Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Na ez igy jó? Segíítsetek 16L

Na ez igy jó? Segíítsetek 16L

Figyelt kérdés

A nyáron kicsit eldurvult a fogyóm. Nagyon hízós tipus vagyok, de mostanáig annyira nem érdekelt (eddig általában 60 kg körül voltam, kb 170 centihez, és tavaszig csak híztam és híztam), és most egész nyáron kb semmit se ettem, mert fontos volt lefogynom (1 szerephez... mindegy). Általába ittam egy kakaót vagy két pohár tejet, vagy ettem egy szelet húst vagy egy fél paprikát de aztán leültem beszéltem anyámmal mert nagyon féletettek a szüleim, pedig nem fogytam annnnyira sokat (kilenc kilo) bár a mérleg még mindig ezt jelzi, én totálisan úgy érzem, hogy olyan vagyok, mint a fogyás előtt. dagadék disznó, haszontalan. most már két hónapja jobban eszem (naponta 600-700 van h 800-900 kcal), de ha megkívántam a csokit, ettem belőle, utána 1-2 napig pedig megint koplaltam. és mostanába ez ilyen rendszeressé vált, és minden héten 2-3 alkalommal koplalok, és így jól érzem magam. persze mellette sportolok (heti 4x1,5 óra kemény jazz-balett meg 3tesi a suliba meg néha lejárok kondiba heti 2x mondjuk, és futok meg taposok meg ilyene. meg minden nap itthon 2x torna) szóval nem leszek plöttyedt.

mondjuk amikor nem koplalok hanem eszem olyankor elg rosszul érzem magm :// :S


de ez így most akkor jó??


2011. okt. 29. 22:32
 1/2 anonim válasza:

Nem jó, így kezdődnek a táplálkozással kapcsolatos betegségek.

Próbáld a kajával kapcsolatos érzéseidet rendezni, nem szabad az evéstől bűntudatot érezni. Normalizáld az étrendedet, ne koplalj, mert akkor éhezési állapotba kapcsol a szervezeted és mindent elraktároz, amit utána eszel, mert azt hiszi hogy éhínség van.

Vigyázz, hogy ne legyél anorexiás és bulimiás. Innen már csak egy lépés, ha kell, kérj orvosi segítséget.

2011. okt. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Azzal amit teszel, végtelenül legyengíted a szervezeted. Így természetes,hogy egyszerűen nem érzed jól magad. Az a sport, amit itt felsoroltál, úgy gondolom bőven elég. De ezekhez enned kell. Vagy egyszer csak "minden ok nélkül" elájulsz. Minden ember elfogult saját magával. Mindenki kicsit kövérebbnek látja magát. Egy elég nehéz korban vagy :) a 16 éveseknek sajnos ez a legfontosabb.. pedig ez butaság. Ha nem eszel, nem épül izom, nem lesz energiád, hullani kezd a hajad, fáradékony leszel, nem tudsz koncentrálni, és még nagyon sokáig sorolhatnám. Az előttem szólónak igaza van, egy lépés az anorexia, ami halálos kimenetelű is lehet. Ha Te saját magadon nem tudsz segíteni, fordulj szakemberhez. Semmiképp ne folytasd ezt az életvitelt, mert nem javítasz magadon, hanem egyszerűen tönkreteszed magad.

..az orvosi egyetemről..

2011. okt. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!