Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy az anyagcseré...

Mit tegyek, hogy az anyagcserém rendesen működjön?

Figyelt kérdés
Gyermekkorom óta állandó szorulással küszködök.Átlagosan 3-4 naponta van székletem.Pedig mindent megteszek, 3 óránként eszek, sok gyümölcsöt, zöldséget, és rostosat.Actívia joghurtal is próbálkoztam.Eredményt csak fogyasztó teákkal tudok elérni, viszont nem szeretném rendszeresen alkalmazni ezeket a készítményeket, csak akkor, ha már nagyon fáj a hasam.Orvosnál is jártam, azonban csak hashajtót írt fel.Szeretnék fogyókúrázni, mert a súlyom hónapról hónapa gyarapodik.158 cm és 70 kg vagyok.Így a diéta is nagyon nehézkesen megy, normális anyagcsere nélkül eredményt ebben sem tudok elérni.Teljesen tanácstalan vagyok, és elkeseredett....
2008. máj. 29. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát énis valami hasonló helyzetbe vagyok, bár ennyire nincs szorulásom, de van h 2napig nem kell mennem wc-re. Én szűztea kapszulát szedek. Ez segít abba hogy a szervezeted ne kösse le teljesen a zsírt, és kicsit segít az anyagcserédben. Drogériákba tudsz venni, elég sok van benne, 1200-1400 ft, a dobozra az van írva h napi 6-8szem, ez hülyeség, akkor szét fosnád magad, bocsi, én napi egy szemet szedek be, és így is hatásos. Eltudsz majd menni wc-re és kicsit könnyebbnek érzed magad, nem puffadsz úgy fel. Annyi a hátránya, bár nem is hátrány v nemtom, hogy az első hétbe hírtelen elkezd kicsit csikarni a hasad és gyorsan kell menni wc-re, de ez egy-két hét alatt beáll, és utána már nem fog fájni. Én csak ajánlani tudom, remélem segítettem.
2008. máj. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

HA valóban három óránként eszel és mégis lassú az anyagcseréd, az lehet anyagcsere betegség is jobban ki kéne vizsgáltatnod!! De ha nincs semmi gond. Akkor a sok rost és a sok folyadék , NAPI 4 liter vizet igyál, egyenletes elosztásban, de az 5 sem árt meg ;-)

Ha ez sem segít, akkor célszerű még testmozgást csinálni,

A diéta nálad azért gond, mert a diéta amúgy is kicsit , sőt másoknál nagyon belassítja az anyagcserét, pláne ha az szarul van kivitelezve. Én így azt mondom neked, hogy igyál sokat, mozogj sokat, és ha így sem indul be, akkor ott valami komolyabb gebasz van sajna, vizsgáltasd ki, ultragangos bélvizsgálat sem árt. Nekem is volt ilyen, cska nálam annyi volt a gáz, hogy nagyon gázosak voltak a beleim alapból. Az átlagnál jóval gázosabbak. Elkezdtem testépíteni még anno, és kitapasztaltam miket nem ehetek: pl pulykamell, brokkoli, kukorica, cékla, köménymag, ezek nem mindenkinél járnak pl gázosító hatással, nálam különösen azzal jártak. Elhagytam és láss csodát semmi baj azóta. A napi 8x evés is fel kell pörgesse az anyagcseréd, ha mégsem akkor ott tényleg más van a háttérben, de fő az hogy mozogj is rendszeresen, ha lehet mindnnap 1 órát.


Sok sikert!!


Krisz

2008. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!A kapszulát is kipróbáltam már.Valóban hatásos,akárcsak a tea, de a annyira fáj és görcsöl tőle a hasam, hogy elviselhetetlen...és félek, hogy komolyabb következményi is lesznek, arról nem is beszélve, hogy mi lesz, ha később enélkül már végképp nem sikerül...

Krisz!Mozgában sincs hiány, heti 3x másfél órát edzek konditerembe, otthon pedig mindenféle kazira...és a folyadék is megvan, igaz nem 5 liter, de arra ügyelek, hogy a napi 2-3 liter meglegyen.Bár ugy tudom, hogy minden 20 kilóra jutnia kell 1 liternek, ugyhogy ezt a kis mennyiséget mindenképp megemelem.

2008. máj. 31. 20:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Krisz vagoyk megint.


örülök hogy megfogadod a tanácsom és nem akadékoskodsz ahogy a legtöbb bárgyú nő tenné. Becsülendő az ilyen.


amúgy nem írtad le hogy hogyan és mit kajálsz? szerintem itt van a kutya elásva.

2008. jún. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Krisz!Megfogadom a tanácsodat, mert szerintem azért Te konyítasz valamit az effajta dolgokhoz.:)Leírom a kajálásomat, bár én nem hinném, hogy probléma lenne vele.Tehát egy átlagos napon:Három óránként eszek, egy nap kb 5-6-szor, de mindeig csak keveset.1.kajálás reggel:1 joghurt, vagy 2 deci tejeskávé(nem cukorral, édesítőszerrel)2.kajálás:valami gyümi,vagy zöldség.Mondjuk többnyire egy banán, vagy kb 30 deka répa, vagy valamilyen zöldségtálat csinálok.3.kajálás:többnyire két szelet teljes kiörlésű kenyérbe teszek felvágottat(csirkemell sonkát, párizsit), mert nem vagyok otthon.Ha otthon vagyok, akkor valami natúr husi, vagy 2 virsli, + zöldség.4. vagy gyümi, vagy zöldség.5. valami fehérje, vagy zöldség.Ritkán sovány túró, de az íze miatt nehezen megy le...Szóval többnyire ami az ebéd volt, valami husi.A zöldséget általában csak nyersen eszem, mert főzve ugye már keményítő.Szóval kajálások 70%-a zöldség, mert az tele van rosttal.Este már csak fehérje, a szénhidrátosabb kajálások az a nap első felében vannak.kb 1000 kalóriát eszek egy nap.Amit leírtam mondjuk az nem mérvadó, mert nincs rendszer az életembe, mindig máskor dolgozok, és máskor vagyok suliba.Szerinted hogy kellene helyesen táplálkoznom?Előre is köszi
2008. jún. 2. 23:59
 6/6 anonim válasza:

Szia.

Nekem is volt ilyen problémám! Gyümölcsöt, zöldséget és olyan kajákat ettem amiben sok rost található. Pl az activia joghurt bevált. Ja és ha mozogsz, akkor is gyorsul az anyagcseréd. De ha még így sem, akkor szerintem vegyél be hashajtót, de ne használd sokáig, mert megszokja a szervezeted.

2008. júl. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!