Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Változtattam az étrendemen, hetente 4-5x mozgok 1 órát. Nem változott semmi pedig már 2 hete csinálom. Ötletek?

17/L 161cm 60kg.



2013. jan. 20. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel nincs rajtad akkora felesleg így nehezen indul be a fogyás.

Amúgy azt is jó lenne tudni, hogyan változtattál az étrendeden.

2013. jan. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Reggeli: 1 szelet barna kenyér vékonyan megkenve vajjal, 1 szelet sonka, 1 paradicsom, 1 uborka, 1 saláta levél.

Utána 1 pohár facsart gyümölcs vagy víz vagy zöld tea.

Tízórai: gyümölcs vagy joghurt

Ebédem: csirke zöldséggel vagy csak 1 nagy tál leves ilyesmik

Uzsonna: ua. mint a tízórai.

Vacsorám: zöldség saláta, egy tál leves, joghurt


Nem értem miért nem fogyok úgy gondolom jól étkezem.

2013. jan. 20. 09:18
 3/7 anonim ***** válasza:

3 után már ne egyél gyümit.


Többre mész, ha estére csak fehérjét eszel. Pl pörkölt, túró, tojás... ch-t ne.


Leves: nyugodtan ehetsz levest+ másodikat. A leves többnyire elenyésző kalóriát jelent és az is segíti felpörgetni az emésztést, viszont ha csak levest eszel nem jutsz elég tápanyaghoz.


Mozgás. Addig nem lesz eredménye míg ki nem ürül a ch-raktárad. Addig egy deka zsír nem megy le rólad.

Edzés után pedig érdemes enni fehérjefélét, hogy ne az izmodat bontsa le a szervezeted.


(nem tudom mit mozogsz, de a 20 perces "bemelegedés" miatt úgy 250-550 közé teszem a kcal felhasználást.)

2013. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

25 perces zumba gyakorlatokat végzek utána cardiózom és végül nyújtok. :)

Akkor 3 után már nem eszek gyümölcsöt. Csinálok inkább salátát vagy joghurtot eszem. :)

2013. jan. 20. 12:03
 5/7 anonim ***** válasza:
27%

"Reggeli: 1 szelet barna kenyér vékonyan megkenve vajjal, 1 szelet sonka, 1 paradicsom, 1 uborka, 1 saláta levél. "


"Tízórai: gyümölcs vagy joghurt "


"Uzsonna: ua. mint a tízórai. " (tehát kis joghurt)

"Vacsorám: zöldség saláta, egy tál leves, joghurt "


"25 perces zumba gyakorlatokat végzek utána cardiózom és végül nyújtok. :)

Akkor 3 után már nem eszek gyümölcsöt. Csinálok inkább salátát vagy joghurtot eszem. :)"


Zumba, joghurt...


Szóval pont ezért nem fogysz. Úgy eszel mint a legszegényebb elhízott emberek. Olcsó gabona, olcsó tejtermék, amik a hormonháztartásodat egy pillanatra sem hagyják nyugodni.

Ezért kell leírnia valakinek 125. alkalommal is, hogy a keményítő hízáshoz vezet (a kenyered) a tej a marha borját HIZLALJA, a gyarapodását segíti, te egész nap joghurtot fogyasztasz, csoda hogy nem hízol! De lehet hosszú távon észrevennél hurkákat magadon, ha így fojtatod.


Meginni egy másik állat tejét, és így eszik egy 17 éves lány? Ez borzasztó!


Húsokat és zöldségeket kellene enned, ehelyett te megtaláltad a lehető legrosszabb 'kajákat'.


Zumbától tönkre fog menni a térded (bokád), ráadásul nem erősíted magad. Érdemesebb lenne az edzés időt az egész tested megerősítésére szánni, kar-has-hát-láb (a guggolások, kitörések sokkal biztonságosabb láb erősítések mint a Zumba!)

És edzés után sem kell joghurt, meglepő módon nem segíti az emésztésünket, anyagcserénket, az egészségünket és a fogyásunkat sem, sőt nehezíti.


Pilates, erősítés, Callanetics, ezek edzések. A zumba szórakozás, ami miatt hasznos edzésre kevesebb idő marad.


Ezeken kérlek gondolkodj el, elnézést a célratörő és nyers megfogalmazásokért, de valahogy le kell írni.

2013. jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mit javasolsz hogy hagyjam el a kenyeret? Ha csak reggel eszem 1 korpás kiflit attól úgy gondolom nem fogok meghízni.

Zöldséget nagyon sokat eszem. Az a gondom vele hogy nagyon felpuffadok tőle ezért nem eszem minden étkezésnél. De sokat eszem. Reggel egy nagy tál salátát és este is.

2013. jan. 20. 13:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet kísérletezgetni, hogy mennyi gabonával mit tudsz kihozni a testedből.


De ha puffadás van, azt a zöldségek mellett a tejtermékek, gabona (glutén) is okozhatják. Károsodik a bélfal, az emésztési problémák így nagyon könnyen kialakulnak. Ezért érdemes pár nap, 1-2 hét valóban tej és gluténmentes étrendet beiktatni, hogy megismerjük alapjáraton hogyan működik az emésztésünk, valóban hogy bírjuk a zöldségeket stb.


A zöldségeket nem kell nyersen enni. Párolva, fokhagymával és csípős fűszerekkel (paprikával, gyömbérrel) segíthetjük, könnyíthetjük az emésztést.


Én például káposztából (káposztákból) pörköltet készítek. Ugyan úgy (sok hagyma, fokhagyma, piros paprika, zsíron indul, esetleg kis szalonnán) mintha menne rá kockázott hús is, de a szeletelt káposzta, kelkáposzta, vagy egyéb zöldségek mennek rá. És ezt is enyhén csípősen készítem, ha ilyen ételeket jól tud emészteni az ember (persze ezért valamennyit tenni kell, ezért a fűszerezés is, ezért nem nyersen esszük) akkor nagyon jó dolgokra számíthat.


De például kritizáltam a tornádat. Ezt csak érdekességnek írom. Miért kritizáltam? Mert ha testedzést végzünk, akkor a gyakorlatok lehetnek akár gyógyhatásúak is, a különböző szerveink működését élénkítő, segítő tornák. Keleten ezek ismert, természetes dolgok. Ezért nem szeretem például az egyszerű futó edzést, látható hogy mennyi mindent nem ad, amit egy edzés adhatna :)

2013. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!