Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? (146 kg/ 18F)

Mit gondoltok? (146 kg/ 18F)

Figyelt kérdés
Igazából véleményekre lennék kíváncsi. Szóval kiskorom óta kövér vagyok. Valahol olvastam, hogy az ekkora túlsúlynál először az okot kell keresni, én arra jutottam, hogy a szüleim a hibásak hiszen hagytak elhízni, ezt igazából nem igen tudom hova tenni. 3-4 éve vagyok igazából annak tisztán tudatában, hogy mekkora is a túlsúlyom, és kb. ugyan ennyi ideje szeretnék le is fogyni. Igazából még nem jutottam el oda, hogy felfogjam ennek a tényleges súlyát (nem a fizikai súlyom) és a vele járó következményeket. Nem akarok várni, de még se tudom megtenni a következő lépést. Eddig valami áttörésre vártam, valami hihetetlen nagy motivációra, lelkesedésre vagy ilyesmi, erről egy ideje már letettem. Voltam orvosnál, nem konkrétan ez miatt, de a végén mondta, hogy mit szeretnék kezdeni a súlyommal, mondtam le szeretnék fogyni, ő mondta, hogy diétázzak. Miért nem érzem át a probléma súlyát, hogy kényelmesedhettem ennyire el? Igazából konkrét kérdés nincs, csak véleményekre lennék kíváncsi.

2012. jún. 20. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a cipőben járok, csak nekem 16 volt évesen ekkora a súlyom. Én is a szüleimet hibáztattam, aztán végiggondoltam hogy csak 12-3 éves koromig hibáztathatom őket, utána már az én hibám volt az hogy este 11-kor még kimentem kajálni, meg a zsebpénzemből chipset kólát vettem. No mindegy, október óta diétázom, már 30 kiló lement, január óta csak tartom, elfáradtam abban a pár hónapban. Végül is én magamat motiváltam, azzal hogy nem szeretnék cukorbeteg lenni, nem szeretnék agyvérzésben/szívrohamban meghalni mikor a barátaim házasodnak, nem szeretném ha a gyerekeim örökölnének bármiféle betegséget, nem szeretnék lélegeztetőgépre kötve aludni. Van egy remek olvasmányom, ami sokat segített, pár nap múlva felmásolom gépre ha gondolod, de csak akkor ha tényleg bármit megtennél azért hogy normális életed legyen.
2012. jún. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Elkezdhetnél mozogni is...


És te ne "fáradj" majd el, mint az első válaszoló...

2012. jún. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is fogalmazd meg magadban hogy mi akadályoz abban, hogy elkezdd. Szerintem félsz. Talán attól, hogy mit gondolnak rólad a "vékony" emberek, mikor edzeni látnak? Hogy mások mit gondolnak rólad? Vagy attól félsz hogy nem fog sikerülni?


Mivel nem abban nőttél fel, hogy a sport fontos, UGYANANNYIRA mint az evés, ne csodálkozz, hogy nem tudod elkezdeni. Ennek meg kell fogalmazódia benned, hogy lehet hogy kényelmetlen, de mindenképpen JÓ neked, mindenképpen a te hasznodra válik, akármennyire is fájdalmas. Ezzel próbálj megbarátkozni.


"Miért nem érzem át a probléma súlyát?" - Mert lusta vagy. Nézd, 4 éve benned van az, hogy fogynod kéne... Az jó, hogy ennek tudatában vagy, de 18 év lustaságát nem egyszerű kiverni az agyadból. De amennyire hatalmas erő ez, ugyanannyira gyorsan le lehet győzni. Csak egy döntésen múlik az egész. Tudom, hogy nehéz, de amíg húzod, ez annál rosszabb és elviselhetetlenebb lesz.


Szerintem ne várd meg, amíg megtapasztalod a túlsúly következményeit. Biztos, hogy most is érzed a hátrányát. Ezt értem az emberi kapcsolatokra, a lányokra, a ruházkodásra, az önbizalomhiányra. Elégnek kéne hogy legyen. Nézd meg a Valaha kövér voltam című sorozatot, az MTV-n adták régebben, de fent vannak az oldalon a részek. Talán motiválnak majd. Sok sikert!

[link]

2012. jún. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első pont jól csinálja mert így talán elkerüli a plasztikai sebészt. Én azt tanácsolom te se akarj gyorsan fogyni, ne kezdj semmi extrém dologba.

Nekem ugyan nem kellet még soha túlsúly miatt diétáznom de azt tudom hogy egy étrendet betartani csak elhatározás kérdése.A mozgás veszélyes ekkora túlsúllyal, csak gyalogolj az elején napi 1órát.

2012. jún. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy ha most rögtön belekezdenél, akkor néhány év múlva normális súlyod lenne. Még fiatal vagy, most sokkal jobban képes változni a tested, mint 10 év múlva. Az életmódváltoztatáshoz ajánlanék egy könyvet, a címe "A Kína Tanulmány" (vagy ha angolban járatos vagy, "The China Study"). Ha ez alapján úgy kezded el a dolgot, hogy nem vársz azonnali eredményt, hanem tudomásul veszed, hogy az apró változások sora az évek során összeadódva hozza csak meg a legjobb végkifejletet, akkor biztonságosan és tartósan fogsz eredményt elérni.
2012. jún. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem lenne jó érzés, ha minden csaj rádragadna a strandon? ;) (motiváció akart lenni :D)



Kezdd azzal, hogy elhagyod a sok szemetet (kóla, csipsz, süti stb) az étrendedből, és több gyümölcsöt eszel. Itt ne a koplalásra, meg a bioételen való élésre gondolj. Ha megkívánsz valami édeset, vegyél banánt, vagy dinnyét. :) Csinálj gyümölcssalátát (kivi, alma, banán, dinnye, narancs, eper + kis natúr joghurt)! Hidd el, nagyon fincsi! :) Fehér kenyér helyett egyél barna, vagy félbarna kenyeret. Hetente egyszer jutalmazd meg magad egy kis (3-4 kocka) csokival. Ezentúl mozogj! Itt a jóidőőő! :) Van kutyád? Ha nincs, akkor is menj el úgy fél órás sétára, még ma! :) Tedd ezt mindennap! Emeld napról-napra az időt 5-5 perccel, majd mikor elértél az egy óráig, csináld tempósabban. Ha már nem lesz ekkora fölösleged, futhatsz is! Sok sikert! :)

2012. jún. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!