Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az úszás jó sport arra, hogy...

Az úszás jó sport arra, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

Szeretnék leadni kb. 15 kilót, most 76 kg vagyok, 63-65 kg szeretnék lenni, mint régen.

Az "ugra-bugra" tornát nem igazán birom, mert a térdeim kivannak, ezért gondoltam, hogy eljárok heti 4-5-ször úszni.

Mennyi időt kell úszni naponta, hogy érjen valamit?

Tényleg kíméli az izületeket?

Egyébként egy 25 éves lány vagyok.


2008. jún. 4. 15:37
 1/8 tade válasza:
95%
SZia! A lenyeg az, hogyha fogyni szeretnel, barmennyit uszhatsz, de csak lassan, nyugodtan. Mert ha gyorsan es megeroltetoen uszol, akkor az izmaidat fejleszted, ami ugye a zsirparnak alatt van, igy meg jobban kihozza az alakodat. Ha zsirt szeretnel egetni, akkor lassan egyenletesen es sokat ussz. Ha lement a zsirparna , akkor johetnek az izmok :DD ( Amugy minden sportnal igy van) Jo uszast!!!!!
2008. jún. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én ezt nem értem. Ha viszont szépen lassan úszkálok, annak mi értelme van? Akkor nem fáradok ki, és akkor nem ér semmit az egész.

Vagy hülyén gondolom? Jaj, nem tudom mit csináljak. Tényleg nem értem. :(

2008. jún. 4. 21:00
 3/8 tade válasza:
93%
SZia. En irtam az elsot is. Nekem a parom uszomester o mondta, hogy igy hatasos. Nem azt mondam, hogy csigakent usszal, hanem a sajat tempodban. AZ uszasban nem az a lenyeg, hogy hamar kimeruljel, hanem, hogy a sajat tempotban, minel tovabb bird. MOndjuk 1 nap uszol folyamatosan egy 200 m-ert. Utanna 400-at es igy tovabb. AZt akartam mondani, hogyha nekiallsz vadallat modjara uszni, vagyis elkezdesz gyorsan uszni, hogy hamar kifaradj nem er semmit. Minel tobb metert uszol folyamatos tempoban annal tobb kaloriat egetsz.
2008. jún. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aha! Mostmár értem! Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsodat!
2008. jún. 5. 21:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem részben igaza van a válaszadónak.


Az úszás amúgy nem az igazi. Nem indítja be kellőképp a termogenikus folyamatokat.


Az aerob edzés égeti a legjobban a zsírt, ez tény. Az pedig nem úszás.

És hogy miért kell lassan?


Azért hogy ne legyen túlzott izommunka és a szervezeted a lassú sokáig tartó mozgás során lebontsa a zsírsejteket zsírsavakká, ketonokká stb........ Ez pedig csak meleg thermogenikus környezetben lehet.

2008. jún. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak van igaza.

Igazán elgondolkodhatnál, hogy a hideg vízben a vérerek összehúzódnak, vérkeringés lassul, és zsírleadás sem lehetséges, mivel a hideg ellen, na mivel védekezik a szervezet? ...

A zsírtartalék megóvásával, úgy van.

Tehát ezzel zsírraktározásra készteted a testedet.

Az úszás, mint mozgásforma élettani hatását tekintve sem túl előnyös, talán csak a tüdő kapacítására és a szívre van jó hatással, tehát egészséges ugyan, de mint zsírégető edzés nem hatásos. Egyszerűen azért, mert az izmaid oxigénhiánytól előbb kifáradnak (elfáradsz, levegőért kapkodsz) mint hogy elég intenzíven meg tudnád dolgoztatni őket.

Vagy jelentkezzen az, akinek volt már pl. izomláza úszástól!?

2008. jún. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát ez érdekes. Akkor most mi van? Azthiszem marad a Bíró Ica torna, azt menni fog, de azért köszönöm a válaszokat!!!!
2008. jún. 6. 20:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem tuti kis izomlázaim szoktak lenni úszás után.

Az alakformáló hatásai pedig közismertek, ússz nuygodtan. A hátúszás a gerincnek külön jó, a mellúszás pedig szintén olyan típusú úszás, amit sokáig tudsz csinálni kifulladás nélkül. és attól még, hogy nem kapkodsz levegő után, igenis dolgoznak az izmaid. Gondolj egy jógaórára. Egy reumás csiga is gyorsabban mozog, mint a jógázó, mégis darabokban vagy másnap az izomláztól utána...

2008. dec. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!