Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Régen sportoltam, abbahagytam,...

Régen sportoltam, abbahagytam, most hogy kezdjem újra?

Figyelt kérdés

Fogyiztam, fogyi előtt is sportoltam aztán abbahagytam.

Hogyan kezdjem a futást? mármint elszokott a szervezetem tőle, és tudom ilyenkor nem szabad rögtön a maratonnal kezdeni... azt ajánlják hogy gyalogoljunk is közbe. Kb. hány perc legyen a futás és közben mennyi a gyaloglás? Azt hiszem, mikor anno elkezdtem futni, akkor így csináltam:

3-4 perc futás 2 perc nagyon gyors járás 4 perc futás stb

aztán emeltem: 5 perc futás 2 gyors járás, 5 perc futás

aztán: 5 perc futás 1 perc gyors járás, 5 perc futás


így jó lesz? vagy hogyan ajánlanátok? ne is gyalogoljak, ne is álljak le a futással? (semmilyen sportot, még tornát se csináltam az utóbbi hónapokban)


Bicajozni nem akarok, de edzőteremben szerettem anno az ellipszis trénert, a futógépet, fallabdát.


Sajnos most fallabdára fizetni, vagy zumbára aerobikra külön fizetni nem tudok (nem állunk jól anyagilag) így marad a sima edzőtermi használat ahol kondigépek vannak, futógépek, ellipszis tréner bicó taposó stb.


2012. máj. 13. 13:43
 1/4 A kérdező kommentje:

Felszedtem pár kilót az érettségi előtt nem nagyon sportoltam... kérlek segítsetek, ismét nagyon szeretnék sportolni!!

Csak nem akarom magam azzal elijeszteni sem leterhelni hogy maratonnal kezdek, fokozatosan akarok egyre többet.

2012. máj. 13. 13:46
 2/4 anonim ***** válasza:
A terved jó. Én úgy ajánlom h indulj el futni, de csak kocogj.Kocogj fél órát kezdésnek. De ha te azt csinálod amit kitaláltál az is jó.
2012. máj. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy anno nem bírtam egybe lekocogni pl. fél órát se... muszáj volt leállnom. Persze nem 9-12 km/órával futottam sajna, de igyekeztem mindig gyorsítani.


Nehéz megállnom, hogy ne álljak le :S

2012. máj. 13. 13:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 1 hónapja futok. Úgy csinálom hogy kocogok addig amíg bírok.

Ez eleinte 1 perc volt. Amikor már érzed hogy nagyon kapkodod a levegőt, emelkedik nagyon a pulzusod, akkor sétálj. De azt is tempósan. Így bent maradsz a zsírégető tartományban.


Ezt pedig ismételd. Amint érzed hogy jobban kapsz megint levegőt, újra fuss/kocogj. amíg bírod. Ha 1 perc akkor 1 perc lesz. Ha több akkor több.


Én első héten így futottam 40 percet. Váltogattam a futást, sétát.


Most már 70 perceket futok, és egy huzamban 4 perc is megy :D egyre jobban és többet fogsz bírni.

2012. máj. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!