Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TGYÁS igénylés, járulékalapot...

TGYÁS igénylés, járulékalapot képző jövedelem és adójóváírással kapcsolatban helyesen járt el a könyvelőnk az alábbiak megadásakor?

Figyelt kérdés

Két kérdésem lenne:

1. A pótlap a terhességi gyermekágyi segély megállapításához rovatban a jövedelmemnél a könyvelőnk az "Egészségbiztosítási (pénzbeli) járulékalapot képező jövedelem rublikába amelyik hónapban már táppénzen voltam (december) nem a teljes havi bruttó fizetésemet írta be: Előző havi jövedelmek 100.000Ft, decemberre pedig csak 55.651Ft-ot írt be (a többi napon már táppénzen voltam) Ezt így kellett csinálnia, vagy ide is a 100.000Ft-ot kellett volna írni?

2. Az adójóváírásra vonatkozóan azt X-elte be, hogy nem kérem az adójóváírást! Most beszéltem a TB-vel, küldök majd nekik papírt, hogy mégis kérem, de az elmúlt 2 hónapra vonatkozóan esetleg majd az idei adóbevalláson fel lehet tüntetni, hogy mégis kérném az adójóváírást?


2010. márc. 4. 13:05
 1/1 anonim ***** válasza:

A megadott adatok alapján az 1. pont szerint jól járt el, amennyiben a hiányzásoknál közölte a táppénzes időtartamot, mint kieső (osztószámcsökkentő) időt.

A 2. pont esetében már vitatom az eljárás helyességét, ugyanis az adójóváírásról nem a könyvelő dönt, hanem az adózó magánszemély.

Mivel az egészségbiztosítási pénztárról van szó, aki (munkabérnek minősülő juttatás) kifizetőnek minősül, majd csak év gégén az éves adóbevallásnál tudod érvényesíteni a két havi adójóváírást.

2010. márc. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!