Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrás szempontból melyik...

Fogyókúrás szempontból melyik süteményes alaptészta a legjobb/ legkönnyebb?

Figyelt kérdés

Mostanság tanulok sütni, de fogyózom is...viszont ma csináltam réteslapból almás pitét. Az egész tésztában (2 lap) volt kb. 150 kcal. Persze, leheletvékony...szívesen sütnék mást is, mint rétes, de melyik alaptészta-fajta az, ami még ilyen lightos? Nem is igazán tudom, hányféle van...leveles, kevert, kelt, linzer, piskóta, stb.?

Tudom, hogy javarészt attól függ, hogy mit akarok sütni, de én inkább fordítva csinálnám: amelyik tésztaalap a legkönnyebb, aszerint dönteném el, hogy mit süssek.


2012. máj. 11. 20:37
 1/2 anonim válasza:

Szerintem csinálj krémeseket, mert azokban alig van tészta. Mondjuk ha fogyózol akkor eleve butaság ilyesmit sütni. Kivéve ha cukor helyett édesítőszert/stevia-t/vagy xukrot használsz. Ha pedig a tésztát te magad készíted, akkor vegyél Update lisztet és kész:). (Ha nem beszerezhető, akkor meg inkább teljes kiőrlésű sütiket készíts, cukor nélkül).

Remélem segítettem! :) Sok sikert! :)

2012. máj. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Darált zabpelyhet használj liszt helyett (a tk. liszt sütibe nem finom, próbáltam...)

Ez elég alacsony kcal tartalmú kevert tészta:

15 dkg darált zabpehely, 7,5 dkg margarin (vagy 40 ml kókuszzsír), édesítő, sütőpor, 1,5 dl tej, sütőpor.

A tésztát fel lehet dobni hogy raksz bele különböző gyümölcsöket vagy amit akarsz. Én ezt 16 db-ra vágom, és kb 70 kcal egy darab.

2012. máj. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!