Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kókuszzsírnak valójában...

A kókuszzsírnak valójában mennyi a kcal értéke?

Figyelt kérdés

Nagyon sokféle értéket találtam róla, de nem tudom mi az igaz, mindenhol mást írnak.

Kis eltérés persze elfogadható lenne, de valahol 100 grammra csak 90 kcal-t adnak meg, máshol 894-et láttam. Valahol 300-400-ra írták...


Rendszeresen használom, csak nem tudom mennyire legyek vele óvatos, hiába egészségesebb és finomabb ezerszer mint más zsiradékok, de mégiscsak zsír. És azért napi szinten pár száz plusz bevitt kalóriát nem lehet elhanyagolni.



2012. aug. 11. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is azt használom.

Mivel zsír, így ugyanannyi, mint a többinek, 894 kcal a reális.

Nem tudom, milyen pár száz plusz kcal-ról beszélsz, mert én pl egy főzéshez, vagy serpenyős sütéshez 4-5 ml-t használok.

Ami egy fazéknyi kajához 45 kcal pluszban...

Ha pl egy hagyma, hús lepirításához használsz 1 ek. kókuszzsírt, az nem oszt, nem szoroz...

2012. aug. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem kizárólag sütéshez, főzéshez használom. Legtöbbször finomítatlan, szűz kókuszzsírt szoktam, és az megőrzi a kókuszízt is, amit nagyon szeretek, tehát nekem jöhet margarin helyett kenyérre, vagy pástétomokba vagy más kenhető dologhoz keverve. Ha megkívánnék egy kocka csokit, helyette megeszem belőle egy teáskanálnyit. És így már nem mindegy, hogy mennyi kalória van benne.

De én is inkább a többet tartom reálisnak.

2012. aug. 11. 16:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én is szűz kókuszzsírt szoktam venni,finom kókuszíze van,és 100g-ban kb 890-900 kcal van!

Viszont mivel ebben telített zsírok vannak,nem rakódik le zsírpárnába,könnyebb az emésztése,és a szervezet is sokkal jobban tudja hasznosítani.De én nem tudnám vele a csokit kiváltani sajnos:)..

Viszont én rendelni szoktam,szóval bocsi hogy itt zargatalak,de nem tudod hogy lehet e venni valahol személyesen,tehát nem neten rendelve?

2012. szept. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy kocka csokitól az ég világon semmi baja nem lesz az alakodnak. Nem gondolnám, hogy több kalória lenne benne, mint egy kiskanál zsírban, legyen az akármilyen zsír.


Én kilenc hete diétázom, minden nap megeszek 1-2 szelet csokit és mégis lement 8 kiló. Többet kell mozogni, mint amennyit eszel és nem fogsz hízni.

2014. nov. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!