Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Úgy is fogyhatok, ha lemondok...

Úgy is fogyhatok, ha lemondok az édességekről?

Figyelt kérdés

Nem nagyon sportolok semmit, és az utóbbi időkben szinte csak csokikon meg mindenféle édességen élek. Szerencsére nem vagyok annyira hízékony típus, így csak 5 kg felesleg van rajtam, de ezt is szeretném leadni. Szerintetek úgy is fogyhatok, ha bár nem sportolok, de felhagyok az édességekkel és ilyen kalóriabombák helyett mondjuk almát vagy valamilyen gyümölcsöt nassolok?

És amúgy lehet, hogy hülye kérdés, de a kenyérről hogy szokjak le? Csakmert amúgy nem vagyok kenyérfüggő, mármint eddig ugye édességeken éltem, és így is simán kibírtam kenyér nélkül, volt, hogy hónapokig nem ettem kenyeret, csak nem vagyunk valami gazdagok, így nincs pénzünk arra, hogy mindig barnakenyeret vegyünk. És ha nem ennék többé édességeket, kénytelen lennék valami kenyeres dolgot enni, ugyanis a zöldségeket utálom, max a répát bírom megenni, de azt is csak úgy, ha közben nem veszek levegőt és úgy nem érzem az ízét...És csak gyümölcsökön nem élhetek, a húsok, ilyesmik mellé pedig muszáj kenyeret ennem, anélkül nem tudom megenni.

Mit csináljak?

15l


2012. okt. 21. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Ilyen hozzáállással mégis hogyan akarsz fogyókúrázni? Sportolni nem vagy hajlandó, sem a kenyérről lemondani és a zöldségeket sem szereted.

Én úgy gondolom, hogy pont azoknak a legnehezebb lefogyni, akiken csak 5-6 kg felesleg van, úgyhogy pusztán az édességekről való lemondással nem biztos, hogy menni fog. Persze az az első lépés, de emellett még járj el futni vagy biciklizni is, esetleg otthon is tornázhatsz. Étkezés szempontjából pedig nem hiszem, hogy nem szereted a paradicsomot, paprikát, uborkát, zöldborsót. Ott van még a káposzta, cukkini, karfiol... remek salátákat, párolt köreteket lehet készíteni belőlük a húsok mellé. Reggelire csinálhatsz magadnak zabkását 1,5%-os tejjel (200 Ft fél kiló zabpehely, 160 Ft egy liter tej, és ebből több napra is megvan a reggelid). Minden csak akarás (és nem pénztárca) kérdése.

2012. okt. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már miért lenne olyan nehéz elhinni, hogy nem szeretem a zöldségeket? Van, aki meg a csokit nem szereti, akkor neki is azt mondod, hogy márpedig a csokit mindenkinek szeretnie kell?? Érdekes a gondolkodásod ;)
2012. okt. 21. 14:07
 3/10 anonim ***** válasza:
salátát se szereted? annyi zöldség van.. vagy egyél húst magában, tojást, és gyümölcsöt, bár a sok gyümölcs nem fogyaszt.. zöldség nélkül elég furcsa:O
2012. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Azért mert ez csak nyafogás. Zöldségből annyi féle van, hogy kétlem hogy mindet kóstoltad volna már hát még ahány féle képp ellehet készíteni a rizi-bizire gondoltál már? Egyébként képzeld én meg a túrót nem szeretem (csak jó cukrosan de úgy ugyebár nem kéne) mégis azt vacsorázok mert jó fehérje forrás és a mozgás miatt kell. Én ha tehettem volna csak szendvicseken éltem volna, még is letudtam tenni a kenyeret, reggelente eszek tk kenyeret csak, ami egyébként egy hétre 200 ft.

És én is világ éltemben utáltam mozogni még is rászántam magam és elkezdtem futni és tornázni és képzeld nem is olyan rossz.

El kéne döntened magadban hogy mit akarsz ha nem akarod eléggé, akarat gyenge vagy és csak kifogásokat keresel akkor kár bármibe is belekezdened

De egyébként az nem rossz ha elhagyod az édességeket úgy se igazán egészségesek és legalább első lépésben csökkented a kalóriát

2012. okt. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

14:44 Köszönöm az egyetlen értelmes választ.

Amúgy a salátát se, sőt :S Azt utálom talán az egyik legjobban...Már sokféleképp próbáltam, csak úgy magába, salátaöntettel, még szendvicsbe is, de egyiket se bírtam megenni.

A tojást nagyon szeretem, de apám azt mondta, nem szabad naponta tojást enni, mert az a koleszterinszintemet elcseszi vagy valami ilyesmi...mindegy, szóval szerinte nem ehetek naponta tojást. Pedig én szeretném, csakhát...


16:00 Rizibizi? Te tudod is egyáltalán, miről beszélsz? :D

1.A rizsben sok kcal van

2.A kukoricában mégtöbb...

Szóval nekem nehogymár azt akard bemagyarázni, hogy pont a rizibizitől fogok lefogyni...hagyjuk már...

2012. okt. 21. 16:52
 6/10 anonim ***** válasza:

én most az előbb ettem meg 4 tojást gombával:) meg egy répát, brokkolit és káposztát:$ jó ebből a zöldségeket nem szereted.. hmm sütőtök megsütve? sült répa? én ezt nem hiszem el:o próbálj ki mindent, valamit szeretni fogsz:) a karfiol is nagyon fincsi én pl szoktam azt hogy sütök csirkecombot mustárosan és mézesen és ami az alján lesz kicsi zsíros szaft, abba mártogatom a karfiolt és isteni finom ropogós:) és a szaft ízét érzed. vagy próbáld ki ugyanígy karfiollal, hogy aprítóban aprítod (vagy turmixgépben vízzel, aztán leszűröd) és úgy tálalod mitha rizs lenne, jól megfűszerezheted kedved szerint, szerintem lehet curry fokhagyma, zöld fűszerek, só bors, bármi amit akarsz és elveszi az ízét:) karfiol rizs recept <- erre keress rá és biztos találsz valami jót:) amúgy én ettem már csirkét pörölttel(az volt a köret:D) és semmi bajom nem lesz az ilyentől se:D meg napi 4 tojást is szoktam enni :)


nna ezt akartam írni bocsi hogy üzenetben ment:O én vagyok az értelmes válaszoló:DDD köszi :D

2012. okt. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A rizibiziben cukor borsó van legalább is ahogy én ismerem és nem a rizstől fogsz elhízni ha már ott tartunk hogy édességeken élsz
2012. okt. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a rizs az gabonaféle, nem zöldség :o
2012. okt. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
jó azért a rizsben nincs annyi kalória mint gondolod:) szerinted miét eszik azt a sportolók szálkásításhoz, vagy diétákban (már a minőségibbekben) miért van annyi rizs? :)
2012. okt. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

70 kilóval kezdtem egyébként 165 centihez és nem nyavalyogtam hogy nem szeretek semmi egészséges dolgot meg a futást ennyit erről ehhez előbb kéne felkelned ja és most hogy 62 kiló vagyok így is megy a heti egy, 55 kiló alá meg nem nagyon akarok menni szóval azért 5-6 kilónál nem akarok többtől megszabadulni milyen ismerős...mintha te is ennyiért nyígnál

De ha továbbra is a kifogásokat keresed meg bennem a hibát akkor csak magadra vess add már fel inkább most az egészet engem nem érdekel innentől

2012. okt. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!