Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fáj a lábam. Mit csináljak?

Fáj a lábam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
63 kg vagyok 14 éves és 160 cm. Kb 15 kilót szeretnék fogyni, szoktam inni étkezéshelyettesítő shaket, nem eszem édességet és szoktam néha futni is de azt csak max hetente egyszer, mert a futás után fájni szokott napokig a lábam, ezért nem tudok futni pedig szívesen mennék. Miért fáj a lábam szerintetek?

2012. júl. 23. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

AZ izületeidhez képest túl nehéz vagy, ezért nem is célszerü futni, mert teljesen tönkreteszed a térded, elkopik az izület és késöbb járni sem nagyon fogsz tudni.


AMig ennyire nehéz vagy, addig nem fuss, hanem amilyen gyorsan tudsz, gyalogolj legalább 40-50 percet egyfolytában minden nap. Idövel - amikor a súlyod is csökken meg a lábad is erösödik, esetleg elkeztdhetsz futni. Viszont a futás sokkal megterhelöbb minden korban és súllyal az izületekre nézve, mint a gyaloglás.

2012. júl. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Könnyen bánj el vele:)
2012. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Azért ne vicceljünk már hogy 63 kilót nem bír el egy 14 éves szervezet.


Vagy rossz a futási technikád, vagy szar a cipőd, vagy egyszerűen csak izomlázad van. (Vagy lúdtalpad.) Mi fáj, hol fáj? Az egész lábad, vagy csak a talpad? Mennyi idő alatt múlik el? Futás után 2. napon fáj a legjobban?

2012. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
41%

fáj a lába? amputálja!

:D

amugy nem muszály neked a lábadat erőltetni ahhoz hogy lefoggyál!a hasadnál kezdheted a felülésekkel...stbstb ha már elbirja a fájos lábad a sulyod...illetve akkor már nem is fog fájni a lábad, akkor fuss!

2012. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt is jó lenne tudni, hogy hol fáj a lábad, combizom, vádli? Akkor izomlázad van. Boka? Lehet, gyenge a vádlid, és nem bírja az ízület a megterhelést. Térd? Akkor esélyes a lúdtalp, de a bokánál is lehet. Kérj egy beutalót az orvosodtól vagy nézz be az iskolaorvoshoz, könnyen lehet, hogy ő egy ránézésre meg tudja mondani.


Mindenesetre ne erőltesd a futást addig, amíg nem tisztázódik, és utána is csak óvatosan, mert 14 évesen ez tényleg megterhelő túlsúly, nem jó ész nélkül mozogni vele. Inkább biciklizz, az kíméli a lábat!

2012. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Fáj a lába? Amputálja! Nem lesz többé gondja rája!"


Egyébként tényleg hol fáj a lábad??? Nem mindegy! Nem csak az izomlázat érzed fájdalomnak?

Ha a térdnél fáj mondjuk, az azért veszélyes, arra tényleg vigyázni kell! Szóval írj még részleteket!


Amúgy válassz más mozgást! Tornázz, menj úszni, vagy a biciklizés is kímélőbb a futásnál.

Enni meg csak mértékkel! De nem koplalni!

2012. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a futástól fáj a lábad. Hasonló alkatom van nekem is (164 cm, 65 kg vagyok), és nekem egyáltalán nem fáj a futástól a lábam. Vagy csak hirtelen túlhajtod magad. Fuss kevesebb, lassabban, vagy inkább sétálj.


Ha fogyni szeretnél, akkor viszont a heti egyszeri testmozgás nem elég. Szánj kétnaponta legalább egy órát tornára, és később növeld ezt az időtartamot.

A lábaddal kapcsolatban beszélhetsz orvossal, lehet hogy ortopédia betegség miatt fáj.

2012. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!