Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni diétás...

Tudnátok segíteni diétás étrend kialakításában? Mikor, illetve mit egyek?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a fogyókúrát és elég bizonytalan vagyok még:)Pl.reggelire jo a zabkása/turmix?Tízórai gyumolcs,zoldség,de lehet mondjuk extrudált kenyeret is enni zoldséggel?Aztán ebédre sovány hús,de mit ehetek hozzá?pl. rizst,vagy búzarizst is lehet?(állítólag a búzarizs egészségesebb mint a rizs).Vacsira pedig jó a sovány túró,natúr joghurt,esetleg sovány mozarella,ilyesmik?

Tudom, sok kérdés ez így egyszerre,de még kezdo vagyok ebben a témában,jól jonne a segítség.



2012. jún. 4. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden kaja jó amit felsoroltál, a búzarizsről mondjuk még nem hallotam o.o


Ahhoz hogy összeállíts ezekből egy megfelelő diétát meg kell határozni mennyi fehérjét szénhidrátot és zsírt fogsz 1nap bevinni ,aztán ezt felosztod 5 vagy 6 részre és minden étkezést úgy raksz össze hogy teljesértékű legyen (szénhidrátot nem kell mindenek tartalmaznia)


itt van 2jó példa amiben rengeteg kérdésre ott a válasz is:


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__90-napos-dieta__30..


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__90-napos-dieta__30..


Egyébként alapjáraton napi 2gramm/testsúlykg fehérje, 2gramm/ kg szénhidrát és kevés telítetlen zsír (olajos magvak, lenmag/szőlőmag/tökmag olaj) igazából ez attól is függ mennyit sportolsz, súlyzózol kardiózol e. de ilyen forrásokból mondjuk 15g telítetlen zsír elég, a több zsír fogyasztását pedig minimalizálni kell.

2012. jún. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a búzarizs tulajdonképpen hántolt,fott búza.ugyanúgy készítik el mint a rizst és nagyon finom:)koszonom a választ:)
2012. jún. 4. 11:38
 3/3 anonim válasza:

Erre az oldalra érdemes felregisztrálni, mert ha megadod, hogy hány kilótól és hetente mennyitől szeretnél megszabadulni, akkor összeállít neked minden napra egy jó kis étrendet. Azt is leírja, hogy naponta hány kalória az ideális számodra.

[link]

2012. jún. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!