Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok egy dekát...

Miért nem fogyok egy dekát sem? Miért hízok?

Figyelt kérdés

Várandós voltam, de a súlyos vashiányom miatt elvetéltem. Várandósság alatt 16 kg plusz jött fel. Elkezdtem ledolgozni, már csak 10 kg volt rajtam.

Napi szinten 12 óra folyamatos mozgás a munkám, tornázok 30 percet naponta, heti 1 alkalommal (mert többször nincs időm rá) 1 órát pluszban mozgok, dietetikus által megcsinált (és más dokik által is előírt vitamingazdag) kalória- és szénhidrátszegény étrendem van, de egy hét alatt kb 5 kg jön fel, pedig centiben van fogyás, igaz, hogy nagyon kevés, de van. Most már plusz 22 kilónál tartok.

Mit csinálok rosszul?


2012. febr. 22. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hormonzavar, pajzsmirigytúlműködés.Nem biztos, hogy benned van a hiba:)
2012. febr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

heti 5 kilót hízol? kinézetre meg vékonyodsz?

mikor akarsz orvoshoz menni kivizsgálásra?

2012. febr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már voltam kivizsgáláson, írtam, hogy dokik által megszabott vitaminbevitel is benne van az étrendben. Ja, semmit sem találtak, csak vashiányt, és nem, nem SZTK-ban voltam, hanem magánorvosoknál.
2012. febr. 22. 17:48
 4/10 anonim ***** válasza:

oké.

arra nem válaszoltál, hogy hogyan nézel ki. írtad azt, hogy nő a tömeged (megjegyzem gyorsan), ezek szerint kb. 1 hónapja van ez?

viszont azt is írtad, hogy centiben fogysz. azaz elvileg nem zsírosodsz. magyarázat?

magyarázat például, hogy valami durva hormon probléma áll fenn, amit a dietetikus nagyon nem vizsgált ki. ha minden oké lenne, és sokat ennél akkor sem tudnál heti több kilót hízni. és nem vékonyodnál mellette.

ez elég para helyzet, vagy csak én értem félre.

2012. febr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát husis a hasam meg a combom meg a karom. Leginkább így.

Nem, az összesen 22 kg, amiből 10 a babás időszakban repült fel.

BMI index szerint az általam megjelölt álomsúly, ami normális, is 7kg-al több, mint az optimális, de nekem az pont jó lenne. 172cm, ehhez 71 kilós voltam, most 92 vagyok.

Vizsgáltak pajzsmirigyet, hormonokat, petefészket, amit lehetett. Nem találtak semmit, csak pco szindrómát, ami már régóta fennáll, meg a vashiányos vérszegénységet, ezt próbálnák meg most orvosolni vitaminkúrával, de napi 1 vastabletta nem jó, mert kiürül, többször kis adagban kell bejuttatnom a vasat.

Dietetikus ezt számba vette, így állította össze az étrendet, de közölte, hogy az (akkori) 80kg-ból le kéne adnom, így diétásra vette a dolgokat.

2012. febr. 22. 19:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és állítólag NEM látszik, hogy hízok. Izom egy deka sincs, alig bírom el azt a dobozt, amit korábban elbírtam munkahelyen.
2012. febr. 22. 19:40
 7/10 anonim ***** válasza:

és akkor most azzal a diétás étrenddel nem fogysz. csökkenteni kéne a szénhidrát bevitelt, és növelni az edzést. kezdetnek legalábbis mindenképpen.

de valamiért nagyon úgy érzem, hogy neked szakemberrel kéne rendszeresen konzultálnod, aki felméri az állapotod, pl. azzal a bizonyos dietetikussal. nem azért, mert én nem tudok tanácsot adni, de téged látni kéne, mert elég speciális a helyzeted a leírtak alapján.

2012. febr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
150g szénhidrát, 1800 kcal maximálisan. olyan 130g körül eszek egy nap, 1700 kcal-lal. Testmozgást már nem tudom hova növelni, aludnom is kell valamikor. 2 munkahely meg suli mellett nem érek rá többet mozogni.
2012. febr. 22. 22:32
 9/10 A kérdező kommentje:
De majd meglátjuk, mit mond a hétvégén a dietetikus, akkor találkozom vele. Meg fog lepődni.
2012. febr. 22. 22:33
 10/10 anonim ***** válasza:
az biztos
2012. febr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!