Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » SOS! Elfáradtam lelkileg!...

SOS! Elfáradtam lelkileg! Honnan merítsek több kitartást? 20, L

Figyelt kérdés

A történetem legalább 2 évre nyúlik vissza...

(felsős korom óta volt gond a súlyommal, de sosem voltam nagyon elhízva)

szóval, 2 éve 80 kg voltam, de egy jó kis hobbinak köszönhetően (tánc) pár hónap alatt lement 5 kiló, pedig mindent ugyan úgy csináltam, rendesen ettem, csoki, édesség, nem nagyon figyeltem a súlyomra, ezért érthető, hogy örültem a hirtelen jött fogyásnak...

Aztán elköltöztem, a tánc abba maradt, otthon ültem, vagy suliba mentem (hiába a sulis tánc csoport, nem használt) idén májusban a súlyom 88 kg volt (próbáltam már rengeteg fogyókúrát, 90 napost is, de nem fejeztem be, így 80-85 kg között ingáztam)... jött a szalagavató, hirtelen fogyókúra , befogytam 83-ig.

Majd elhatároztam, hogy megcsinálom, lefogyok!

Odafigyeltem az étkezésemre, a level diétát kiegészítve alkalmaztam, mellette edzettem napi 1 órát, változatosan próbáltam, hol kardió edzést, hol súlyzózást, úszást, vagy táncoltam... most 77 kg körül mozgok, de elfáradtam lelkiekben, képtelen vagyok kimozdulni otthonról, nincs kedvem edzeni menni, se táncra... édesség ehetnékem van, folyton ennék, de azért igyekszem kordában tartani magam. 3 napos léböjtöt akartam tartani, de fél napokat bírtam, aztán igyekeztem nem be zabálni, oda figyeltem, hogy mit és mennyit eszek.

Félek, ha most nem ülök vissza a nyeregbe, a kilók visszakúsznak... Tudtok valami tanácsot adni?


2012. okt. 11. 23:42
 1/7 anonim válasza:
0%
kuldenel egy kepet privatban? koszi
2012. okt. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem keresel valami diétás sütit az interneten annyi van! Csinálj zabpelyhes kekszet, beteheted dobozba és ha rád tör az édesség ehetnék ehetsz belőle. Egyébként pedig kitartás de tényleg ne foglalkozz semmivel, csak összpontosíts a célodra az "álom súlyra"! :)
2012. okt. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi :) azt tettem, vagy is majdnem... tisztító kúrára gondoltam, az első nap csak ilyen felvezető diéta (az ment, a 3 napos léböjt nem jött be) most már fel is adtam, így vacsira babapiskótát ettem tejjel :) édes, és kevés kalória van benne
2012. okt. 12. 00:04
 4/7 anonim ***** válasza:

nem csoda,ha elfáradtál,mert amiket leírtál diétákat,azok minden alapot nélkülöznek,magyarul butaságot csináltál,amiket meg tervezel,léböjt meg ilyenek,meg már átlép a diétán és a tudatlan önpusztítás kategória.

ha valóban érdekel az egészséget és a testzsír csökkentés,akkor ezt olvasd át szépen és alkalmazd,ha nem vagy rest-

[link]

