Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az úgy szerintetek jobb, ha...

Az úgy szerintetek jobb, ha előbb eszek levest üresen (húslevest de húst nem eszek hozzá, csak kevés tésztát) és utána eszek rendes pl. sülthúst?

Figyelt kérdés
Mert mindig olyan sok sült húst megeszem, de szerintem a levessel már telítődne valamennyire a gyomrom, és nem ennék annyit.
2012. nov. 27. 21:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mondj egyet is, ami hiteles :)

A nők lapja nem ér ;) Szerintem téged simán megvezettek, nyilván van olyan irányzat hogy vegán, és biztos hogy vannak mondvacsinált érveik, de nézd meg hogy az indiaiak mennyire cukorbetegek, nézd meg hogy a kevés húst, sok szénhidrátot fogyasztó emberek mennyire elhízottak, cukorbetegek (ez az átlag magyar, aki 60-80%-ban szénhidrátot eszik)

És rákeresnék hogy a vadászó gyűjtögető ma is létező törzsek, mondjuk hús és vér fogyasztással mennyire elhízottak, szívbetegek, rákosak.. ismeretes-e náluk a szívbetegség? A maszájokra gondolok többek között de találsz másokat is.


A cukorbeteg embert hogy lehet meggyógyítani? Úgy hogy húst és zsírt, zöldséget adunk neki enni. Hogy nem lehet meggyógyítani? Úgy hogy majdnem olyan ételeket eszik mint az átlag ember, és egész életén át gyógyszer függő lesz, szépen lassan romló állapottal..


Igazából az az érved, hogy valamiért nem értesz egyet velem, valami mást olvastál egyszer, valahol... De nem velem kell egyetérteni, hanem a tudománnyal :)

2012. dec. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Érdemes szétnézni az interneten, nem a nők lapja és femina berkeiben. Azt mégsem várhatod, hogy majd helyetted keresgetem. Ha nem tudsz valamit, le kell ülnöd, és utána nézned, nam marhaságokkal tömni az amúgy is buta magyar fiatalok fejét. De egy tekintetben igaz ez rád. Indiaiak? Most komolyan? Hol élsz te? Szerinted két pofára tömik a húst és zöldséget magukba? Örülnek, ha nem halnak éhen. Jó, hogy nincs cukorbeteg, mikor nem is nagyon esznek.

Vadászó törzsek? Ott is simán lehet megtermett ember, aki éppen csak terpeszti a fenekét, de nem mozog. Ne tessék azt hinni, hogy valaki csak attól sovány marad, hogy húst eszik. Nem tudom honnan szeded ezt a sok butaságot, de rák sem azért alakul ki, mert gabonát esznek az emberek. Aki itt meg van vezetve, az te vagy.

2012. dec. 3. 08:10
 13/15 anonim ***** válasza:

Én orvosok munkáját követem és kikérem a tanácsukat.

Elhízik valaki húsevéssel, nincsenek cukorbetegek Indiában? Ott van a legtöbb.


Szerintem még mindig a nőklapjából, vagy azoktól az orvosoktól, dietetikusoktól informálódsz akik hagyják hogy a lakosság nagyobb része elhízott vagy beteg legyen, és gyógyszereken élje le a maradék életét.


Továbbá kettőnk közül te kérdezel a fogyi rovatban, te nem ismered a glutén hatásait, gabona lektineket, nem ismered a tej, szénhidrát - daganatok összefüggését, és valami varázslatot nem írsz le, miért is hizlal a hús amikor nem okoz nagy inzulinszint emelkedést?

Amíg ezekre nem tudod a választ, miért engem akarsz elküldeni tanulni Kedves Kérdező?

2012. dec. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez olyan érdekes hogy a kérdező kérdez egy akkora ökörséget hogy 68 kilóméterről látszik hogy az alapokkal sincs tisztában, aztán ha kap egy hosszabb magyarázatot egy szóval letudja hogy az "hülyeség".

Egy testépítő akkorra testzsírszázalékot ér el amilyet csak akar.Akár jóval a normális alattit, ami ugye sokkal nehezebb. Kizárólag a táplálkozásán módosít, edzeni eddz akár diétázik akár nem. Akár utálod az izomagyú testépítőket akár nem ,azért le lehetne vonni a következtetést hogy a fogyás nem valami misztikum, hanem kizárólag hozzáértés és kitartás kérdése. Tehát bármennyire furcsa is, hiába mondják minden ételre hogy milyen egészséges meg milyen egészségtelen, mégiscsak van aki a háttérdolgoknak való utánaolvasással különbséget tud köztük tenni. Teljesen abszurd hogy a csirkehús egészségtelen lenne ugyanakkor mindenhol le van írva hogy a legtöbb szénhidrát, különösen az olyan szemét minőségűek mint a tészta, hatalmas inzulin termelést váltanak ki ami azért gáz mert az inzulin az a hormon ami el fog szállítani mindent amihez csak hozzá tud kapcsolódni egyenesen a zsírraktárakba. Ezt a kijelentést lehetne pontosítani de én próbáltam érthetően továbbadni. Viszont ez olyan alap dolog hogy ezen nem lehet összeveszni akár paleós vagy akár vegán akár valami más ufó.


