Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fogyókúrától lehet vmi...

A fogyókúrától lehet vmi egészségügyi problémám?

Figyelt kérdés
Ha fogyókúrázom sokszor fáj a mellem , néha még a méhemnél is . Volt olyan hogy 2napig hánytam , ha teát ittam , az is kijött belőlem és fájt a gyomrom...ezek lehetnek a fogyókúrától??
2009. jún. 28. 01:25
 1/5 anonim ***** válasza:
hát ezek a tünetek szerintem nem lehetnek fogyókúrától... egészségügyi problémák adóthatnak a rosszul összeállított fogyókúrától, pl. szédülés, hajhullás stb. Mindenesetre szerintem keress fel egy orvost, biztos, ami biztos!
2009. jún. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az idióta fogyókúráktól még akár lehet is! idióta fogyókúra: midnen sztárdiéta, 90napos, csokidiéta, kávédiéáta, káposztadiéta, stb.. 6 után ne egyél elv, stb.stb..


Egy normális, grammra kizámolt fehérje + ch + zsír bevitelt kalkulált, vitamin, folyadékbevitelre figyelő diétában kizárt bármilyen "mellékhatás"! lásd body.builder.hu

2009. jún. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

10:58: a " 6 után ne egyél elv" miért káros szerinted? Attól még lehet "Egy normális, grammra kizámolt fehérje + ch + zsír bevitelt kalkulált, vitamin, folyadékbevitelre figyelő diéta" vagy valamit nem látok át?

Én pl. este 6 után nem tudok enni, mert akkor egész este/éjszaka nem tudok rendesen pihenni - és este nem eszek meg "egy fél disznót v. hasonlót", tehát nem az a gond, hogy nehéz a vacsora - csak nekem ilyen a normális ritmusom. Már több, mint 20 éve étkezek igy, de nincs töle bajom. (Nem akarok plusszban izmokat fölépiteni, lefogyni, vagy bármit változtatni)

Lsz. válaszolj, de ne csak általánosságban - valóban tudni szeretném, hogy mivel indokolható ez az álláspont. Köszi.

2009. jún. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

válaszolok persze. A tested alapvetően úgy működik, hogy a bevitt tápanyagokat lebontja, átalakítja, és felhasználja vagy raktározza. Gyakorlatilag ez úgy néz ki, hogy 3 fő makrotápanyag van, fehérje, szénhidrát és zsír. mind a 3 félére szüksége van a szervezetednek, másmás célból, viszont csak részben válthatóak ki a másikkal. Pl azt megteheted, hogy szénhidrátból minimálisat eszel, bár 80g alá még a legdurvább testépítő diétában sem szoktak menni, viszont azt nem teheted meg hogy fehérjét nem eszel. (megjegyzés: a szénhidrát alatt természetesen én nem a cukrokat értem, hanem az annál komplexebb ch-okat, ami pl a rizsben vagy krumpliban van)

És itt értünk el a lényeghez: a tested kb 2-3 óra alatt lebontja a bevitt táplálékot, feltéve ha az emészthető. A mai szóhasználatban a "nehéz ételek" alatt valami jó ugrik be az emebreknek, mert megeszik és 6-7 órára tele vannak. valójában ez nem jó, mert az egészséges emésztési ciklus az 2-3 óra. Ha tovább tart az emésztés, akkor az azért van mert a gyomor szenved, mivel emészthetetlen az étel amit kapott (zsíros húsok, "magyaros ételek" nagyrésze beletartozik a rossz kategóriába sajnos)

Tehát, azt ugye tudjuk, hogy a fehérjéket lebontva jut a szervezet aminosavakhoz. Az aminosavak az izmok építőkövei. Ha nem jut be a szervezetbe aminosav, az izmok elkezdik lebontani magukat, ez az állapot a katabolizmus.

Ha te este 6-tól kezdve, mondjuk másnap reggel 6ig nem eszel, akkor érezhető, hogy 12 óra jóval túl van a 2-3 órás emésztési cikluson, és már réges régen tombol a katabolizmus a szervezetedben. És ehhez még hozzátenném azt, hogy nem csak a vázizmok izmok, hanem izom a szívizom is pl, és arra is érvényesek a fent leírtak..

Ezekután azthiszem logikusan belátható, hogy a 6 után nem eszünk el baromság, és káros!

Egyébként azért is baromság, mert általánosít. Ne egyél 6 után. De mi van azokkal, akik este 8-tól másnap reggel 4ig dolgoznak pl, ők sosem esznek? Egyértelű h nem lehet általánosítani, és aki ezt az elvet terjeszti azt büntetőjogilag kellene felelősségre vonni szerintem!

Nem volt célom a meggyőzésed, mivel nekem különösebben nem érdekem hogy bárki is egészségesen éljen, én ebből nem profitálok, mondhatni lesz*rom (:d) nem is akarok beleszólni a táplálkozásodba, azt eszel amit csak akarsz, viszont amit leírtam azt elhihetedhogy 100%osan fedi a valóságot.

2009. jún. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi a választ - igy érthetö a dolog.
2009. jún. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!