Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egyszer elkezdem a buliémát...

Ha egyszer elkezdem a buliémát kitudok belőle mászni?

Figyelt kérdés
sziasztok. én 159 cm vagyok és 51 kg.. soha nem voltam kövér mindig is vékony lányok közé tartoztam.pár hónapja a családomtól mindig megkapom hogy " ne egyél már annyit meg dagadt leszel" a barátnőim azt mondogatják folyamatosan hogy híztam ilyen pufi lett az arcom a combom..eleinte nem zavart de mostanában kikészültem tőle idegileg és elkezdtem magam hánytatni és tornázok folyamatosan ..nem érzem magam úgy hogy bulémiásnak de al egjobb barátnőm aztmnodja azvagyok..én csak pár kilót szeretnék leasni naponta többször hánytatom magam és folyamatosan nézem a hasam hogy mikor megy le pár kiló.. szerintetek már benne vagyok a bulémiában ? ha elértem a számomra kitűzött kg-ot abba tudom hagyni ?

2012. márc. 30. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Már benne vagy a bulimiában, nem tudod csak úgy abbahagyni. Ez már nem arról fog szólni, hogy milyen vékony vagy, vagy milyen kevés a súlyod. Már nem tudsz egy falatot úgy elfogyasztani, hogy ne lenne bűntudatod. Csak pszichiáter/pszichológus fog tudni segíteni rajtad.


Én már 6 éve benne vagyok (anorexiával kezdtem majd hánytattam is magam) még most is kevés a súlyom de már nem tudok hízni, annyira tönkrevágtam a szervezetemet.


Vigyázz magadra, olvass a témában kérlek, minél hamarabb "térsz észhez" és kérsz segítséget annál több esélyed lesz visszatérni az életbe.

2012. márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Barátnődnek igaza van, és

1. bulimiától nem fogsz fogyni

2. nem fogsz tudni kimászni belőle, mert megszokod, h üres a gyomrod


Inkább mozogj, egyél kis kalóriás, mégis laktató (gyümik, zöldek, hús) ételeket, de ne hánytasd magad!

Én azt kívánom, bár soha nem is kedztem volna el, mert kijönni belőle pokol.


Nem mindegy, már, mit eszek (túl zsíros, túl nehéz > kijön, túl sok egyszerre > kijön, sok folyadék > kijön,...), sok a savam, állandóan puffadok, fáj, ég a gyomrom, néha vér is jön, a fogmosás felér egy kínzással,...


Ha tudod, még MOST hagyd abba, ha nem - ez az esélyes -, akkor menjetek el szüleiddel pszichológushoz.

Ja a családodat meg jól szájba kéne rugdosni párszor.

2012. márc. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat ! azt még megkérdezhetem hogy a fogmosás miért kínzás számodra ? nekem két hét múlva lesz állandó fogszabályzóm és nagyon féltem a fogaimat ... megpróbálom abbahagyni a barátnőm nagyon sokat segít nekem szerencsére de nagyon félek ettől az egésztől
2012. márc. 30. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért kínzás, mert a gyomorsav természetesen tönkreteszi a fogaidat, az ínyedet. Hiszen sav, szétmar mindent, a torkodat is. Ne akarj eljutni odáig, hogy már vért hánysz. :S
2012. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves 2. (és 4.)válaszoló! Ha nem veszed tolakodásnak, Te mióta vagy benne? Ugye nem vagy ezzel egyedül, úgy értem van orvosod aki tud róla esetleg segít is, ilyennel foglalkozik? Első válaszoló vagyok, nekem eddig semmilyen segítséget nem sikerült kapnom csak egy pszichiátert aki depresszióra írt fel gyógyszert és kész. Nem is foglalkozott az evészavarommal, hiába mondtam neki, h nekem ez a legnagyobb problémám. Most egy önsegítő csoportot keresek, hogy legalább olyanokkal tudjak beszélni akik megértik milyen ez. Sajnos nem vagyok pesti, mert úgy tudom, hogy ott több lehetőség van.
2012. márc. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!