Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok enni?

Miért nem tudok enni?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2 hete kezdődött, hogy alig bírok enni valamit. Eddig igencsak nagyétkű voltam, ezért nem értem. Erős testalkatú lány vagyok. (170cm/70kg) Ami szerintem sok...! Nem érzek éhséget, vagy csak ritkán mostanában. Néhány falat, még a kedvenc ételemből sem megy le a torkomon, amit az utóbbi egy hétben fogyasztottam az 100%-os narancslé, és joghurt volt. Meg amikor már muszáj volt, valahogy ráerőszakoltam magam, egyik nap egy szelet kenyérre. Igaz, hogy éhséget nem érzek, de múltkor is beleszédültem a magasugrásba az órán, és abba kellett hagynom, le kellett ülnöm. Mitől lehet ez? Mi változhatott meg?

2012. ápr. 18. 14:17
1 2
 1/16 anonim válasza:
sok innivalót kíván a szervezeted?
2012. ápr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem. Semmit sem kívánok egyáltalán. Sőt.
2012. ápr. 18. 19:51
 3/16 anonim válasza:

nem lehetsz terhes? nálam pont az volt, hogy nem kívánós voltam az elején hanem semmi sem kellett, csak almát ettem egész nap.

ha ez nem áll fent akkor esetleg a tavasz miatt is lehet szerintem. télen mindenki többet eszik, olyankor valahogy jobban kívánja a szervezeted.

de ha beleszédültél, akkor én felkeresnék egy orvost. ki tudja mi állhat a dolog mögött. meg egy vérképet lehet csináltatnod kéne, az sok mindent elárulhat

2012. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nemhiszem. :) 17 éves vagyok, és nem élek párkapcsolatban.

Nemrég volt vérkép vizsgálatom is, és minden rendben volt. Lehet akkor pszichés?

2012. ápr. 18. 20:22
 5/16 anonim ***** válasza:

Van valami, ami mostanaban megrazott? Halaleset, szerelmi kapcsolat vege, veszekedesek, szulok valasa stb?

Mivel fogyis temahoz irtad, megkerdeznem: fogyiztal/meg mindig fogyizol es ugy ment el az etvagyad, vagy nem fogyizol es csak egyik naprol a masikra?

Koltoztetek masik varosba? Uj kornyezet van, stb? Stresszes vagy? (nyelvvizsga suli stb)

2012. ápr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A szedules a vercukorszint miatt van keveset eszel, alacsony a vercukrod, ezert szedulsz. Ilyenkor kerulni kell a mozgast!

Nem tudom, fogyitol-e, de meg ha dietazolvis a legjobb 1-2 szem szolocukor, vagy akarmilyen cukros etel. Utana persze normalis kaja kell, mert megint le fog esni a vercukrod. ( a csoki csak azon segit h ne ajulj el! Mert a szedules utan ajulas jonne, ezt kell megakadalyozni. Igaz hogy p a barnakenyer zoldseggel egeszseges, de lassu energiaforrast szolgaltat nem nyersz belole gyorsan energiat ami esetunkben baj hisz el is ajulhatsz ha nem jutsz gyorsan energiahoz) egyel lassan felszivodo ch-kat (zabpehely zabkorpa koles barnarizs rozskenyer korpaskifli tk kenyer) ha ugy erzed szedulsz, egy ket szem cukorkat vagy egy csokit mindenkepp egyel!! Nehogy elajulj

2012. ápr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nincs jó életem, mindig van valami baj. Különösebben megrázó dolog nem történt, ugyanúgy rossz minden mint eddig. Mindig is le akartam fogyni, sohasem sikerült, amúgy átlagos testsúlyú vagyok.
2012. ápr. 20. 20:09
 8/16 anonim ***** válasza:

20:01 és 20:08 vagyok.


Valami kiváltó ok, kell, hogy legyen. Ez lehet belső ok: lehet változol, pubertáskorban vagy, beindul a hormontermelődés bár ilyenkor inkább többet esznek. Nem tudom.

A másik a külső tényező. Milyen stresszhatások érnek? Szülök veszekednek otthon, vagy a barátaiddal vannak gondok, stb? Ez is kihathat.


Szerintem nem vírus, nem baci, mert akkor lenne más tünet is. hasmenés, ilyesmi nincsen ugye?


