Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra káros a fejlődő...

Fogyókúra káros a fejlődő szervezetben?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, 5 hete norbi update-zek. Nem tornázom, csak betartom mit mikor eszek. Heti 0,5 - 1 kg-t fogyok. Mára 4 kg-val vagyok kevesebb. Nemrég kezdtek nőni a melleim, és azthallottam, hogy emiatt nem fognak nőni a melleim, esetleg "elplantyúlnak". Mi az igaz ebből? Lehet valami egyéb hátránya?
2007. aug. 8. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az soha nem baj, ha az ember - akárhány éves is - figyel arra, hogy mikor, mit és mennyit eszik, ám nagyon fontos, hogy ezt ne vigye senki túlzásba! Nem tudom, hogy hány kiló lehetsz, de nem hiszem, hogy egy 14 éves lánynak feltétlenül fogyókúráznia kellene, hacsak nem irreálisan túlsúlyos (mondjuk 70-80 kilogramm körüli). Bízom benne, hogy neked csak szerinted van zsírod itt-ott, hiszen nagyon sok tini szenved önértékelési zavarokkal. Hidd el: a szervezet akkor tud jól működni, ha mindenféle ételből és vitaminból jut a szervezetbe. A mell növekedése alkati, genetikai kérdés, tehát mindenféleképpen nőni fog e melled, ne aggódj! :o) Szerintem ne folytasd a fogyókúrát, hiszen azzal vitaminokat vonsz meg a szervezetedtől, és az agyadra még rengeteg hosszú évtizedig szükséged lesz, az agyadnak meg a vitaminokra! =o) Ám a kérdésedre visszatérve nem tartom valószínűnek, hogy a fogyókúra miatt "elplantyulnának" a melleid, hiszen, mint ahogyan ezt már említettem: ez alkati kérdés. És a növekedési időszakban még nemolyan súlyos a mell, hogy "lehúzza a súlya".
2007. aug. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
2009. jún. 29. 11:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!