Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Házi szilva lekvárba mennyi...

Házi szilva lekvárba mennyi kalória van?

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 17:57
 1/4 igabcsy ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani, mert függ attól, hogy mennyi ideig főzték, és mennyi cukrot tettek bele. Ha jó sokáig főzik, akkor kellően besűrűsödik, és a jó érett gyümölcs amúgy is magas cukortartalma miatt már nincs szükség további finomított cukor hozzáadására. Ha rövid ideig főzik, akkor nyilván hígabb, ekkor sok háziasszony zseléfix-el sűríti, tartósítja, és cukrot is tesz bele (megint ízléstől függően, egyesek kevesebbet, és van aki "agyon márcozza"). Ha Te fogod készíteni, akkor javaslom, hogy mérd le az alapanyagokat, ebből tudod, hogy mennyi kalória került a lekvárba. Majd ha elkészültél vele, akkor mérd meg a kész lekvár súlyát, és ebből ki tudod számolni.
2009. aug. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kb 6-7 órán át főtt és nincs benne zseléfix , szerintem csak cukor
2009. aug. 18. 18:55
 3/4 igabcsy ***** válasza:

Megint csak azt tudom mondani, hogy nagyban függ attól, hgy mennyi cukrot tettek bele.

Én speciel nem szeretem, ha nagyon-nagyon édes egy lekvár, tehát úgy szoktam, hogy 1 kg gyümölcshöz 25-30 dkg cukrot teszek. Viszont tapasztalatom szerint így az 1,3 kg alapanyagból kb 60-70 dkg lekvár lesz, mert a főzéskor a folyadék tartalma elpárolog.

Ha így számolunk, akkor szerintem a szilvalekvár kalória tartalma kb: 230-250 kcal körül van. De hangsúlyozom ez nagy mértékben függ attól, hogy mennyi ideig főzik, és ezáltam mennyi a folyadék párolog ki belőle, valamint az, hogy mennyi cukrot adnak hozzá. (ez utóbbi az igazán meghatározó mert a gyümölcs kalóriatartalma: 57 kcal, a cukoré pedig 400 kcal)

2009. aug. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó minőségűnél (ami nincs tele hozzáadott cukorral): úgy 250 kcal/100 gramm
2010. ápr. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!