Esetleg tartottál valamilyen kúrát? (salaktalanítókúra, akármilyen tavaszi tisztítókúra, stb)

A lényeg, hogy enned kell, márcsak azért is, mert tényleg ájulás lehet a vége! Nagyon szerencsés voltál tesiórán, mert mozgásnál még több energia kell a testnek, tehát ott alapból nagyon alacsony lehetett a vércukrod. Ha mozogsz (tesióra, sport, stb) mindig egyél előtte picit, ha nincs is étvágyad nem kell egy egész tányérral! Épp elég 1-2 szem szőlőcukor, de ha nem akarsz a súlyod miatt cukrot enni, akkor egyél mást, akár csak egy-két harapást egy barnakenyeres szendvicsből.


A másik, hogy a test alkalmazkodik a körülményekhez, ez az őskorban is így volt. Ha megfigyeled, egy hasmenéses betegségnél is így van: kevesebbet eszel 3 napig, összeszűkül a gyomor. Erre azért van szükség, mert az őskorban ha nem jutottak táplálékhoz az ősemberek, a testnek alkalmazkodnia kellett: összeszűkült a gyomor. Hiszen valahogy ki kellett bírniuk, ha nem ment a vadászat, stb.

Elég volt szerintem, hogy 2-3 napig nem ettél, utána már automatikusan kevesebbet kívántál, aztán még kevesebbet. Fokozatosan szoktasd magad vissza a kajához! Szerintem már azért se kívánod, mert kezdi megszokni a szervezeted a kevés kaját (ez így van, pl. böjtölésnél is megszokja a szervezet) Ne zsíros kajákkal kezd! Hanem light-ossal: párolt zöldségekkel, gyümikkel, könnyű kajákkal szoktasd magad vissza. Kerüld a lángost, sültkrumplit, zsíros tömény kaját, töltött káposztát ilyesmit, csak túlterheled a szervezeted ha így eszed!


Mégvalami: szeretnél leadni a súlyodból vagy akarod tartani? Ha leadni szeretnél, egyél sok fehérjét (sovány túró, tejtermék, husi, hal, joghurt, kefir) és zöldséget, gyümit. Ezek nem terhelik a gyomrot.

A zsírt mindenképp kerüld, ha diétázol ha nem.

Ha diétázni akarsz ajánlom a kölest, barnakenyeret, durumtésztát, korpás kiflit, rozskenyeret, stb-t. Ha nem diétázol, egyél rendesen, amilyen kaja van otthon, amit csinál anyud.

Szoktasd magad vissza a kajához, mert energiára szükséged van! Vitaminhiány is felléphet. Gyümölcsöket, zöldséget mindenképp egyél! (gyümik gyors energiaforrások. főleg a banán a jó)

2012. ápr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a hosszú választ. Pubertáskorban nem hiszem, hogy vagyok, lassan 18 évesen. :) Az a helyzet, hogy egy olyan életterületem sincs, ami rendben lenne, és nagyon szépen fejeztem ki magam. Anyum szinte soha nincs itthon, sokat dolgozik, itthon mindent én csinálok. (főzés, mosogatás, takarítás, stb..) Nagyon nem megy. Ma ettem egy db. tükörtojást, és pár kanál joghurtot, és vizet ittam. Nagyon nehezen ment...és 2 hét elteltével komolyan kezdek aggódni..
2012. ápr. 20. 20:46
 10/16 anonim ***** válasza:

Keress fel egy orvost. Ha gondolod, egy pszichológust.


Ha egyiket sem akarod, vitamint mindenképp szedj! Fontosak a nyomelemek, vitaminok.

Ügyelj az energiaszintedre. Vigyázz, nehogy leessen a cukrod. (hordj magaddal mindig 1 szelet csokit, nem kell megenned! csak ha érzed hogy szédülsz vagy homályosodik minden, a látásod, harapj belőle 1-2-t, és mivel cukros, megemeli a cukorszinted. Nekem egyszer tesóm elájult buszon... hát ne tudd meg milyen sz*r volt, vigyázz magadra!)


Próbálj gyümiket enni! Esetleg levesek nem mennek? Zöldségleves ilyesmi, ezek könnyűek.


A sport növeli az étvágyat, esetleg mozogj (persze előtte 3-4 órával egyél vmit nehogy baj legyen.) B vitamin is jó étvágytalanságra, béres csepp is.

2012. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!