Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki eddig 7-800 kcalt...

Ha valaki eddig 7-800 kcalt evett, de ezentúl 1100at, hízni fog?

Figyelt kérdés
Egyrészt 1200 alatt van, de másrészt az előző napi bevitelét annak cirka felével emelte meg. Csak elméleti kérdés, eszem ágában sincs, nem is volt, hogy koplaljak, de régóta foglalkoztat, hogy itt milyen logikát követ a szervezet. Köszönöm előre is.
2011. szept. 19. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Koplaláskor a szervezet energiafelhasználása csökken. Ez valószínűleg nem egészséges, hiszen ha hosszú távon ennyivel tudna működni a szervezet, akkor ennyivel működne. A konkrét kérdésre nem tudok válaszolni. Azt javaslom, hogy nézd meg, mennyi az alapanyagcseréd, és ez alá lehetőleg ne csökkentsd a kalóriabevitelt.
2011. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bix ***** válasza:
valószínűleg igen. függ attól hogy mióta koplal, előtte mennyit evett mennyivel ment az alap igénye alá. ettől függ a kortizol szint, ettől függ mennyire kapcsol takarékba a szervezet. de sanszos hogy nőne a súlya. most hogy egyből zsírt raktározna, vagy csak az egyébként pangó és bontrányosan üres glikogén raktárakat tölti be a szervezet az mind a kortizol hormon szintjétől függ
2011. szept. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 700-800ról fokozatosan növeltem fel 1200-1300 kcalra a fogyasztásomat, és nem híztam. Tehát ha nem egyik napról a másikra akar 700ról 1100ra áttérni, hanem fokozatosan, akkor biztos nem fog hízni, ha hirtelen, akkor pedig fog hízni egy picit.
2011. szept. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

vagyis előfordulhat hogy nem nagyon hízik-zsírosodik, de úgy általában de, elég esélyes.


ez a kérdés párja a 6000kcal-ról 2000kcal-re való rátéréses kérdésnek? :)

2011. szept. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem. vagyis bizonyos értelemben. nem ugyan az a kérdező, de mikor megláttam a kérdését, akkor jutott eszembe, hogy nekem is van egy hasonlóm :) köszi a válaszokat!
2011. szept. 20. 15:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!