Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hizlalnak a péksüteménye...

Miért hizlalnak a péksütemények? Mi hizlaló még annyira a krumplin és a tésztán kívül?

Figyelt kérdés
Nem vagyok még annyira otthon a dologban. De szeretnék utána érdeklődni a dolgoknak. Köszönöm, ha írtok.
2012. jún. 25. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden csak akkor hizlaló, ha sokat eszel belőle.

A tej, tészták, burgonya, sütemények sok szénhidrátot tartalmaznak. A szénhidrát energia, hamar borul az energiamérleg, ráadásul a szénhidrátból a szervezet könnyen is nyer energiát és könnyen is raktározza.

Mindent csak mértékkel és akkor nem hizlal semmi.

2012. jún. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
pontosan :))
2012. jún. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A tej, tészták, burgonya, sütemények sok szénhidrátot tartalmaznak


Érdekes, hogy a csokit, kenyeret, vagy az ilyen-olyan magvakat nem említed, de a tejet igen.

2012. jún. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg minden a mértékletességen múlik

tej, ha megiszik 2dl egy kis zabpehellyel és nagy marék málnával, ebből csinál magának egy turmixot miért hizlalna?

ha eszik egy főtt tojást 3 szem főtt krumplival és egy tál spenótfőzelékkel ebédre miért hizlalna?

szerintem ez csak lényeg kérdése

el van már egy kicsit túlozva, akármikor van ilyen kérdés egyből ebédre rizs-csirke-zöldség, vacsora túró

ez szépen és finoman is hangzik, de ki lakik ezzel jól? ki bírja ezt megengedni anyagilag? egy 2kisgyermekes család aki mindkettő minibálbérért dolgozik? vagy ahol egyik családtag munkanélküli? vagy ahol az idős szülőket kell segíteni ahol a gyógyszer csak havi 40000ft? hát kétlem-bocsi kitérő volt-

szerintem inkább mérték, idénység és elkészítés

péksüti helyett zabpehely tejjel vagy teljes őrlésű kenyér sonkával, sajttal, zöldséggel(ha veszel tönkölylisztett, ilyen olyan magvakat tudsz sütni kenyeret és olcsóbban jössz ki)

mindig olyan gyümölcs ami szezonos és olcsóbb

ugyanígy zöldségbe is és ezekből tudsz csinálni főtt ételt

zöldséges leves, csontleves zöldséggel-pl ha csontos csirkemellett vagy combot veszel, vagy kacsa, liba nyakat azt beletudod főzni a levesbe és jó ize is lesz, a bőrt leszeded és a husit feltudod hazsnálni főzelékhez, rizshez, salátáhot, húskrémet tudsz csinálni belőle vagy csak simán leves betétnek kiváló is, és olcsó:)

rizs, krumpli-szerintem a krumpli jó, főleg az újkrumpli, egy petrezselymes újkrupli, vagy tört krumpli szerintem jó választás vagy főtt krumpli főtt hússal és meggyszósszal, lényeg hogy ne olajban sült hasáb legyen

husok halak szintén jók, annyi hogy ne zsírban sült vagy rántott hús legyen hanem sütőpapírban/zacskóban/tepsiben sütött, főtt, párolt, grillezett, roston sült legyen

főtt tojás vagy rántotta 1-2ek olajon

tojásos lecsó, különböző főzelékek, töltött zöldségek, paradicsomos húsgombóc stb

olajos magvak szerintem kellenek heti 1-2 egy-két marék belefér

hízlaló étel van és nincs is, mérték

kerüld a zsíros husok, halak, ételeket, mindenféle chips, csoki, ízesített italok, üdítőitalok, sok cukrot tartalmazó, agyondolgozott péksütiket és mindenfél kekszeket, cukros müzliket

egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, és igyál vizet

hús, hal, tojás, sovány sajt, kefír, túró

gabonák-rozs, tönköly, zab

túró, joghurtok, kefírek

2012. jún. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak hirtelen felsorolás volt, ha mértéktelenül eszel, nagyon kevés kaja van, ami nem hizlal.

Tök, káposzta, sárgarépa, padlizsán, hirtelen ezek jutnak eszembe, amit ha egész nap zabálsz, akkor is fogysz, annyira nincs bennük energia.

2012. jún. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A péksütemények úgy általában a legszemetebb, leghaszontalanabb, legkárosabb ételek, szinte csak gyorsan felszívódó szénhidrátot tartalmaznak cukor és lisz formájában, valamint transzzsírokat, ami az ipari margarinokban sokkal nagyobb arányban fordul elő, mint a tégelyesekben.

A szénhidrátok, különösen a gyorsan felszívódóak azonnal a véráramba kerülnek, hirtelen megemelik a vércukorszintet, ami az inzulintermelést indítja be. Az inzulin az a hormon, ami a zsírsejtek receptorait a vércukor felvételére, átalakítására és a zsírok elraktározására készteti. Hacsak nem veszik fel az izmaid (mert egész nap kemény fizikai munkát végeztél, vagy edzettél előtte), akkor ez a vércukor-mennyiség szinte azonnal zsírként raktározódik el. Szóval hízol.

Az a babonás hit él az emberekben, hogy a zsírtól hízunk. Egyszerű: zsír-zsír. Ez a legnagyobb butaság ebben a témában, mert valójában a szénhidrátotktól hízunk, a fánktól, a kenyértől, a kakaós csigától, a cukros löttyöktől és egyátalán nem a csülöktől - már ha nem krumplit, meg tésztát eszünk hozzá, hanem zöldésgeket, savanyú káposztát stb.

2012. jún. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!