Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy 120 kg-os nőnek tudnátok...

Egy 120 kg-os nőnek tudnátok minta étrendet és mozgást ajánlani?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 18:05
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Te vagy az? Mozgás csak nagyon módjával, séta, esetleg tempósabb gyaloglás. Az étkezésedből szerintem először a "szemetet" szórd ki (felesleges ételek, amiknek nincs tápértékük, csak úgy eszegeted). Eleinte ez is változást hoz. Ha már hozzászoktál a rendszeres mozgáshoz, és racionalizáltad az étrended, akkor továbbléphetsz.
2012. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak. Először iktasd ki azokat a dolgokat, amelyek pl. magas zsír vagy cukortartalmúak.

Étrend helyett az ötleteimet írnám le(nekem ezek váltak be):

Csökkentsd az ételek adagját. Kistányérból étkezz: 1. kevesebb fér rá, 2. azt az érzetet kelti, hogy tele tányérnyit eszel.

Még ha nagyon ízlik se szedj semmiből 2x!

Tervezz előre: "selejtezés" után az "ehető" ételekből próbálj összerakni egy ízlésednek, pénztárcádnak megfelelő étrendet amihez tartsd magad! Így kevesebb az esélye annak hogy meginogj.

Krumpli, rizs és tészta adagját minimalizáld ill. ha tudod hagyd el, helyette párolt zöldségeket, savanyúságokat fogyassz!

Étkezés előtt lassan kortyolgass el egy pohár vizet vagy kamilla/zöld teát- kevesebb étel is eltelít.

Lefekvés előtt már 1-2 órával ne egyél.

Reggelizz, tízóraizz, ebédelj, uzsonnázz, vacsorázz!Tartsd be az étkezéseket, egyet se hagyj ki! Ha napközben mértékletesen eszel, többször keveset elkerülhető az esti falási roham.

Minden nap mozogj! Kezdetben séta, lassú tempójú biciklizés, amit lehet kombinálni pl Norbi Duci tréning 1-gyel (anno ezzel kezdtem). Először nem kell mindent megcsinálni, ha nehezedre esne. Fokozatosan kell hozzászokni a mozgáshoz. Semmi értelme túlhajtani magunkat, másnap pedig kedvtelenül odázni izomláz miatt.

Ne mérd minden nap a mérleget! Nem fok minden nap csökkenni a súlyod, ami csalódottságot fog okozni és könnyen odajutsz, hogy feladod.

Hirtelen ezek jutottak eszembe. Sok sikert!

2012. jan. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 125 kg-ról indultam tavaly. Nekem az update vált be duci tréninggel. (nincs időm és energiám számolgatni a kalóriákat, különleges zöldségeket stb-t vásárolni, egyszerűen csak U1-es kajákat eszem, és 120 kg elérésekor a Laci bácsis duci tréninget kezdtem)
2012. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Nagyon jók! :-)

Most elhatároztam magam, le fogok fogyni!

Többször fogyóztam már! A Laci bácsi-s tornát is csináltam régen, imádtam. De valahogy megakadtam mindig( magánéleti problémák).

2012. jan. 5. 17:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor most aztán hajrá! Sok sikert hozzá, és ami a legfontosabb: KITARTÁS!!! :)
2012. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert! :) Meg tudod csinálni ;)
2012. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én is azt mondom hogy hajrá,de csak fokozatosan.Én 16éves fiú vagyok és 84kg-al keztem.Másfél év alatt 20kg-tól szabadultam meg és 64kg-nál tartok.Arra akartam kijukadni hogy kicsivel kezd,és ne hagyd abba,csak akarat kell hozzá.Mindig egy kicsi mozgással kezd és minden héten vagy hónapban iktass ki valami káros kaját.Hidd el beválik.
2012. jan. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem kérdezz meg személyesen egy dietetikust és egy személyi edzőt. Ők tanulták a szakmát és valószínűleg hasznos, betartható tanácsokkal fognak ellátni, amik nem fogják szétroncsolni a szervezetedet
2012. jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én negyven kilót fogytam 2 év alatt a következő módszerrel:

Először is minden nap gyalogolok a munkahelyemre. Ez 35 perc odaút. Hétvégenként is minden nap teszek egy másfél órás sétát, ütemesen gyalogolva, kivéve, ha nagyon szakad az eső. Vettem egy szobabiciklit, amin hetente kétszer-háromszor tekerek egy órát (konditerembe nincs időm járni). A liftet nem használom! A munkahelyen inkább felgyaloglok naponta háromszor-négyszer a 3 emelettel feljebb lévő toalettre. Ez sok kis mozgás, de nagyon hatékony.

Étkezésnél jelentősen lecsökkentettem a szénhidrátok mennyiségét és általában az adagokat. Napi 1200 kalóriát eszem. Ez nem túl kevés, meg lehet szokni. Egy zsömle vagy kifli a maximum. Ebédre zöldköret hússal vagy hallal, krumpli is ritkán. Rizst, tésztát elvétve eszem. Négyszer eszem egy nap, délután gyümölcsöt vagy joghurtot. Az este a legnehezebb, mert akkor jön rá az emberre a falásroham. Ilyenkor fehérjeturmixot ittam eleinte, mert az eltelített. Ma már inkább egy darabka sajt és tej a vacsorám.

Tartósan fogyni csak akkor lehet, ha olyan étrendet raksz össze, amit nagyon hosszútávon tartani tudsz. Vagyis rá kell szokni a szénhidrátszegény féladagokra.:-)

2012. jan. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!