Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Helyesen végzem a diétát/mozgá...

Helyesen végzem a diétát/mozgást, az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés

Aki a testépítős oldalat linkelgette be, azokat szeretném kérdezni elsősorban, és akik jártasak a dologban, h jól csinálom-e a leírtakat:

Elolvastam és el is kezdtem 3 napja:

Étkezésem: Fehérjében gazdag(főleg husi, de tejtermékek is), közepes CH tartalmú.Kb a helyes kcalbevitelem(kiszámoltam,kb1200).

Mozgás:Tornázok, erősítő gyakorlatokat végzek otthon-kb 40-50 perc-, és ezután heti 2X a gyakorlatok után futok 15-20 percet. Ez így megfelelő? Normál testalakatú vok, karcsúsodni szeretnék(164cm és 60 kg vok),

Ja,és a lényeg: a diétát ugye 10-14 napig írta, h addig kell tartania. Utána hogy kell helyesen étkezni?


2008. márc. 8. 11:34
 1/3 A kérdező kommentje:
-A mozsgást heti 3-4x végzem.
2008. márc. 8. 11:36
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én volnék a testépítős-linkelgetős srác!!! Legalábbis úgy tudom más nem linkelgetett be rajtam kívül.


Első körben most ezt itt külön neked köszönöm, tényleg !!!!

Végre valaki aki hajlandó volt elolvasni és rájött dolgokra. Szóval ÉN köszönöm neked, komolyan ;-)


Nos, amit írtál egész jónak tűnik, de van még mit csiszolni rajta.


Én az alábbiakat javaslom. Ha a KCal értékek jók, tehát 1200 körül vannak, az optimális. Én a helyedben maradnék ezen és megnézném hogy hetente mennyit változik a testsúlyom. /digitális mérleggel természetesen, mindennap mérve a testsúlyt, lehetőleg éhgyomorra reggel, én így szoktam./

Azonban felhívom a figyelmed további dolgokra. Ha tényleg minőségi fogyást szeretnél elérni /kockás has, szép formák, stb/ akkor az alábbira figyelj.

A ch beviteledet, rizs, esetleg lencse, vagy bab tegye ki.

A fehérjebeviteled legyen 3 g/tsk, tehát minimum 180 g / nap. ÉS a zsírról se feledkezzünk meg!! Nyugodtan fogyassz zsírt, csak lenmagolaj /bioboltban kapható/ esetleg olajos magvak/sótlan mogyoró/, a napi össz KCal érték, tehát az 1200nak a 30 % a származzon zsírból. tehát 400 kcal-t azt zsírból vigyél be!! nagyon fontos a zsír, nem a zsírtól hízol, nem kell tőle félni.


A torna előtt egy órával egyél, ez tartalmazzon ch-t és fehérjét is.

Multivitamin használata ilyenkor erősen javasolt.

A gyakorlatok utáni futást felejtsd el kérlek !!

Aerob edzést végezz, lehetőleg reggel, éhgyomorra, előtte fehérje /zsírmentes túró pl./ mehet. Egy óra egyenletes séta. Nem kell több, de ez legyen meg mindennap, sokkal hatásosabb fogyás szempontájból mint a futás, és megizzadsz tőle, nekem elhiheted. A futással a szívedet erősíted csupán, adsz le zsírt is, de szépen pusztítod a zsír alatt izmot, és a végső formád, ha majd nem lesz rajtad zsír elég cudar lesz. :S A lényeg , hogy legyen meg az aerob edzés, utánna mehet a kaja.

A diétát remélem 10-14 hétre értetted. Mire oda eljutsz, és lemegy a testzsírszázalékod, addigra tudni fogod hogyan folytasd.


2008. márc. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én köszönöm :)))
2008. márc. 9. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!