Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akkor is számít, hogy este 6...

Akkor is számít, hogy este 6 óra után nem eszek, ha este 9-kor fekszem le aludni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen!

Max. 1-2 szem gyümölcsöt, vagy nyers zöldsalit. Ezeket a gyomor 30-60 perc alatt megemészti, és éjszakára nem maradnak a gyomorban.

2012. febr. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából azért voltak kétségeim, mert, ha ilyen korán zuhanok ágyba, nem is vagyok este 6 után éhes.. Gondoltam, ha ez ilyen könnyen megy, akkor biztos "nem ér".:-P


Ezek szerint ennyire számít az is, hogy az ember "átlagos" napirendet tartson? Mikor délelőtt 10-re jártam dolgozni, akkor este 8 körül még simán éhes voltam, de úgy voltam vele, ha úgyis éjfél körül fekszem le, miért ne? Na abban az időszakban mozoghattam akármennyit, híztam folyamatosan.

2012. febr. 26. 08:40
 3/12 *gin* ***** válasza:
63%

akkor legyen az utolsó étkezésed, amikor úgy érzed, hogy ha most eszel, akkor ki fogod bírni estig, és nem fogsz korgó gyomorral forgolódni az ágyban.

Ha te 6kor eszel és 9kor még nem vagy éhes, akkor oké. De ha 6:03-kor tudnál vacsizni, akkor egyél. Nincs ilyen baromság, hogy 6 után leáll az emésztés vagy mivel is szoktak érvelni, a szervezet nem hord karórát.

Arról nem is beszélve, hogy most délben keltem, akkor nekem összvissz 6 órán át működne az emésztésem? Na ne vicceljünk már...

2012. febr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 *gin* ***** válasza:
58%
ja és régebben nem azért híztál, mert 6 után is ettél, hanem mert a napi ÖSSZbeviteled meghaladta a súlytartó mennyiséget. Azért terjedt el ez a 6 utános dolog, mert a dolgozó ember ált. este ér rá inkább, és olyankor eszik jóízűeket, vagyis a vacsorával lépi túl a szükségletét. De ezt úgy is meg lehet előzni, hogy vacsira már csak valami könnyűt eszünk, nem kell feltétlen elhagyni az egészet.
2012. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Azért ilyesmit én sem hiszek, hogy 6 után leállna az emésztés, de abban lehet valami, hogy amiért este az ember már nem mozogja le a bevitt kalóriákat, jobban hizlal, mintha nap közben fogyasztotta volna.

Ebben a 10-re járós időszakomban nem hinném, hogy többet kajáltam volna, mint máskor, tényleg inkább csak minden csúszott. Pont az akkori edzőmnek panaszkodtam, hogy elég sokat mozgok, de úgy érzem még hízok is, erre ő mondta, hogy 8 után már tényleg nem kéne enni a fenti okok miatt.

2012. febr. 26. 12:47
 6/12 *gin* ***** válasza:
72%
bazzeg jó kis edző lehetett de mindegy...
2012. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mindjárt gondoltam, hogy te jobban értesz hozzá..
2012. febr. 26. 13:55
 8/12 *gin* ***** válasza:
bárki ezt mondja neked, aki egy kicsit is tisztában van az energiamegmaradás törvényével.
2012. febr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy szóval nem mondtam, hogy este 6 után leáll az emésztés, csupán azt szerettem volna jelezni, hogy este már ne együnk nehéz, zsíros, vagy szénhidrát és kalóriadús ételeket.

Miért magyarázol bele mások által írt válaszába olyasmit, ami nincs benne???!!!!

2012. febr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

na, figyelj, elmondok egy tapasztalaton alapuló elméletet.

az egész nap bevitt kalória mennyisége számít.

volt egy olyan időszakom, amikor napközben nem ettem semmit, nem voltam éhes, nem végeztem komoly fizikai munkát.

esténként, kb 8kor ettem a burger kingben valami kergemarhás szendvicset, és pár hónap alatt fogytam 5kgt.


innentől nekem magyarázhat akárki akármit, a saját testemnek hiszek, és számoknak.

2012. febr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!