Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha csak salátát, ananászt,...

Ha csak salátát, ananászt, citromot eszem/iszom egy pár hónapik akkor lefogyok?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok 157cm,61kg,45-50kg szeretnék lenni max,ha pár hónapig csak ezeket eszem sali,ananász..és utána is mindenből csak keveset eszem,akkor lefogyok és megtartom azt a súlyt 45-50kg?
2011. nov. 17. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:

feltételezhetően lefogynál. két okból is.

először is, mivel ezeknek az ételeknek nagyon kicsi az enregiasűrűsége, tehát ha kilónyi salátát eszel, még akkor sem viszel be elég energiát a működésedhez, sőt, még fogyni is fogsz. a másik, hogy ugye nem vagy növényevő, hiányos táplálkozáshoz vezet ez ami ún. hiánybetegségeket okoz. ráadásul ez tipikus példája lenne a minőségi éhezésnek, ami az egyik legjobb út az izomvesztéshez. és bár az izomtömegedet nem fogod egy könnyen visszahízni, de amint egy kiadósabbat eszel (nem sokat, csak normális ételt) akkor rögtön elkezdi a tested a zsírodat felépíteni, ami mondjuk hónapok alatt már fogyott valamennyit. ha csak 1-2 hetet írtál volna, akkor még a zsírodból is alig menne le, viszont még maradna izomzatod, de hónapos ilyen szenvedés után kb. a kórházra érett szintet elérheted.


egyébként biztos láttál már minőségi éhezésben szenvedő embereket. általában látszatra jól tápláltak, kövérek, energiahiányosak, sok zsírt halmoz fel a szervezetük mert alapvetően stressznek vannak kitéve 1. esszenciális tápanyagok hiányos bevitele miatt (ez állna nálad is) 2. a sok sz.ar miatt amit éhségükben összeesznek.


nem tudom miért akarod tönkre tenni magad, nem is kell tudjam, hisz bárki is vagyok én, Neked csak egy idegen leszek, és jól is van ez így, de hogy még egy magyar nőnek kell szétba.sznia magát, ahelyett hogy készülne az anyaságra, és egészséges lenne, ez azért kár.

2011. nov. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommentet látom jót akarsz,,nem nézek ki 60kg nak sem állítólag meg többen azt mondják vékony vagyok,és inkább a csontjaim lehetnek nehezebbek...tényleg lapos a hasam ,nem vok duci ,csak az zavar ,hogy volt már olyan lány aki azt mondta 55kg és én magamnál is többnek láttam...a vádlim tiszta izom ami zavar,combom is,szeretnék kimondottan csak vékony lenni
2011. nov. 17. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:

megpróbálhatnád elfogadni magad. az izomzat jó.. tudsz vele futni ha menekülni kell, több kalóriát égetsz el vele - könnyebben őrzöd meg a vékony testalkatod.

a testtömegeddel meg ne foglalkozz, az olyanokon múlik mint hogy éppen mennyi vizet ittál, hogyan áll a havi ciklusod stb. semmit nem jelent. ha egészséges vagy, akkor ne rontsd ezt el ilyenekkel mint amit kiírtál, mert ez.. leírtam hova vezet.

inkább egyél kicsit kevesebbet, de figyel oda hogy így is elég húst, zöldséget fogyassz. ha elhagyod a cukros, fehér lisztes dolgokat és helyettük tápláló ételeket eszel, a szervezet is könnyebben ad le zsírt.

2011. nov. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bizony-bizony!
2011. nov. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!