enni meg ilyesmi, én a stresszt cigivel vezettem le)


Mennyit "ártottam" magamnak ezzel? Hogy leálltam kb 2-2,5 hónapra a sporttal + cigiztem is?

Most kevesebbet fogok, szorgalmi időszak van... és el akarom kezdeni a sportot!


Mit érdemes? Ellipszis tréner? Bicót annyira nem szeretem... futópadra félek felállni.


A cél a fogyás, tehát nem izmosodni/formásodni szeretnék (pl. nekem a lépegető nem elég jó mert az formásít és nem elég kardio...) anno ősszel a futástól tökre jól fogytam csak hát a térdemet féltem :S :(


mit javasoltok?

- hány órát eddzek holnap?

- nagyon ki fogok fulladni a sok lustaság + cigi miatt?

- min eddzek? (van a konditeremben -suli kondija - futógép ellipszis bicikli lépegető, meg lehet kérni súlyzókat is de az nekem nem kell mert kardio edzést akarok)


2013. febr. 10. 23:09
 1/1 anonim ***** válasza:

" Nincs 20 kg súlyfeleslegem így tuti hogy nem a súlyfelesleg terheli az izületet "- Ebben megcáfolnálak, hol írja hogy 20 kg súlyfelesleg kell az ízületek terhelésére ? Különbözőek vagyunk és a testfelépítésünk még ízületileg is különbözik, ezért adott súlyfelesleg lehet, hogy téged megterhel, míg egy másik személyt nem. Vannak 40 kilóval rendelkező súlyfeleslegesek, akiknek nincs ízületi problémájuk és vagy te, 20 kiló súlyfelesleg alatt.

Tehát ez változó, viszont nyilván ha te magadon kellemetlenséget tapasztalsz, akkor jobb leállnod egy ideig, mert valószínűleg megerőltetted magad, ahogyan az orvosod is mondta.


" - min eddzek? (van a konditeremben -suli kondija - futógép ellipszis bicikli lépegető, meg lehet kérni súlyzókat is de az nekem nem kell mert kardio edzést akarok) "- Jó. Ha súlyzókat nem akarsz, akkor melléje legalább tisztába vagy gondolom az anaerób edzés fontosságával, melyet te alapból kihúzol az edzéstervedből.

A maradék közül én csak az ellipszist és a lépegetőt látom, amit használhatnál, mivel a futópad kiütve és a bicót írtad, hogy nem szereted.


" - hány órát eddzek holnap? " - Hány órát edzettél idáig ? Mivel kimaradt egy idő, ezért javasolt lenne a régi tempót felvenni és egy darabig azzal folytatni.


" - nagyon ki fogok fulladni a sok lustaság + cigi miatt? "- Valószínűleg megfogod érezni a különbséget, de egyáltalán nem vészes a helyzet, ez a 2-3 hónap simán helyrehozható.

2013. febr. 11. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!