Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki használja a KalóriaBázi...

Valaki használja a KalóriaBázis oldalt? Szerintetek megbízható?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert én már több, mint egy hete eszerint élek, és minden nap meg vagyok dicsérve, hogy milyen jól teljesítettem - sőt: túlteljesítettem - a tervez, még többet is ehettem volna, stb. Ált. olyan 4-600 kcal-lal kevesebbet eszem, mint amennyit lehetne - a mozgást is figyelembe véve.


Mégis csak híztam azóta is... A dicséretek ellenére ott van kerek-perec, hogy "eddig 0,2 kg-ot híztál.". Ez már komolyan őrjítő és elkeserítő. :(


Ha ez az oldal nem megbízható, akkor tud valaki esetleg egy másik hasonlót, amivel tényleg FOGYNI fogok, nem pedig hízni???


2012. okt. 6. 18:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Egy hét, és 0,2 kg az semmi. A mérleged hibája is lehet. Vagy 2 decivel több víz maradt benned a mérésre stb.

Alapból nálam is pontatlan volt, de igyekszem beírni magamnak azokat a kajákat, ahol ő nagyon eltért a csomagoláson szereplő adattól. És persze a recepteket is, amiket megfőzök. Szóval, nagyrészt saját adatokból számolok, így megbízható. Csak folytasd tovább, egy hónapból már vonhatsz le következtetést.

2012. okt. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
47%
egy hét utan még dicséretet se várj!!! majd egy honap utan esetleg, annak már hinni is lehet..fogyozz és ne mérd magad mindennap
2012. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Már fogytam 15 kilót (vagyis valamivel többet), csak most sajnos megállt a fogyás, és az álomsúly mínusz két kiló. És ezt a két kilót egyszerűen nem tudom leadni, sőt, néha feljön még egy!! :'(

Ezt az oldalt most kezdtem el használni, gondoltam, majd "lendít" egyet, de hát marhára nem. :S


Szerintetek mikor kell amúgy mérni magunkat? Mert én ezt most úgy csináltam eddig, hogy mértem reggel és este, és az átlagot írtam be az oldalra "napi súly"-nak...

2012. okt. 6. 19:28
 4/22 anonim ***** válasza:

Reggel kell kaja előtt WC után. Semmi átlag meg ilyesmi, abba már beleszámolod a kaját is, ami még fel sem szívódott. (Mintha egy flakon vizet kézben fogva mérnél.)

De naponta is felesleges. Én 1-2 havonta mérem, mert csak a szüleimnél van mérleg. Kéthetente a centiket. Ennyi szerintem bőven elég.


Ha megállt a fogyás, próbálj valamin változtatni. Mozogj többet/kevesebbet vagy borítsd meg egy kicsit az étkezésedet.

2012. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Oké, megpróbálom, köszi! Akkor átállok a reggeli mérésre, bár ez most így nyilván meg fogja zavarni a "kimutatást" - úgy fog kinézni, mintha egy csomót fogytam volna. :P

(Bár ma reggel is több voltam, mint tegnap reggel. :(((()


Ehhez az oldalhoz elvileg kell naponta mérni, mert grafikont csinál belőle... Ami nálam nem néz ki túl jól, mert folyton felfelé mutat. :(


Igazából elkezdtem többet mozogni, és azóta hízok. :( Ezt nem is értem, azt kétlem, hogy ilyen hirtelen, ennyire izmosodnék...

De megpróbálom, hogy nem foglalkozom vele egy-két hétig egyáltalán, és hátha azalatt visszaáll kicsit a fogyás. Más amúgy nem változott, csak a több mozgás.

2012. okt. 7. 08:01
 6/22 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell naponta mérni, tud ő grafikont rajzolni heti egy adatból is. Az igaz, hogy így viszont szebb vagy pontosabb. De ha a napi mérés megnyugtat, akkor hajrá. :)


A centiket méred egyébként? Írtam, hogy kb. havonta tudom mérni a súlyom, viszont a centiket korábban hetente feljegyeztem. Kb. 3 hónapja kezdtem kocogni, és azt képzeld el, hogy a centik alapján simán megjósoltam magamnak a havi szokásos fogyásomat (kb. 2-3 kg-ot), erre ugyanannyi voltam, mint az előtti alkalommal. Úgyhogy nyugi, tud ilyen hatása lenni, ha hirtelen növeled a mozgás mennyiségét. Persze, most már folytatódhatna nálam is a fogyás, mert azért örökké nem tarthat az izmosodás se.

Sok sikert!

2012. okt. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Igen, napi rendszerességgel mérem: derék, csípő, comb és súly. Reggel-este mind.

Érdekes, estére a centijeim is mindig nőnek. :s (Persze itt 1-2 cm-ről beszélünk, nem sokról. :))


Alapból viszont mondhatni, hogy a centik állandóak, a súly meg nő. :S (Szintén csak dekákra gondolok, de annyit sem szeretném, hogy felfele menjen, hanem LEFELE!!! :((()

2012. okt. 7. 19:17
 8/22 anonim ***** válasza:
19%
Én használom a weboldalt, szerintem megbízható, szét néztem más oldalakon egyeznek a kcal adatok is, de ha pl. főtt ételt eszel jobb ha felviszed a receptet, vagyis a hozzávalókat és megadod az egy adagnak való súlyt kiszámolja neked mennyi kcal van benne, én így szoktam megoldani, bár nem rég óta találtam rá de mióta használom 6kg-t fogytam, de már jóval előbb elkezdtem a fogyókúrát most -23-4 kgnál tartok, igaz napi 500kcalt eszek csak, és azt le is mozgom egy nap. szóval nullázok mindig, mielőtt valaki belém kötne : NEM VAGYOK ROSSZUL KÖSZÖNÖM.
2012. okt. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Mit eszel egésznap 500kc-ban? Mert nekem az 1100kc-t nagyon nehéz kihoznom :( Leirnál pl egy napodat. Köszi
2012. okt. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

500 kcal??? :o

Éhen halnék. Még az 1300-at is nehéz tartanom, sőt, túl is szoktam lépni, csak a mozgás miatt az még belefér... :S

2012. okt. 8. 10:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!