Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik a (adminisztratív) teendők...

Mik a (adminisztratív) teendők, ha valaki kórházban huny el? Segíítsetek.

Figyelt kérdés

Ma reggel telefonáltak a kórházból, hogy édesanyám meghalt, szerveit 'újrahasznosítják'. Mit tegyek most? Még nem voltam ilyen helyzetben, nem tudom, merre induljak. A következő kérdések merültek fel bennem:

- holttest? meg lehet/kell szerezni a testet akkor is, ha donorként funkcionált? kihez forduljak? vagy csak menjek be a kórházba és kérdezősködjek?...

- be kell-e jelenteni valami hivatalos szervnek (önkormányzat stb.), vagy ezt megteszi a kórház?

Aki tudja, mit kell ilyenkor csinálni, legyen szíves, ossza meg velem! Előre is köszönöm.

20/L


2011. jún. 7. 08:28
 1/5 anonim válasza:
100%

Fogadd részvétem.

Az én hozzátartozóm szervei nem funkcionáltak ugyan donorként. De szerintem az eljáráson ez nem igazán változtat. A kórház igazolása alapján az önkormányzatnál bevonják a személyi igazolványt, és kiállítják a halotti anyakönyvi kivonatot. Ezzel lehet azután a temetést, hagyatékot stb intézni. Én először a kórházba mentem be, vagy érdeklődj telefonon, mert rengeteg apróság van még, amit tudnod kell.

2011. jún. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A temetkezési vállalat mindent elintéz. Részvétem
2011. jún. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Részvétem.

Teendők kórházban, vagy intézményben történt halál esetén


A halálesetről történő értesítés vételét követően fel kell keresni azt az intézményt, ahol a haláleset történt. (az érintett kórházi osztályt majd a patológiát)

Célszerű az elhunyt ruházatát vinni.

A halotti anyakönyvit a területileg illetékes hivatalba állítják ki de ezt a kórházba el fogják mondani.


Temetés intézéséhez szükséges okmányok:


Elhalt személyi igazolványa, lakcímkártya.

Születési anyakönyvi kivonat. (amennyiben nincs meg beszerzésében, segítünk)

Halott vizsgálati bizonyítvány. (orvos állítja ki)

Jegyzőkönyv az elhalálozás bejelentéséről.

Amennyiben az elhunyt nyugdíjas szükség van a nyugdíjas igazolványára vagy az utolsó nyugdíjfizetést igazoló szelvényére.

Külföldi elhunyt esetén az útlevelére.

Amennyiben az elhunyt nem rendelkezik személyi igazolvánnyal, az elhunyt lakhely szerinti polgármesteri hivataltól igazolást lehet kérni a személyes adatokról.

TAJ kártya.

Házas esetén házassági anyakönyvi kivonat.

Özvegy esetén az elhunyt házastárs halotti anyakönyvi kivonata.

Elvált esetén a válást igazoló okirat.

2011. jún. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, egy oldalról másoltam ki neked.
2011. jún. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
mindenkinek dánkesőn, sokat segítettetek!
2011. jún. 7. 14:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!