Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg butaságot csinálok?

Tényleg butaságot csinálok?

Figyelt kérdés

Anyukám szerint csak kínzom magam azzal, hogy nem eszek. De már annyira szeretnék 70 kiló alá menni. 170 centi vagyok és 72 kiló. 2 hete kezdtem el a fogyókúrát és akkor 74 voltam. A célom 65 kiló körül lenne. Sajnos nincs lehetőségem mozgásra, mert a suli minden energiámat leszívja, és itthon is nagyon sokat kell tanulni, mert érettségizni fogok májusban. Úgyhogy már csak a kaja megvonásban bízok.

Egy átlagos napon ezeket eszem körülbelül:

5 db korpovit keksz

2 szelet rozskenyér csirkemellsonkával

3 db mandarin

egy kicsi főtt étel (ami éppen itthon van)

ezután vagy semmi, vagy esetleg egy alma/narancs/mandrain

Szoktam még enni műzlit is, meg joghurtot is, de nem ezeknek a tetejébe, hanem valamelyik kaját helyettesítem vele.

És szerintem még ez is sok kaja. Minden egyes falat után bűntudatom van. Még egy alma megevése után is sírni tudnék...de egyszerűen alig látok már ki a fejemből az éhségtől, muszáj ennem néha egy kicsit. Annyira utálom magamat...egy dagadt disznó vagyok.

18/L


2012. jan. 21. 22:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy dagad disznó. De ha még egy kicsit csinálod ezt, akkor az leszel. Amint abbahagyod ezt a fogyókúrát, pillanatok alatt felszalad rád 10 kiló.
2012. jan. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Ezzel nem teszel jót magadnak, igaza van az elsőnek.

Heti 1kg mínusz az egészséges, amit meg is lehet tartani hosszan, de fölötte nagyon hamar felmegy, és amit fogysz az víz és izom. Biztos van 20-30 perced magadra, annyi idő alatt mondjuk fuss, biciklizz. Ha tényleg ennyi időd sincs, akkor az átlagos (a kínzókúra előtti) kajamennyiségedet csökkentsd kb 20%-al, azzal el lehet érni egészséges eredményt. De a mozgás lenne a legjobb.

2012. jan. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ne csinàld azt, h nem eszel, csak magadnak okozol kárt. Nyugodtan egyél! oszd be magadnak az ennivalót, próbálj kis adagokat enni gyakrabban és este 6után hanyagold az evést, kihagyhatod a kenyeret az ètrendedbõl(én nem tudtam), hanyagold az èdességet, inkább párolt/fõtt ételt egyél ès igyál sok vizet. Nekem ez sokat segitett, olyan voltam mint egy kis gombóc, 58kg-ról fogytam 51re elèg hamar. Persze mozogtam is, nem sokat, csak mikor pihenni akartam a tanulástól. Sok sikert
2012. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Az embernek arra van ideje, amit szeretne csinálni, nem kell kifogásokat keresni. Az érettségid biztos nem menne annak rovására, ha heti 3x edzenél 1 órát.

De ha egyáltalán nincs kedved mozogni persze, koplalj nyugodtan, de azt is vedd figyelembe, hogy ha elkezdesz megint normálisan enni, visszajön amit leadtál.

Életmódot kell váltani és hosszútávú célokat kell kitűzni.Ne ess kétségbe ha 2 hét alatt nem tudsz leadni 5 kilót. Az nem is egészséges. Reggel egyél többet, ha szereted az édességet reggel eheted, akkor délután nem fogja kívánni a szervezeted. Ebédre mehet a főtt kaja, attól függ mi...Ha magas szénhidráttartalmú, vagy zsíros, akkor tarts mértéket. Igyál sok vizet, eltelíti a gyomrod. Uzsira jó a gyümölcs, de a vacsorát se hagyd ki. A fogyókúra amúgy egyszerű matematika. Nincsenek csodamódszerek. [link] itt kiszámolhatod mennyi kalóriára van szükséged, és milyen határt nem szabad túllépni ahhoz, hogy meginduljon a fogyás.

Ha mélyen magamba nézek,nekem lenne éppen időm mozogni, de a vizsgáimat nem akarom kockáztatni emiatt. Úgyhogy januárban sztornó edzés, februárban viszont újra elkezdem. Addig is próbálok 1200kcal alatt maradni.

Az érettségi is fontos, de az májusban lesz meg júniusban. Az egyetemi vizsga más, majd jövőre biztos te is meglátod:) Én egy vizsgámra tanulok meg 1 hét alatt annyit, mint érettségire összesen. De sok sikert, ügyesen:)

2012. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Nem vagy dagadt! A te BMI indexed kb. 24,91 pont jó, bőven benne vagy a normális értékben! Ne a médiát kövesd!

De amit csinálsz ez nem normális. Ugyanis ha éhezteted magad, a szervezeted először nem a zsírt fogja "lebontani", hanem az izomzatot; ugyanis a szervezetnek az izomzat fenntartása több energiába kerül mint a zsíré így először azt építi le. Ezen felül vitamin hiányod is lehet. A szervezeted pedig emlékezni fog az éhezésre, így minden egyes falatot jobban el fog raktározni (ugye mert az emésztés igen energia igényes folyamat) és az anyagcsere folyamatok is lelassulnak.

Ha nincs időd testmozgásra étkezz helyesen! Ami a legfontosabb egyél rendszeresen naponta! pl.: kövess egy fehérje gazdag és szénhidrát szegény étrendet (világhálón rengeteg van); de elég az is ha minden nap kb. azonos időpontban eszel és főtt ételt is!

Azért fáj a fejed az éhségtől, mert tanulás alatt az agy rengeteg energiát zabál fel. :D De a fejfájás következménye lehet az is hogy nem iszol eleget. Erre is ügyelj!

Inkább edd meg a vitaminokat mint hogy gyógyszerként beszedd, mert azok pedig a májadat teszik tönkre!

De ezt ne folytasd a saját magad érdekében!

2012. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
ha nagyon keveset eszel, és nem is mozogsz, akkor nem zsírból fogysz. azaz nem fogysz. csak csökken a tömeged. ennek kur.va sok értelme van.
2012. jan. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 csokissüti002976 ***** válasza:
Én is most fogok érettségizni, és kb ugyanezekkel a paraméterekkel rendelkezem, DE eszek normálisan, mert ha nem eszek, tanulni sem tudok! úgyhogy inkább táplálkozz egészségesen!
2012. jan. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Komoly önértékelési zavaraid vannak, ráadásul IGEN, qrvanagy hülyeséget csinálsz! Gondolj bele, először a zsírtartalékait használja fel a szervezet, és abból jó esetben hol van a legtöbb? Naná, hogy a melledben. Abból lefogysz, a segged meg nagy marad. Mozgás jelenthet aktív részvételt tornaórán, vagy, hogy fél órával előbb kelsz fel, és gyalog vonszolod el a feneked az iskoláig, meg onnan haza, emellett meg egyél normálisan. Ha nem bírod rávenni magad a normális egészséges életmódra, keress fel szakembert.
2012. jan. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

a seggén is zsír van, abból is fogyna, HA..

.. DE nem, mert éhezés esetén már nem a zsír az elsődleges energiaforrás. ugyanis az jó lesz későbbre, ha már nagyon éhhalál fenyeget. addig bőven vannak leépíthető izmok. azoknak a fenntartása úgyis sok energiát igényel.

2012. jan. 22. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha nem életed legnagyobb hajrája közben terhelnéd meg a szervezeted a fogyással. Várj evvel egy évet!
2012. jan. 22. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!