Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van ez a sok "fogyókúra"?

Miért van ez a sok "fogyókúra"?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint: ha nem eszel->fogysz; ha sportolsz is mellé->nem leszel löttyett.

Oké, hogy valamit enni KELL! De az egyik támogatja, a másik nem. Akkor most kinek/minek lehet hinni? Mit egyen az ember, ha fogyni akar? Nehéz kérdés... hús, zöldség, hal, pont. Ennyi lenne?


2012. aug. 6. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más válik be, van diéta, amelyik nem foglalkozik az ízekkel, csak szigorúan kalória alapján állítja össze az étrendet, van, amelyik meg ízletes és szinte észrevétlenül megy mellette a fogyás. Van, akinek nem jó a halas diéta, mert rosszul van tőle, vagy más ételallergiája van, ezért mást kell választani.
2012. aug. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért mert az emberek ilyen kérdések kiírásával ill. megválaszolásával üti el napjait.
2012. aug. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__32..

Ez az én kérdésem...

Te is a sok új kategórián kaptad fel a fejed?

2012. aug. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Miért van ez a sok fogyókúra?

Mert okos emberek rájöttek, hogy mekkora pénz, mekkora üzlet van benne. (ruházati cikkekre és kiegészítőkre is ugyanez vonatkozik, minden kozmetikumra és szépészeti beavatkozásra)

Ezek a valóban nagyon okos emberek (akik nagyon jól tudják, hogy a szexuális kisugárzásnak semmi köze a materiális dolgokhoz:) vették a mai átlag európai emberi testalkatot, levontak belőle 10-15 kilót, és az ma a trendi. Minden médiával azt sugallják, ha nem vagy trendi, nem vagy szerethető, nem vagy szexuálisan izgató. Az emberek pedig szépen bekajálják mert annyira mindenhonnan ez folyik, hogy ez már színtiszta manipuláció. Eredmény: dől a money! ;)

2012. aug. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért mert az emberek képtelenek megelőzni a hízást, pedig azt sokkal könnyebb lenne, mint utána lefogyni. Azt is írhatnám, hogy nagyon lusták és imádják az egészségtelen ételeket tömni magukba, illetve egészségtelenül élnek és nem is tudják, hogy mitől híznak például.

Buták nagyon az emberek, ez is fontos és az igénytelenek is nagyon. Nincs önértékelésük. És ez az egész egy örült lavina, mert minél több felesleg van valakin annál nehezebb leadni és könnyebben is gyarapodik az a felesleg.

Ha nem eszel, az izmodból fogysz és az anyagcseréd kritikusan lelassul, majd egy csomó zsír lerakodik. Magyarul leadsz x kilót, ami izom és rövid időn belül azt az x kilót vagy többet, sőt biztosan is, hogy többet visszahízod, ami már zsír lesz és elég nehéz megszabadulni tőle, mivel még több zsír, még kevesebb izom. Szóval szívás.

A titok csak annyi, hogy egyél, de csak azt és annyit amennyit kell. A sokszor keveset alapon. A sporttal tudsz zsírt égetni és erősödni, ami azért jó, mert minél több izom van, annál több kalóriát éget, szóval gyors anyag csere ami akadályoz az elhízásban.

Nem lenne nehéz lefogyni, csak az emberek sok hibát követnek el. Például gyorsan akarják a fogyást. Nem esznek. Illetve azt hiszik, hogy az étel mennyisége és a kalória tartalma arányos. Nem tudják, hogy mit is esznek valójában. Sport nem kötelező, de ajánlatos, mert könnyebb

és gyorsabb lesz a fogyás és amugyis egészséges. Hibák a sportnál is vannak. Legáltalánosabbak, hogy amit csinál azzal nem éget zsírt. Fontos, hogy nem lehet egyszerre zsírt égetni és izmot növelni. Illetve, figyelembe kell venni a testsúlyt, mert egy túlsúlyos embernek még káros is lehet attól függ mit csinál.

És az utolsó nagy hiba a fogyókúra.

Ugye a kúra az csak egy átmeneti dolog. Mi jön ebből, hogy én életmódot váltok egy bizonyos időre, míg leadom a felesleget magamról. Épp az hogy nem. Mert nem tudom, hogy gondolják az emberek, hogy lefogytak és akkor, minden mehet a régi kerékvágás szerint. Azért híztak meg és újra meg is fognak. Ha már lefogyunk, tartsuk meg a súlyunkat "örökre". Ami megint csak nem egy nagy dolog lenne.

2012. aug. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Smartguy86 ***** válasza:
89%

Első: attól, hogy számolod a kalóriákat még főzhetsz finomakat. Vagy azt hiszed, hogy aki a kalóriákat számolja az zöld hányadékízű löttyökön meg sápadt színű peszmegeken él egész nap? :DDD


Sokan a szar hulladék étrendjükkel nem élvezik annyira az evést, mint a fitness-kaján élők. A tudatos étkezés nem csak egészséges, hanem egy élmény is. Máshogy nem is lenne értelme! Ha valaki szenved a diétától, az valamit nagyon rosszul csinál.


Ezért baromság az összes olyan "fogyókúra", ami ételmegvonáson meg egyhangúságon (csak tojást eszem egész nap, stb.) alapul.


Kérdezőnek: Miért van ennyi féle fogyókúra? Mert a sok hülyének ki kell találni mindig valamit, amivel a duckókat lehet szédíteni - pl. fagyi-diéta. ÉS akkor a duckó rohan a boltba és újra boldogan tömi magába az ételt vagy vásárol valami csodaszert a netről...

2012. aug. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Smartguy86: ha figyelmesebben olvastad volna a válaszom, akkor nem értetted volna félre. A kérdésre válaszoltam, hogy miért van ennyi fajta fogyókúra. Én is próbáltam már ízetlen (só és fűszermentes) és egyoldalú diétákat, amik ugyan beváltak, de borzalmas volt. Mindenkinek másra van igénye, van, aki egész nap elvan pár almán, de valaki meg igényli a változatos étrendet még egy szigorú diéta alatt is. Ezek a diéták ráadásul átlag 5-8 naposak, tehát nem életmódról van szó, amik rövid távon, akár egy tisztító kúrának is jók. Nekem nincs súlyproblémám, mégis vannak napok, hogy csak zöldségleveket iszom, mert tudom, hogy jót tesz a szervezetemnek.
2012. aug. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!