Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szédülök ha leülök valahova...

Szédülök ha leülök valahova és utána felállok. Miért? 15/L

Figyelt kérdés
Egy hónapja és 3 hete váltottam életmódot (napi 5x kevés egészséges kajákból) és az utolsó 5 hétben azt tapasztaltam, h ha leülök és utána felállok, akkor szédülök és ez nagyon rossz. Mitől van? és 59kg-ról kezdtem és most 52kg vagyok ha számít, és 170cm.
2011. aug. 6. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Leírnád egy napi kajádat és hogy mennyit mozogsz?
2011. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem olyankor szokott lenni ilyen, ha keveset eszem/iszom.
2011. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

R: 1 vékony kis szelet tk. kenyér, paprika, fél light medvesajt, light trapista sajt, zöldtea citrommal, barnacukorral

T: gyümölcs

E: általában csikre vagy halhús vmi zöldségkörettel

U: gyümölcs

V: 3db abonett, 1dl tej


naponta min. fél órát sétálok, de általában többet

és 1 hónapig taposógépeztem 1órát minden nap, 2 hete hagytam abba

2011. aug. 6. 22:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne,viszont én nem is fogyózok,eszem rendesen,cht,mindent és mégis elég sűrűn előfordul.
2011. aug. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 bix ***** válasza:
méretnék egy vérnyomást, vércukrot.
2011. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Én is tapasztalom, főleg ha fáradt vagyok.

Elvileg ilyenkor nem kap elég vért az agy mivel elnyomódnak erek és mikor felállsz hirtelen kap sok vért.

2011. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
mit lehetne ezellen tenni? :/
2011. aug. 6. 22:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem leesett a vérnyomásod..Nekem is szokott lenni,sportolsz is? Mert amióta sportolok azóta kevesebbszer fordul elő..Nekem szinte bármiylen kaja és pia mennyiség után is előfordul..
2011. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
előző vok,vmi futás vagy intervall futás/bicikli kéne neked..szerintem:)
2011. aug. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet alacsony vérnyomás, azt némi kávéval vagy bizonyos teákkal helyre lehet pofozni, vérnyomásnövelő gyógyszerek már nincsenek (régen volt a pulsotil csepp, de már rég kivonták).

Ha a vércukroddal van baj, akkor a doki tudja kideríteni, annak mi lehet a pontos oka, kajád alapján nem indokolt, hogy olyan mélyre lezuhangasson, hacsak nincs valami inzulingebaszod.

Lehet vashiány, nőknél gyakori, havibaj idején pláne, vastartalmú ételek, pl sok máj fogyasztása segíthet, vagy vastabletta.

Lehet más hiánybetegség is, multivitaminok szedése azért ártani nem árt.

Ha szedsz gyógyszert, lehet annak a mellékhatása is.


Dokihoz menj el mindenképp, mondd el a panaszod, vérnyomást, vércukrot tud ő mérni, meg laborba tud beutalni vasat és vérképet nézetni, sok cucc tünete lehet ez a hirtelen elszédülés, és nem biztos, hogy a kajádhoz van köze.

2011. aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!