Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Paleo diéta vagy szénhidrátsze...

Paleo diéta vagy szénhidrátszegény diéta? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Majdnem ugyanaz nem? Mi a különbség és melyiktöl fogysz jobban? A cél nálam a minél több fogyás lenne.

2012. dec. 14. 06:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A fogyás a szénhidrátok csökkentésével sokkal könnyebb.
2012. dec. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én speciel mindenféle hülyeséget kipróbáltam fogyás céljából, de csak amikor áttértem életmódszerűen paleóra, akkor kezdtem el igazán fogyni, és azóta is tartom a súlyomat.

Ez azt jelentt konkrétan, hogy kenyeret, krumplit, tésztát, rizst, lisztes, cukros dolgokat, sütit egyáltalán nem eszem.

2012. dec. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Nekem úgy tűnik, ugyanaz a kettő, csak a paleo köré gyártottak egy kis marketingszöveget. Én a sima szénhidrátcsökkentésre szavazok, az ésszerűség a lényeg.
2012. dec. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
a szenhidrat teljes elhagyasa bármilyen betegseget okozhat,valamennyi szenhidratra szuksege van a szervezetnek, teljes elhagyasa nemajanlott, igy megfoztodmagad bizonyos enzimektol...reggelre kell enni szenhidrátot és a nap folyaman fehérjét foleg, de hat még mindig igaz, h ha tobb kaloriat égetsz mint amit elfogyasztasz akko fogysz.
2012. dec. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
A paleo egy kicsit konkrétabb és körülhatároltabb szénhidrátszegény kajálási életmód.
2012. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
7%
Nem ugyanaz a kettő, szénhidrátszegény diétában általában napi 160-180 gr szénhidrátot írnak elő napi 5x étkezésben. Paleoban gyakorlatilag nem esznek szénhidrátot.
2012. dec. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

A ch csökkentés segíti a fogyást.

A palaó az egészségről szól. Érezzük a különbséget?


Az egészséges táplálkozás erősen szénhidrátszegény, nem tartalmaz glutént, tejterméket (megelőzve ezzel számos betegséget). Erről szó sincs a szénhidrátszegény táplálkozásban, de egy pajzsmirigy problémás nő hiába csökkentgeti a bevitt szénhidrát mennyiséget.. a betegségéből kell előbb kigyógyulnia. Például paleóval.

2012. dec. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Ülni az irodában,katedra mellett könnyen el is hízik az ember.Nálam 12 óra traktorozás 40 fok a fülkében,ha eljön a dél nem vagyok éhes,mert szétrázott addigra,mire megéheznél jön a defekt,ami elhúzódik pár órát azért nem tudok enni este meg ehetek amennyi belém fér akkor sem leszek nehezebb 65 kilónál 182 centi magasan.A munkahelyre is el lehetne menni biciklivel 12 kilométerig nyugodtan és nem kell mellette diétázni garantáltan ugranak a kilók két hét múlva.
2012. dec. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Low carbal fogytam 23 kilót, de egy év után megállt a fogyás.

Amióta paleózom 11 kg ot fogytam 3 hónap alatt!


Aki meg azt mondja hogy a paleóban egyáltalán nincs szénhidrát az nem tudja mit beszél! Gyorsan felszívódó nincsen, ugyanúgy mint a lowcarb esetében. Viszont a zöldségekben gyümölcsökben benne van a szükséges szénhidrát is!


Aki meg ennyire szidja és okoskodik a módszer ellen az tuti, hogy ki sem próbálta...

2012. dec. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A szénhidrát (majdnem)teljes megvonását ketogén diétának hívják egyébként! Csak zsír és fehérje minimál zöldséggel.
2012. dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!