Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kenyér. Semmilyen és semennyi?

Kenyér. Semmilyen és semennyi?

Figyelt kérdés

A legtöbb fogyókúránál már az alapoknál olvastam, hogy cukrot és kenyeret mellőzzük. Én egy hónapja egyiket sem fogyasztottam.

Tegnap azonban sütöttem pizzát. Nem sok kalória volt benne, mert graham lisztet használtam, mást nem is nagyon tettem bele aminek kalóriatartalma lenne (talén még fél ek olivaolaj).

Eddig kalória és ch számolással fogytam (elég eredményesen) és aszerint még simán belefért az a pizza amit sütöttem.

Arra gondoltam, hogy ebből a tésztából csinálhatnék valami kenyérre hasonlító dolgot. Azt sem ehetem meg? Akkor sem ha mindössze mondjuk 80 kalória van benne? Mert végül is kenyér az is. Ártok ezzel annak az eredménynek, amit eddig elértem vagy nyugodtan kísérletezhetek alternatív megoldásokkal a kenyér pótlására?

(Kiegészítés: kekszeket is sütöttem édesítővel és teljes kiőrlésű liszttel, azokból már többször ettem, nem volt gond utána sem)


2012. máj. 4. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A fehér kenyeret elsősorban nem a kalóriatartalma miatt kell elhagyni, hanem azért, mert egészségtelen és nagyon gyors felszívódású szénhidrát. Ugye tudod, hogy a rost eltelít. Nos a teljes kiőrlésű kenyér esetében felhasználják a mag egész részét, amit ugye a fehér kenyérnél lehántolnak, így a tk kenyérben benne maradnak az értékes tápanyagok, lásd rost. Tehát ha fogsz egy fehér gyors felszívódású kenyeret, akkor az a nevéből eredően hirtelen felviszi a vércukrodat(mert miért ne tenné szénhidrát=keményítő->cukor) de aztán hirtelen leesik. Nos, ilyenkor kaparod a falat az éhségtől.

Ellenben a tk kenyérrel, ami rostos, így eltelít.

De ennek ellenére én mai napig nem ajánlom a tk kenyeret sem reggeliként. Hogy miért? Mert ott a zabpehely.

100 gramm zabpehelyben 300 kalória van. Én 20 grammal is jól lakok, de akár 50 gramm is megengedhető az elején, amikor még tágabb a gyomrod, ám ezt ajánlatos fokozatosan lecsökkenteni 30 grammra.(kevesebbre ne)...tehát a zabpehely az a legértékesebb szénhidrátunk, megeszel egy adagot, és 4-5 óráig garantáltan nem leszel éhes.

Ebbe a maximum 50 grammban 150 kalória van. Viszont annyi kalória egy szelet tk kenyér is, eggyel meg hát ki lakik jól?:) Egyébként a zabpehelyből főzz zabkását, így még növekedik is a térfogat a kalóriával ellentétben ha vízzel főzöd, rakj bele gyümölcsöket, bármilyet, szórd le fahéjjal, keverd össze reszelt almával, túróval, fehér turmixxal, sőt, egy kanál zsírszegény fekete kakaópor is megengedhető, persze erre azért ne vágjunk banánszeleteket, mert úgy már kalóriatúlzás:D

Tehát persze, megeheted reggelire a graham kenyeredet.

2012. máj. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem volt gond a kekszedből, mert kalóriát számolsz.

Abból viszont lehet gond, ha egyáltalán nem eszel kenyeret, tésztát. El kell dönteni, hogy le tudsz-e mondani róla életed végéig. Ha nem, akkor inkább a fogyás alatt se tedd, mert ha semmit nem eszel, akkor ha abbahagyod a fogyókúrát, és ráeszed a szénhidrátot, észbe se kaptál, már vissza is jött.

Fogyókúra szempontjából bármilyen kenyeret ehetsz, ami belefér a napi "kalóriádba", ettől függetlenül amit előttem írtak a vércukorról, az igaz.


Én egyébként egy ideig ettem a tk. kenyeret, de állandóan fájt tőle a gyomrom. (Amúgy egészséges vagyok, nincs semmi gyomorbajom.) Visszatértem a fehérre, akármilyen egészségtelen, nem eszem sokat belőle, viszont jobban érzem magam, és nem fogytam kevesebbet így sem. De tisztában vagyok vele, hogy miért nem jó. Igyekszem zöldségekkel, gyümölcsökkel és más rostforrásokból pótolni, ami hiányzik belőle.

2012. máj. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Alapvetően nem vagyok egy nagy kenyérfogyasztó. A fogyózás előtt is max 1-2 szeletet ettem meg naponta. Nem is nagyon hiányzik, tegnap is inkább a pizza miatt csináltam meg ezt a tésztát.

És inkább azért gondolkodom ebben a kenyérsütős dologban is, amit az utolsó írt. Örökre azért nem akarom kiiktatni az étrendemből, és ez a tészta még ízlett is.

Ami jobban hiányzott az a sütemény, de a kekszel ezt is megoldottam. Persze abból sem eszek sokat, de amikor már nagyon ennék valami sütit, akkor jobb megoldásnak tűnik ehhez nyúlni.

Egyébként zabkását is szoktam enni. Pont úgy ahogy írtad, kedves első. :) Szeretem is (bár a fogyókúra előtt soha nem ettem és akitől kérdeztem mindenki azt mondta hogy nem finom) és nagyon jól variálható. Csak minden reggel mégsem akarok azt enni.

2012. máj. 4. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!