Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki nem kövér, akkor a...

Ha valaki nem kövér, akkor a fogyás sem olyan látványos. Mégis mit érhetnék el 2 hét alatt? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Nyaralni megyek 2 hét múlva. Pontosan 2 hetem van. Olyanoktól kérnék tanácsot, akik értenek hozzá.


Most 160cm vagyok és 53kg. Az elmúlt 1,5 hét alatt szedtem fel +3 kg-ot, mivel menzesz előtt óriási az étvágyam, és sajnos nem bírtam.

Hájas vagyok, nincs izmom, nem szoktam sportolni, havonta 3x edzek kb csak. Ez fél óra futást, vagy 1 óra aerobikot jelent. Nagyon kevés, tudom.

A 2 hetem szeretném megtervezni.

Ha minden másnap elmennék futni, akkor még el tudok menni az utazásig 8x futni. Körülbelül 25-30 percet szoktam kocogni + 10perc séta. Ezt be fogom tartani. Lesz látszata?

Ezenkívül fenék feszesítő gyakorlatokat csinálok minden nap kb. félórán keresztül. Hullahopp karikázni szeretnék majd a sorozatom alatt végig naponta, ezenkívül futás után 5 perc ugrálókötelezés.


Nagyon sok paradicsomot, uborkát, tojást, sajtot fogok enni, mindent nyersen. Inni napi 2l vizet és tejet fehérjeporral.


Vélemény, tanács?


Ja, a cél 48kg, kevés, vagy semmi háj, feszesség.


2011. júl. 5. 01:27
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
A legjobb a futás , minden nap lehetőleg minél többet mert zsírt égetni igazán sokáig tartó mozgással lehet. Fehérjeport felejtsd el ha fogyni akarsz 1 óra kocogás simán mehet mert nem kell gyorsan csak éppen hogy. Öt perc ugrálókötelezés szerintem kevés, addig csináld ameddig bírod. Ennyi idő alatt 5 kg nem valószínű hogy lemegy , de rajta múlik. Kajálással óvatosan , minden nap legyen meg az adott időpont mikor eszel különben szar lesz. Este ne egyél. Nekem úgy sikerült fogyni hogy nap közbe szinte semmit nem ettem de azért mindig volt valami kaja a gyomromban pl: 1 kevés csoki mert az energiát ad futás előtt. Nekem ez személyes tapasztalat így sikerült fogyni. Ja sajtot szerintem ne egyél mert a többségének nagy a zsírtartalma meg tojádt is hanyagolnám ha csak fogyni akarsz és nem izmot építeni,fejleszteni.
2011. júl. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minek?

5 kg látványos fogyást azzal érsz el, ha olyan ruhákat veszel fel, amik slankítanak, És előnyös fürdőruhát. kg úgysem látszik, 48 vagy 53 tökmindegy. Inkább ruhát és sminket próbálgass ez idő alatt. A mensesnél felszedett kilók MAGUKTÓL mennek le.

2011. júl. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Tehát...khhmm... egy kicsit jobban benne vagyok a témába mint az első, szóval nézzük:


2 hét rövid idő, én 1-1,5kg nem céloznák meg többet. 5kg is le lehet adni nem arról van szó viszont az nagyrészt csak víz és illetve izomveszteség lenne, ami egyik sem szerencsés. Fenék feszesítő gyakorlat nem létezik, a hullahopp karika meg semennyire sem hatásos a fogyás szempontjából. Ez a futás nem túl sok, mindenképp emelnék rajta és intervallumokban (ha nem tudod mi az akkor googlezd ki) gondolkodnék. Az este nem evés megint hülyeség, illetve az, hogy ne egyél tojást. A tojás nagyon jó táplálék forrás, viszont NEM NYERSEN!


Lényeg:

Elsőnek meg kell tudnod mennyi a kcal felhasználásod, neten találsz rá kalkulátort, ebből kell 500kcal levonni, hogy negatív kalória indexed legyen és, hogy a fogyásod ideális tempóban történjen. Aztán össze kell válogatnod egy étrendet a kcal.hu segítségével úgy, hogy reggelire edd a legtöbb szénhidrátot legkevesebb fehérjét este pedig fordítva, úgy, hogy beleférj a diétád kcal mennyiségébe. 3 fő és 2 "kiegészítő" étkezésed legyen, ez alá ne add. Ha ez megvan akkor jöhet az edzés, futás legyen heti 6x, ezen felül van egy csomó saját testsúlyos gyakorlat (gondolj a tesiórákra) amit csinálhatnál. Ha nagyon elszánt vagy még árnyékolni is árnyékolhatnál ( http://www.youtube.com/watch?v=ZUJDKUDI0cY )


A mérleget lesni nem célszerű, hiszen a súlyod nagyon sok mindentől ingadozhat. Ezenfelül nem mindegy, hogy pl.: 80kg valaki 12% testzsírral, vagy 80kg valaki 23%-os testzsírral. Fogyni fogsz, ne add fel sok sikert!

