Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet ez? Nem értem....

Hogy lehet ez? Nem értem. Hogyan tovább? (többi lenn)

Figyelt kérdés

5 hét alatt fogytam valamivel több mint öt kilót, majd 2 hétig semmit. Ugyanúgy sportoltam, diétáztam, nem csaltam.

Az elmúlt 1 hétben viszont antibiotikumot kellett szednem, mert megbetegedtem, így a diétát nem tartottam. Ettem többször is édességet, ebédre a hús+saláta helyett, hús+rizst, vagy valamilyen durum tésztát, vacsorára sem túrót zöldséggel. Mennyiségben is több volt, kcalban meg végképp, mint a korábbi 1500. Edzeni nem tudtam. Lement közel 1 kg!!!

Ma újra elkezdtem a sportot és a diétát, de elbizonytalanodtam. Hogy is van ez? Zabálok, nem sportolok, és fogyok??? Amikor meg diétázom és sportolok heti 3-4 alkalommal 70-80 percet, akkor stagnálok?

A centiket nem mértem, így arról nem tudok nyilatkozni, de a ruháim ugyanolyanok rajtam, mint 1 hete voltak.


2011. szept. 15. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is jártam már így, aztán abbahagytam a diétát meg az edzést ezen felbuzdulva, és nyilván vissza is jött minden :) Miután abbahagytam még két hétig fogytam.
2011. szept. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szervezeted egy bonyolult rendszer. Nem véletlen tanulják az orvosok sok-sok évig a működését, és még ők sem értik teljesen.


Az a lényeg, hogy ha általában fogyókúrázol, akkor fogyni fogsz. Ha általában inkább telezabálod magad, akkor hízni fogsz. Ennél pontosabban laikusként úgysem lehet megérteni az emberi testet.


(amúgy ezért hülyeség a sok csodadiéta, ahol két mondatban elmagyarázza valami híresség, hogy működik a testünk - érdekes módon ilyen szinten még az orvosok sem értenek hozzá..)

2011. szept. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogyóztál-sportoltál-kis izmot növeltél-zsírt vesztettél-fogytál zsírból.


Megbetegedtél-nem sportoltál-izmot veszítettél-fogytál izomból.

2011. szept. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bix ***** válasza:

utsónál a pont. sportoltál, alkalmazkodott az izom a terheléshez, betöltötte rendesen a glikogén raktárakat, így nehezebb lett az izom némileg. abbahagytad ledobtad. aki meg még két hétig fogyott utána az meg is érdemli, mert neki aztán meg teljesen mindegy hogy zsír vagy izom, a kiló kiló... nevetséges...

persze ez is egy hozzáállás, de nem túl célravezető, mert így lehet 45 kilósan is még mindig a narancsbőrrel szenvedni, mert nincs semmi amin kifeszüljön a bőr...

2011. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azóta újra kezdtem, heti ötször 1 órát edzek :) Arra akartam csak felhívni én is a figyelmet, hogy ez jó nagy csapda, én is beleléptem.
2011. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!