Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mint gondoltok erről a gondolt...

Mint gondoltok erről a gondolt menetről?

Figyelt kérdés

Már egy ideje megfogalmazódott pár dolog bennem, de még sehova nem írtam le és érdekelne mások véleménye is.

Szóval mára rengeteg felkapott fogyókúrás módszerről, diétáról lehet olvasni, aminek a nagy részétől lehet fogyni, de ennek több mind a fele egészségtelen és hosszú távon tarthatatlan.

Mára ezt sokan belátták és sokan a "hagyományos" életmódváltást/ diétát választják a kalória csökkentést, megfelelő ételek és a mozgás triót választják. Ami szép és jó. Viszont, ha jobban megnézzük ezzel együtt sokakban kialakult egy olyan kép is, hogy rengeteg pénzt fog ez az úgy életmód felemészteni és inkább vissza térnek a különféle csoda diétákhoz, amik jóval pénztárca kímélőek, vagy inkább beletörődik a helyzetébe.

Alap így néz ki: napi 5-6-szori étkezés, x mennyiségű kalória csökkentés, elegendő mozgás, elegendő fehérje bevitel (kilónként 2 gramm)stb..

Ez az alap kb., magánedzők és dietetikusok tesznek mellé +-ba ezt azt, hogy egyénibbnek látszódjanak és, hogy mégis azért járjanak hozzájuk.

Kalória számlálás és a napi 5-6-szori étkezés szerintem nagyon megterhelő, szóval egész nap azon jár a fejed mikor mit egyél, mi hány kalória, folyton ételes dobozokkal járkál az ember, ez minden csak nem rugalmas és kényelmes. Ott a fehérje bevitel, az emberek többsége még meg sem közelíti az ajánlott fehérje beviteli mennyiségnek még a felét sem, nem hogy kilónként 2 grammot. Amivel szerintem semmi baj sincs, hiszen nem mindenki akar testépítő lenni. Meg, ha logikusan gondolkodunk kapásból lehet arra gondolni, hogy ez is csak egy egyszerű marketing fogás azért, hogy minél több fehérje turmixot nyomjon magába az ember. Igazából nem tudom mit akartam ebből kihozni, de a lényeg az, hogy szerintem nem frankó az, hogy sokan úgy élnek, hogy, ha nincs elég pénzük ezt az életmódot követni akkor inkább fordul egy egészségtelen diétához, vagy inkább nem csinál semmit az illető. Mindenkinek a saját életéhez mérten kéne elkezdeni egy új életmódot, a saját helyzetéhez mérten. Olvastam olyan kommentet is valahol, ha nem ezzel a "módszerrel" fogysz (vagy ehhez hasonló) akkor nem is érdemes belekezdeni a fogyókúrába. Meg ilyen baromságok, hogy nem mindenki ehet bármilyen gyümölcsöt, meg hogy mindennap csirkét kell enni (kinek van rá pénze), a gyümölcs hizlal (mérték) és akkor az ember a végére oda jut, hogy semmit sem szabad enni, de még is a napi 2000 kalóriának meg kell lennie. Itt az emberek többsége elveszti a fonalat és sz@arik az egészbe. Nézzünk már a dolgok mögé és vegyük észre, hogy nem ennyire bonyolult fogyni, nem kell ide dietetikus, magánedző és mit tudom én mi, a mai világban minden túl van bonyolítva, profitéhes cégek mindennap napvilágra dobnak valami új infót, tudományos dologként feltüntetve és akkor az már szentírásnak van véve, mert ott van, hogy tudomány által alátámasztva. Szerintem mindenkinek a saját háza táján kéne körül néni, az interneten keresgélés helyett, és felvázolni mi az amit eltud hagyni, vagy amit fel tud cserélni (Pl. ételnél 10 kg cukor helyet, 10 kg alma), vagy mi az az időpont ahova betud iktatni egy kis mozgást. Ezzel lehet életmódot váltani, azzal hogy az ember a saját életéhez igazítja az étkezések számát, idejét, a mozgást és ha kihagy valamit akkor nem dől össze semmi és nem kell újra kezdeni hiszen ez nincs időhöz kötve.

Na szóval mások véleménye érdekelne, hogy ki mit gondol erről, és ki hogy látja ezt.

Ja és a félre értések elkerülése végett. Nem az időhöz kötött diétákkal van gondom, hanem azzal, hogy sokan leszólják azokat az embereket akik nem tömnek magukba naponta 1 kg csirkét, nem isznak fehérje turmixot és naponta nem 5-ször étkeznek, hanem 3-szor és rögtön azt mondják erre, hogy egészségtelen, na nekem ezzel a felfogással van a gondom.



2012. jún. 22. 19:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is okozott már dilemmát hogy vajon hol a határ ,tényleg javasoljam e azt hogy ne egyen valaki gyümölcsöt stb. De ezt könnyen lehet tisztázni:

Azt a módszert akarom terjeszteni amivel BÁRKI lefogyhat és jó alakot érhet el. Minél többet engedek az elvekből annál nagyobb a valószínűsége hogy egy sikertelen próbálkozás fog kisülni belőle.

Nyilván egyetértek hogy mindenkinek a lehetőségeihez mérten kell életmódot váltania, de szerintem mindenkinek tudnia kell mi lenne az ideális és hogy mire számítson. Nehogy valaki elkeseredjen rajta hogy attól hogy teljes kiőrlésű kenyérre vált ugyanúgy hízik tovább, azért mert csak félinformációkkal láttam el.

Másik: A személyre szabás nagyon fontos, én nem vagyok személyi edző de védeném őket a kijelentésedtől.


Sok embernek aki világ életébe kövér volt nagyon jelentős mentális változást hozhat a diéta és az edzés, nem csak a kilókról van szó. De ez nem fog végbemenni önmagában attól hogy valaki mától sovány tejtermékeket vesz vagy hasonló.


A diéta viszonylagos drágasága már sokszor volt téma. Én azt mondom egyáltalán nem drága, maga az élelmiszer nagyon drága a fizetésekhez képest, de ez így van akkor is ha nem diétázunk, a fizetés jelentős része kajára megy. Nem fogom megváltoztatni a véleményem attól hogy beír valaki hogy 6fős családot tart el minimálbérből. Az esetek 90%ában a diéta ára csak üres kifogás semmi több.

én fehérjét és szénhidrátot számolok, dobozban hordom a kaját, semmi kényelmetlen nincs benne egy hét után. Aki nem képes rá hogy néhány hónapig megtegye annak nem kötelező lefogyni.

Az ősember azt evett és annyit amit talált. Nekünk sajnos már foglalkozni kell vele mit és mennyit eszünk mert teljesen más világban élünk, ez van.

Sok mindenben egyetértek veled csak arra szerettem volna rávilágítani hogy a sikerért tenni kell és fontos a precizitás mert ez különbözteti meg a garantált sikert az esetleges kudarctól vagy kevésbé látványos eredménytől.

2012. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!