2011. júl. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem se lehetséges az 5 kg fogyás 2 hét alatt, legalábbis zsírból biztosan nem fog sikerülni.Én 2 hónapja minden nap tornázok 1,5 órát és így sikerült 5 kilót fogynom, és emelet rengeteg izmot építenem.Egyszer 5 nap alatt fogytam 10 kilót, de az nem önszántamból volt, hanem nem volt étvágyam.Minden nap talán ha belém tudtak tuszkolni egy fél zsemlét.Nem ajánlom ezt senkinek, csak azért írtam le, hogy igenis létezik gyors és sok fogyás, de én nem hinném, hogy az zsír volt, mondjuk nagyon meglátszódott az alakomon.Amint a betegségből kigyógyultam és normálisan étkeztem kb. 3 nap alatt visszajött a leadott 10 kiló.

Szerintem úgy leszel a legsikeresebb, hogyha futsz, minden nap 40 percet legalább.És arra figyelj, hogy lehetőleg délelőtt fuss evés után egy kicsivel, hogy legyen energiád végigcsinálni.Azt javaslom, hogy a vacsorát úgy ahogy van hagyd el.Hidd el, ez nagyon meg fog látszani rajtad.Garantálom, hogy a hasad kisebb lesz, a combod feszesebb és a feneked formásabb ha betartod a napi 40 (de legalább 30) perc futást.És a szemmel látható változás a lényeg, nem a kilók száma.

2011. júl. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na jó, ott kezdődik a dolog, hogy azt a frissen felszedett 3 kilót pikk-pakk le fogod tudni adni.

A másik dolog: minél több mozgás jó! Ne tervezgesd, hány percet kell mozognod, hanem csináld! Annyit csinálj minden nap, amennyit bírsz.

A párom jutott eszembe, tavaly nyáron elvesztette az állását és elment segédmunkásnak. Ami kis hája volt, szinte látni lehetett, hogy olvad le róla. Pedig veszélyes mennyiségeket evett meg, rossz volt nézni. Minden fogyókúrás elmélet szerint híznia kellett volna, meg nem izmosodhatott volna, mert nem volt pihenőnap meg maximált mozgás meg kis f@szom. Ahhoz képest két hónap alatt úgy lefogyott és kigyúrta magát, hogy csak ájuldoztam, amikor láttam.


Ne tervezgesd a húsz perc mozgásokat. Menj el és mozogja naponta 2-3 alkalommal legalább, amennyit bírsz. Ez lehet futás, biciklizés, úszás, aerobic, kosarazás vagy bármi, ami intenzíven megmozgat. Minél több, annál jobb.

Köztük meg igyekezz aktív lenni: séta, strandolás közben vízi játékok, házimunka, kerti munkák... szóval hogy ne csak a fenekeden ülj, hanem csinálj valamit.

Bőven meglesz a látszatja, nem is feltétlen a kilókban, hanem a feszességben.

(megjegyzem tinikoromban 57-58 kiló voltam végig. DE heti 5-7 edzésem volt. Mindenki 51-52 kilónak nézett - ennyit számít az izom.)

2011. júl. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmiképp se hagyd ki a vacsorát! Egyél valami könnyű kaját, diétásat, de egyél, mert több, mint fél napig (sőt, ha uzsira csak gyümizel, akkor majdnem egy teljes nap) éheztetni magad kicsit gáz.

Szal ehetsz nyugodtan, csak ne leterhelő ételt. Pl.: túró, főtt/lágy tojás, csmell zölddel, müzli (tudom, ch, 1x-2x belefér).

Ja, és szalámikból, túró, sajtok, válaszd a zsírszegényt.


Lefekvés előtt - ha kajás vagy, mert későn fekszel - egy pohár zsírszegény tej sokat segít. Eltelít, de nem hizlal.


Ja, és mozogj naponta, minél többet. Fehérjét vigyél be sokat, nehogy még kevesebb izmod legyen.

2011. júl. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
akkor most este lehet enni mert elvileg amit este eszel azt elraktározod mivel nem használsz energiát és ezért is leszel rohadt éhes reggel ha este bezabálsz nem?
2011. júl. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!