Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hagyták anyámék, hogy...

Miért hagyták anyámék, hogy 150 kg-s legyek?

Figyelt kérdés
18/f

2012. okt. 3. 12:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy dietetikus szakembert keress fel,aki összeállít neked egy megfelelő étrendet,vagy itt az oldalon is találsz.Sportnak a nagy súlyod miatt inkább gyaloglást ajánlanék.
2012. okt. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, az én szüleim se voltak ebből a szempontból jobbak.

Csak szendvics volt itthon állandóan, meg csoki és csipsz más nagyon ritkán, kisgyerekként nem tudtam mi a jó, mi nem, így ettem.

Hát én így híztam meg...

Bár hamarabb is neki állhattam volna fogyózni, de mivel pénz alig van/volt, így baromi nehéz normális étrendet fenntartani, ráadásul most munkanélkül is vagyok... Anno lefogytam 20 kilót emellett az étrend mellett.

2012. okt. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A szüleid adnak neked zseb pénzet? Ha igen akkor vásárolj be magadnak egészséges ételeket, ha nem, akkor kérj tőlük, és mond nekik hogy neked nem kell semmit venniük vagy készíteniük. Pár ezerből megvan egy hétre a párolt csirkemell hús szószban, tk kenyér sonkával és zabkása vagy főttojás zöldségekkel. Ezen kívül kezdj sportolni. Ezzel a súllyal előbb ki kéne kérned egy orvos tanácsát, de szerintem sétálni mindenképp tudsz és szabad, napi fél-1 óra gyaloglás is sokat számít. Ezek mellett másban kéne örömöt találnod nem csak az evésben. Erről nehéz leszokni, de nem lehetetlen. Állíts magadnak fel egy étrendet, amit tartasz. Pl én reggelire csak 2sz toast tk kenyeret eszek 1-1 szelet sonkával. 9-kor vagy gyümölcs vagy joghurt stb. Nem azt mondtam hogy neked is ilyen "keveset" kell enned, de kezdetnek pl edd a háromnegyedét annak amit eleve ennél...vagy a felét. De ne koplalj, attól tényleg később csak hízni fogsz. Olvass utána a helyes táplálkozásnak és próbáld ahhoz tartani magad és persze ha csak sétálás szinten is de mozogj.
2012. okt. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Van egy jó hírem: koplalással csak hízni lehet (ez nem vicc!), tehát nem kell koplalnod. (Bővebben: jojó effektus - keress rá a gugliban.)


Viszont: 18 éves vagy. Maholnap felnőtt ember. Ha még tanulsz és otthon laksz, akkor SEGÍTESZ a bevásárlásban, vagy csak elkéred a rád jutó kajapénzt és elmész bevásárolni magadnak, ha nincs otthon normális kaja. Erre 18 évesen mindenki képes.

Ha továbbtanulsz, és esetleg más városban élsz, vagy albérletben vagy koleszban, akkor meg úgyis azt veszel magadnak, amit akarsz.


Függőség:

Nem véletlen, hogy az édességgel összefüggésben jön a zabaroham. Vércukorszint-ingadozást idéz elő, ennek a hatása a zabálás. Egyenes úgy a cukorbetegséghez, ha gyakran csinálod. Ha pedig cukorbeteg leszel, egy falat édességet sem nagyon ehetsz, úgyhogy jól gondold meg már most, mit raksz a szádba.


A dietetikus jó ötlet. Meg egy kivizsgálás sem ártana, kevés ember képes annyit enni, hogy 150 kiló legyen csak a pluszkalóriától. Ekkora túlsúlyhoz az esetek többségében társul valamilyen betegség - bár lehet, hogy szerencsés kivétel vagy.

Minden esetre szomorú, hogy ilyen szüleid vannak (és sajnos nem vagy egyedül...). Ettől függetlenül továbbra is tartom, hogy nem muszáj mindent magadba tömni, amit meglátsz.


Futás: ekkora túlsúllyal tilos, lehet úszni, biciklizni (ha bírod), de leginkább napi 1-2 órát sétálni.


És ne felejts el, hogy akármennyire is hibáztathatók a szüleid, a hibáztatástól te személy szerint sem vékonyabb, sem egészségesebb, sem boldogabb nem leszel. A mostani helyzetből kell kiindulni, és saját magadért megtenni, amit lehet. Ugyanis ha életmódváltás (és a gondolataid megváltozatása) helyett azzal töltöd az idődet, hogy őket szidod, magadat meg sajnálod, csak tovább hízol + jönnek majd sorban a betegségek: izületi fájdalmak, magas vérnyomás, cukorbetegség stb. És nem a szüleidnek jön, hanem neked!

2012. okt. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
40%

Olyan vagy, mint a húgom.

Ő 14 éves és 125 kg!

