Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Késik a menstruációm, lehet...

Késik a menstruációm, lehet ez a fogyókúra miatt akkor is ha egészségesen csináltam?

Figyelt kérdés

Februárban kezdtem, 165cm vagyok, 76kg-ról indultam, most 55kg vagyok. Napi 5x-6x étkezéssel, reggelente zabkása, tízórai gyümölcs, ebéd soványhús barnarizzsel vagy zöldséggel, uzsonna tojás vagy abonett vagy felvígott, vacsi sovány túró. 3 óránként mindig ettem. A sportot fokozatosan vezettem be. Először nem sportoltam, utána gyaloglással kezdtem, majd otthoni tornázgatással egészítettem ki. Már kb másfél hónapja reggelente lefutok 5km-t és mellette még egy óra alakformáló tornát csinálok kb heti 5x.

Eddig soha életemben nem volt problémám a menstruációs ciklusommal, be volt állva 30-32 napra. Most viszont először a fogyókúra során késik már 5 napot és még az előjeleit sem érzem hogy meg akarna jönni (ez az ami aggaszt)

Meglehet hogy a fogyókúra zavart be hiába figyeltem az egészségemre?


21L


2012. aug. 30. 21:31
 1/5 Krisz85 ***** válasza:
46%
Totál normális, sőt bizonyos testzsír% alatt van hogy nincs is, pl a fintesses csajok versenyfelkészülésük előtt jópár hónapig nem menstruálnak már, 10% testzsír alatt meg holtbiztos h nem. Nem kell megijedni!.
2012. aug. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor is normális ha nekem még nem túl alacsony a testzsírom? Nem tudom pontosan mennyi, de igazából még egy 4-5 kilót szerettem volna leadni, akkor pont jó lenne szerintem minden, utána meg rendes súlyzós edzésekkel akartam volna alakformálást csinálni. Csak most így kicsit megijedtem. Most álljak le kicsit vagy nyugodtan csinálhatom tovább?
2012. aug. 30. 21:44
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Folytasd nyugodtan tovább, ha meg nem jönne meg, kérdezz meg róla valakit.
2012. aug. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Krisz85 ***** válasza:
46%
Nem kell aggódnod, hogy akadozik a "rendszer", szokott ilyet a nőknél ez tök normális, amúgyis a nők ajánlott testzsír%-a 10-15% körül már jónak mondható. Nem kell ettől félned, egyébként 55 kiló vagy, lehetséges, hogy kevesebb rajtad a felesleg és jó a testkompozíciód is, magyarán az izom- zsír arányod, emiatt lehet szerintem főként.
2012. aug. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fojtasd! Én mostanában nem ettem sokat, de nem is fogyóztam és nincs már 2. napja
2012. aug. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!