Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy egy 1500 kcal-os diéta nem nehéz?

Figyelt kérdés

Múltkor említettem az osztálytársaimnak, hogy diétázom annak kapcsán, hogy miért nem megyek pizzázni velük...

Erre mindeni szomorú pofát vágott, lesajnált, hogy óh, jaj, én szegény. Kérdezték, hogy milyen diétát követek. Mikor mondtam, hogy 1500 kcal-os diétán vagyok, mindenki megkönnyebbült meg legyintett, hogy dehát az nem is olyan nehéz...


Nem érrtem, mért gondolják. Persze, ők életükben nem fogyóztak, nem tudják, hogy egy diéta mennyire próbára teszi az embert, pszichikai és fizikai értelemben egyaránt.


2012. nov. 19. 02:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az 1000-1200 kcal-t se nehéz megcsinálni én már ha nem figyelek oda csak este átszámolom akkor is kb így jön ki pedig 6x eszek egy nap és még egy kis süti is belefér néha ráadásul egyáltalán nem tesz próbára és nem megeröltető én sokkal "könnyedebbnek" érzem magam mióta ésszel táplálkozom és sportolok....mit csinálsz te hogy így "szenvedsz" miatta?
2012. nov. 19. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha eddig napi 3000 kalóriát vittél be akkor lehet, hogy neked nehezebb most. De átlagban emberek kb 2000 kalóriát esznek meg egy nap, ahhoz képest pedig az 1500 tényleg gyerekjáték. Szóval nem mindenki egyforma.
2012. nov. 19. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is 1500 kalóriás diétát követek, ez már a 113. napom. Tényleg nem egyszerű ez sem, néhány olyan étal, és hamar meg is van az 1500. Például kiszámoltam, hogy a tegnapi ebéd a család többi tagjának fejenként 900 kalória volt! Így aztán könnyen meglesz. :)
2012. nov. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazából én már leadtam 10 kilót január óta, most vagyok 73 kg a 176 cm-emhez.


Csak most új suliba kerültem, és nagyon frusztrál ez az egész helyzet. Többet kell tanulnom, magasabbak az elvárások, új barátok kell szereznem, és ez mind-mind stresszel. És ilyenkor, ha gondjaim vannak, hajlamos vagyok "félrezabálni"... Meg most sportolni sincs annyi időm, csak a napi 1 óra séta meg néha fél óra torna, ami tudom, hogy édeskevés, de majd túllendülük ezen az egészen, pár hónap múlva biztosan könnyebb lesz...


Köszönöm szépen a válaszokat.

2012. nov. 19. 08:40
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
103kilosan váltottam életmodot, de még igy is 1200kcal folé nem mentem és még veletlenul se volt nehéz, 1500kcal még végképp nem nehéz..az szinte olyan mintha nem is fogyoznal hanem noralisan kajalnal
2012. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is 1500 on vagyok és nekem sem olyan nehéz. Nem koplalok, szinte nem is vagyok éhes.

Nagy ritkán ha már reggel elszalad velem a ló akkor van baj, mivel kevés vagy semmi nem jut későbbre. De ha jól beosztom akkor nincs gond.

Amúgy már sok mindent kipróbáltam régen na azok nehezek voltak. Pl 90 napos. Amikor otthon mondjuk krumplifőzelék volt fasírttal én biztos nem ehettem mert ch napom volt, máskor palacsinta de én aznap csak gyümölcsöt ehettem. Szóval érted? Azért mondják az emberek hogy ez könnyebb mert mindenből ehetsz amit megkívánsz csak a kalóriákra kell figyelni. És akár este is lehet enni , nincs olyan mint amit sokan csinálnak hogy 3 után semmi stb..

Neked nem az étel mennyiség miatt nehéz, hanem mert nagyon elfáradsz ( ami iskola váltásnál normális) és ezért nehezebb a diéta. Nehezebb méregetni, figyelni.Olyan jó lenne néha csak úgy enni és nem azt nézni hogy mennyi az annyi.

2012. nov. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
en hizokurazom es tapszert iszom minden nap hogy megdobjam az energiabevitelem mert normalis tplalkozassal az ezret sem erem el...
2012. dec. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!