Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges az, hogy egy...

Lehetséges az, hogy egy ellipszis tréner a kalória számláló rosszul számoljon?

Figyelt kérdés
Ma voltam edzeni, először 24 percet "futottam" (felváltva 5km/h majd 8km/h kétpercenként), de aztán át kellett adnom a gépet, így életemben először használtam az ellipszis trénert 36 percig. Azonban míg a futó gépen 24 perc alatt kb 160 kcal-t égettem (és eléggé megerőltettem magam), addig az ellipszis tréner 730 kcal égetést mutatott a 36. perc végére. Lehetséges ez? Az egyetlen magyarázatot abban látom, h a futógép nem méri fel, mekkora súlyú az egyén, míg a tréner igen (végül is nem mindegy, h egy röpke 50 kg-s vagy én az 105kg-mal mozgok, nem?) Vagy ez hülyeség és gép rossz?

2012. márc. 27. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos rossz volt a gép.
2012. márc. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem is rossz volt a gép. Ha fél óra alatt le lehetne "futni" 700kcal-t akkor mindenki zabálna majd este elipszisezne egy órát.

2012. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A jobb gépeken a gyakorlat megkezdése előtt be kell írni az adatainkat. Az adatok valamint az idő és intenzitás figyelembevételével számol a gép.


Az adataid figyelembevételével én a következő értékeket számoltam:


Futópad, 24 perc, 105 kg, váltott tempó: 429 kcal

(az a 160 kcal futópados érték biztos, hogy hülyeség, nagyon kevés)


Ellipszis gép, 36 perc, 105 kg, gyors tempó: 662 kcal

(a 730 kcal már közel áll a valósághoz, így azt elfogadhatod)


Az ellipszis gépre vonatkozó kalória adatokat nem találtam, így szobabicikli adatokat használtam, mert az hasonlít leginkább a mozgását tekintve az ellipszis géphez.


Itt számoltam:


[link]

2012. márc. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a gép semmilyen adatot nem kér tőled, akkor a mutatott értéket abszolút ne vedd figyelembe, mert köze sem lesz a valósághoz.Ekkor inkább számold ki magad, jobban jársz.
2012. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, főleg az utolsó előtti hozzászólónak! Be is tettem a kedvencek közé a linkelt oldalt, nagyon hálás vagyok!!! :)
2012. márc. 30. 21:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!