Hiába mondtuk neki 10000x, hogy ne egyen, ne egyen a kekszből 5-szörös adagot, képtelenség volt leállítani. Mindenkinek elég a családból 1-2 keksz, de neki kell az egész dobozzal...

Mindenki tud itthon mértéket tartani, csak ő nem. Ő is a szüleinkre fogja, de hát ők próbálták kordában tartani őt, de nem hagyta, hiába volt minden. Tudom, mert szemtanúja voltam kiskorától kezdve.


Le merem fogadni, hogy te is tudnál változtatni ha AKARNÁL. Én pajzsmirigy-alulműködés alatt 120 kilóra híztam meg 5 hónap alatt és baromi nehéz fogyózni a betegségem mellett (alig reagálok a nagy dózisú bogyókra).

Soha a büdös életben nem kell koplalnod, csak kevesebbet enned. Biztos, hogy zabálsz, rossz kajákat. KevesEBBET (nem keveset) kell enned, és MOZOGNOD!!

Nem futnod, mert pár év múlva járni sem fogsz tudni, hanem pl sétálni, később szobabiciklizni, stb.


Ne a szüleidet hibáztasd, ráadásul 15 évesen is már megállhattad volna a zabálást. Tükör csak van otthon...

2012. okt. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Azt már én is megfigyeltem, amelyik napon eszek rendes főtt ételt (leves + második) azon a napon sokkal kevesebb egyéb kajára van szükségem (kenyér, nasi stb.). A gyomromat telítettebbnek érzem.

Ha valami miatt esetleg kimarad a főtt étel, akkor mint a kerge kóválygok a lakásban, és kb. fél óránként kikötök a hűtőszekrény előtt, és elkezdek mindig valamit "nassolni"

2012. okt. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
16-os vagyok! Vagyis normális kajákat kell enni, akkor nem fogod mindenféle hülyeséggel tömni a gyomrodat, és nem fogsz olyasmiket, amik csak a kilókat nyomják, de semmi másra nem jók.
2012. okt. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
52%

Mert ilyen téren a magyar embereket nem képezik ki. Mert az hogy zabáltassanak sokaknál a "szeretet" jele..

Mert a liszt, krumpli, kukorica, tej és tejtermékek az olcsók. Hogy ezek tönkrevágják a hormonrendszeredet? Hogy egyértelműen növelik az elhízás, szívbetegség kockázatát? (ne is beszéljünk a glutén, lektin és tejfehérje fogyasztás összes másik kockázatairól, most az ízületi gyulladások (fájdalmak) Alzheimmer kór, különböző női betegségek, anyagcsere zavarok, rák csak egy hosszú felsorolást eredményeznének).


Nem értenek a táplálkozáshoz, szegények, másra kell a pénz - akár alkoholra, cigire nem tudom.


Én értek hozzá, még jobban fogok érteni (gyógyterápia szintjén), éppenséggel segíthetek. Kivéve ha jön valami idióta, és elküld engem hogy tejet és kenyeret enni kell..

2012. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A harcművészt remélem, lepontozzák. Agymosott paleolitos. Kell a (sovány) hús a fogyókúrában, de nem paleolit módon. Felteszem, nem akarsz még magasabb vérnyomást, magas koleszterint, esetleg köszvényt, vesebetegséget (és még sorolhatnám), a meglévő problémáid mellé.

De ha nekem nem hiszel, legalább a kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét (ez esetben inkább orvosát).


Még egy: ha könnyű lenne lefogyni, nem lennének kövér emberek, mert senki nem azért kövér, mert szeret kövérnek lenni. Ha lennének csodaszerek vagy csodamódszerek, mindenki karcsú és tökéletes lenne.

Soha ne higgy olyannak, aki könnyű és gyors megoldást ígér...

2012. okt. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Az utánam író és hozzá hasonló beteges, gyógyszer és orvospárti embereknek köszönhetően él az a tévhit, hogy lefogyni nehéz, ilyen szemlélet miatt félnek az emberek a húsevéstől, inkább esznek alapból veszélyes gabonaféléket, burgonyát, kukoricát.. és híznak el, betegednek meg..


Normáltalan, félreinformált, nem kellően körültekintő ember ír olyat, hogy a hús fogyasztástól magas vérnyomás lesz.. a koleszterinszint és az összefüggése a keringési betegségekkel egy ősi mítosz, amivel beetetik az öregeket, hogy szedjék be a rohadt vegyszereket. Hogy a sztatinok gyengeséget okoznak, ezt ráfogják a korra.. hogy a Q10 koenzim ürülése a sejtekből kapcsolódik az ízületi kopásokhoz (az izomgyengeség miatt) az úgy látom tök mindegy.

Pontozzál le barátom, látom én hogy nem lehet segíteni rajtatok, látom már rég óta..

2012. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!