Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen mértékben ehetek...

Milyen mértékben ehetek önteteket és erőset?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy diétázok. Csirkemell, rengeteg zöldség, teljes kiörlésű kenyér, stb., azonban nagyon hiányzik már az erős íz. A másik pedig, hogy jó lenne több ízt belevinni a zöldségsalátámba, amit naponta elkészítek magamnak, így öntetkre gondoltam, amiket boltban lehet kapni.

Kérdésem, hogy erősből mennyit szabad ennem? Legyen az gulyáskrém, Erős Pista, chili. Az önteteket is lehet használni?


2012. máj. 23. 00:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A boltiakban rengeteg a só, ízfokozó, tartósító. nem természetes, és szerintem rengeteg kcal van bennük.


Otthoni öntetet is csinálhatsz:

- kefir/natúr joghurt => 90-100 kcal egy pohár

- oregánó, bazsalikom, zöldfűszerek, fokhagyma-granulátum => 0 kcal

- chili -> 0 kcal


A chiliből olyan keveset használsz, hogy az alig 1-2 kcal vagy még annyi se. Azt nyugodtan tehetsz. Mármint ha igazi chili paprika, erős paprika.


Ha jól emlékszem az erős pistának van kcal tartalma de nem sok talán 40 kcal/100 gramm, és abból is keveset használsz.


A gulyáskrémben szerintem több van, mint az erős pistában.


Ha erősre vágysz, ajánlom a chilipaprika, paprikamagok, erőspaprika + kefir + zöldfűszerek kombót.

2012. máj. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2012. máj. 23. 14:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!