2012. okt. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
igen. Nem jók a diétáid. Az van, hogy utálod magadat, ezért gyorsan le akarsz fogyni, és olyan diétákat használsz, amiktől rövid távon lemegy 4-5 kiló, de kisanyargatja a testedet, aki így tápanyagot akar, és amint megkapja, azonnal be is raktároz belőle, hogy még egyszer ilyen ne forduljon elő. Ezért a következő diétádban még jobban ki kell készítened. Amúgy meg azért is eszel, mert boldogtalan vagy. A tanácsom a következő . Most jelenleg úgy érzem, hogy egy terméketlen őrlődésben vagy, ami egyrészt nem engedi, hogy elengedd a diétádat (mert mi van, ha visszajönnek a kilók), másrészt viszont folytatni sem tudod, mert kikészültél. Nemrég mondta nekem valaki pont ilyennel kapcsolatban, hogy a súlyemelő is, ha nem tudja felemelni a súlyt, akkor inkább visszaejti, és elkezdi elölről, de már a helyes módszerrel. Neked is most ezt kéne tenned. Nyomni egy resetet a rendszerben. Én a helyedben vennék egy 1000 mg-s c-vitamint meg egy erős multivitamint, akár sportolóknak kifejlesztettet, amiben az ajánlott adag többszöröse van, és elkezdeném szedni. Ezután venném a kedvenc kajáimat, és kicserélném a receptjükben az egészségtelen alapanyagokat egészségesekre. durumtészta, teljes kiőrlésű liszt, teljes kiőrlésű kenyér stb. Aztán úgy állítanám be a napomat, hogy 3-4 óránként egyek, miután nekem ezt monda a SOTE gasztroenterológia főorvosa, hogy ez a tuti módszer ahhoz hogy megfelelő legyen az anyagcseréd, és így a szervezeted nem áll be raktározásra. (nagyjából egyébként 3-4 óránként éhséget is érzünk)A fehér lisztet és fehér cukrot tartalmazó ételeket tüntesd el az étrendedből, és helyettük edd a teljes kiőrlésűt, meg a többit. Egyél annyit, amennyi jól esik, csak ne szemétkajából. Igyál napi 5 azaz öt litert. (szénsavasat meg cukrosat ne, meg a tea sem a legjobb, mert szárít)Vagyis akkor is igyál, ha nem vagy szomjas. Elképzelhető, hogy először megnő az étvágyad mivel a vitaminoktól feléled a szervezeted. A kezdeti időszakban nagyon fontos, hogy ne szemétkajával pótold, mert ez az étvágy a kiéhezett szervezet tápanyag-igényei miatt van. Például ilyeneket egyél, hogy barackos csirkemell rizzsel, meg például mindenféle mártásba dugott halak. Amit a helyedben nem ennék, az a párizsi, a füstölt disznó undormányok meg a fóliás szeletelt húskészítmények. De például ehetsz mindenféle tésztakajákat durum tésztából. Önthetsz rá mártást. Meg csokit is ehetsz, csak ne étkezés helyett. Csinálhatsz tojásból omlettet, tehetsz bele mindenféle dolgokat, vagy eheted spenóttal. Természetesen vissza fog jönni 1-2 kiló. Ennek pedig az az oka, hogy a gyors diéták nem a zsírtól szabadítanak meg, hanem olyan tápanyagoktól, amiket a szervezet amúgy használ. Mivel mindegyiknek az a receptje hogy koplalj, vagyis ne töltsd újra az elhasznált tápanyagot (a zsírt ugyebár nem használja, azért van elraktározva) Ilyeneket vesztettél a diétáid alatt, mint a víz, a fehérje, meg ásványi anyagok. Ezek először feltöltődnek. Aztán amikor így beállítottad a kajálásodat, akkor jöhet a mindenféle testmozgás. Mivel csak az veszi rá a szervezetet, hogy szírt használjon. De előtte adj mondjuk 2-3 hónapot magadnak, amit arra fordítasz, hogy beállítod a kajálásodat. Ha már megvan a testmozgásod, meg beállt a kajálásod rendszere, akkor számold ki a kalóriabeviteledet, meg hogy mennyit égetsz. Aztán a bevitelt úgy módosítsd, hogy az égetésnek csak a 90%-t töltsd vissza. Ezzel a módszerrel pedig adj magadnak pl egy évet. Végülis megteheted, mivel eddig már vagy 3-4 évet szenvedtél és még mindig nem érted el, amit szerettél volna. Ha úgy érzed, hogy lassan haladsz, akkor növeld a kalóriaégetést. De akkor a visszatöltést is növelni kell, hogy mindig 90% legyen. A maradék 10% az, amit a zsírból éget a szervezet. Viszont a többnek a 10%-a is több. Ha a kajaalapokat betartod, akkor igaziból csak a mozgástól fog függeni, hogy mennyire gyorsan fogysz. Viszont ha valahol tartósan megszeged a kajaszabályt, pl elkezded csak a 80%ot visszatölteni, akkor tönkremegy az egész.
2012. okt. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Utolsónál a pont! Betűről betűre betartandó! És gratula, ritkán lehet ilyen korrekt és élhető tanácsokat olvasni! Pont így fogytam 25 kilót, hajrá kérdező, így menni fog, hidd el!
2012. okt. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Életedben, valaha, ettél normálisan?

Úgy hogy nem kenyéren, müzlin, tejen és egy kevés húson éltél, hanem sok zöldségen és húsom?


Ennyi hiányzik az éltedből. Egyszer majd, lehetőleg 70 éves korod előtt (illetve amint meguntad a kamu dietetikai paradoxonokat és hülyeségeket) próbáld ki.

2012. okt. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!