Harcművész:


A telített zsír kalória tartalma nagyon magas. a kalóriát nem tudjuk üresjáraton elpocsékolni vagy levegővé változtatni, vagy felhasználjuk vagy elraktározzuk.

A telített és a telítetlen zsírok között az a hatalmas különbség hogy az egyik molekula lánca egyenes a másiké viszont görbe mint egy C . Ennek nagyon jelentős biológiai hatásai vannak. Az egyenes a telített. Az állatokban azért telített zsír van mert ez a molekula szerkezet teszi lehetővé az energiaraktározást a leghatékonyabban. Akár a kémia útján közelítjük meg akár az evolúció szempontjából logikusan gondoljuk végig, a telített zsír arra való hogy elraktározzuk, illetve az energia szükséglet egy részét (!) fedezzünk belőle hatékonyan , de ez a szükséglet nem hogy az elmúlt 10000 évben de az elmúlt évtizetekben is jelentősen változott. Erre majd visszatérek.

Mindenek előtt azt értsd meg, hogy telített zsír nem hogy nem esszenciális tápanyag, hanem kizárólag a szénhidráttal azonos funkciói vannak a testben.energia. A testünk számára azok a kettős kötések az esszenciálisak amit a telítetlen zsír molekulák tartalmaznak.

A zsír felhasználásához oxigén szükséges, ennek az oxidációnak a végbemenetele azonban időigényes, így a testünk hatékonyan csak a hosszabb ideig tartó monoton folyamatokhoz tudja igénybe venni. A szénhidrát gyors hatékony effektív, optimális az agy és az izommunkához.

Az egésznapos vándorlás során a majom izmai átálltak arra hogy zsírral működjenek de amikor meglátta a vadat és megindult ahhoz a szénhidrát adta az energiát. Egésznap kapálni is kitünően lehet zsírral.

LÉNYEG:

Mozgásszegény éledmódhoz azonban ,ahhoz hogy a raktározást elkerüljük moderált mennyiségű zsír kell. Nem kell kerülni mint ahogy természetesen a szénhidrátot sem kell. De diétában ennek a két energiaforrásnak (zsír ,ch) az összegét le kell csökkenteni hogy meglegyen a kalóriadeficit. A telítetlen zsír rengeteg dologra jó amire a telített nem. az említett kettős kötések miatt amiket a test önmagától nem tud előállítani. így ha a raktározást szeretnénk elkerülni egyértelmű melyiket praktikusabb fogyasztani. Telített zsírokat tud magának előállítani a test ha kell neki ,de igazából csak raktározáshoz kell. (amikor a jobb biológiai tulajdonságokkal rendelkező zsírok és a könnyen energiát biztosító szénhidrátok is jelen vannak).


Én értem az alap koncepciódat és működőképesnek tartom a paleolit diétát rengeteg más előnyös tulajdonsága miatt, amiben igazából közös a normális diétával. A telített zsír és a szénhidrát között jelentős különbségek vannak de mind2 energiaforrás és mindkettőnek vannak előnyei -hátrányai. Tény ,hogy bármelyiket vesszük el a táplálkozásból hogy foggyunk, működik. A testépítők körébe bár népszerű a ketogén diéta, 2g/tskg szénhidráttal is elérik ugyanazt az eredményt.

Az életmódtól és a genetikai adottságoktól is függ hogy a szénhidrátot vagy a zsírt érdemes inkább csökkenteni a hatékonyabb eredményhez, ennél a kérdésnél most kivételesen nem akarok veled a szénhidrátokról összeveszni (elég a zsírokról :D ) de a kérdezőnek való magyarázást mindenképpen a minőségi táplálkozásnál kéne kezdeni (feldolgozott élelmiszerek kerülése) mert az hogy házikoszttal akar fogyni mindenki szerint gáz, még ha zabpehely szerepelt volna a kérdésben akkor a mennyiségek kiszámolása mellett szépen fogyna a kérdező amíg mi az egészségről vitatkozunk.

2012. dec. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

De ügyes vagyok, bazihosszú és még zavaros is.


normál táplálkozás:

feldolgozatlan élelmiszerek, zöldség gyümölcs hús gabonák

fehérjét zsírt és szénhidrátot is kiegyensúlyozottan tartalmaz.


diéta:

lecsökkented a szénhidrátot és elveszed a telített zsírt

(praktikussági okokból, mert magas kalóriás cuccokkal nem lehet jól lakni amikor kalória deficit a cél, és mint írtam az előzőben a telített zsír is csak energiaforrás)


alternatíva:

elveszed a szénhidrátot, valamelyest megemeled a zsír bevitelt hogy ne legyen extrém a kalória csökkenés és biztosísd a normális zsíranyagcserét.


Elegendő fehérje minden esetben kell.


ennyi.

2012. dec. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!