Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 1 óra alatt megteszek 8...

Ha 1 óra alatt megteszek 8 km-t, akkor az kocogás vagy futás? A sok olívaolaj fogyasztás nem jó?

Figyelt kérdés

Az első kérdés adott. A második kérdésnél a sok olívát úgy értem, hogy minden nap eszek ilyen olajat. Úgy készítem, hogy egy nagy adagokba teszek zöldsalátát, azt megsózóm és jól leöntöm olíva olajjal, majd megszóróm lenmaggal meg napraforgómaggal. Ezt a kaját nagyon szeretem. Jobban mint a csokit.


Egyszerűen nagyon rákaptam az olívaolajra, viszont nem tudom, hogy így ennek milyen hatása lesz hosszabb távon.


Szerintetek nagyon hizlal?


Tudom, hogy 100 ml-ben 900 kcal van. Szerintem azért eléggé sokat öntök a kajámra.


A másik finomságom meg az (tudom, hogy abnormális), hogy lenmagot teszek egy kicsi kis edénybe és arra szintén ráöntöm az olívát és ebből eszek általában naponta 10-15 kiskanállal. Nálam ez a nass.


Szerintetek?


170 cm magas vagyok és 65-64 kg között.


(Ezek a kaják mellett eszem még zabpelyhet, tojást, 100% whey proteint, csirke-pulykahúst.)


No liszt, no cukor.



2012. máj. 30. 12:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Naponta 1 órát kardiózók, néha súlyzózóm is emellett.
2012. máj. 30. 12:43
 2/7 Smartguy86 ***** válasza:
Az olívaolaj zsír, tehát hizlal. A diétádba bele kell számolni a kalóriát amit ad, le kell mérned, hogy mennyit szoktál fogyasztani belőle. Én azt mondom, hogy ha ilyen sokat fogyasztasz belőle, akkor minél előbb ellenőrizd ezt. Nem rossz zsír az, de attól még zsír, tehát energia, méghozzá sok.
2012. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nagy az olivaolaj energiatartalma, viszont ettől kevésbé leszel éhes. Ez minden zsírra igaz egyébként.

Ellenben ha ugyanekkora enrgiatartalmú tésztát eszel (ez kb 20 dkg), akkor attól egy óra múlva csak még éhesebb leszel.

A lényeg: nem a zsírok hízlalnak, hanem a szénhidrátok!

2012. máj. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 8 km/h órát már éppen futásnak nevezik. De szerintem tökmindegy hogy hívjuk.

[link]

2012. máj. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az igaz, mindegy h hogy hívjuk, csak nem tudom, hogy kábé mennyi kcal-t égethetek el vele.
2012. máj. 30. 13:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor is mindegy hogy hívod, mert az a sebességtől és súlyodtól függ, nagyjából.

[link]

Vagy vehetsz egy pulzusszámlálós órát, de az is csak hozzávetőleges eredményt ad.

2012. máj. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam, hogy 9-12 km/h a futás. De a kocogás az lassabb, az 6 km/h asszem. Szerintem ez megfelel futásnak:)


Az olíva meg... persze, egészséges. Azt hiszem napi 2-3 evőkanál az egészséges egy normális, nem fogyizó embernél. Napi 1-2 ek bőven elég egy fogyizónak. Ügyelj, hogy ezt ne lépd túl. Ha más zsírt nem használsz (pl. vajat a pároláshoz, vagy akármi mást) akkor nyugodtan edd az olívát :)

2012. máj. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!