Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A szüleim egyfolyt...

Mit tegyek? A szüleim egyfolytában akadékoskodnak a fogyókúra miatt.

Figyelt kérdés

Már nem egyszer volt ebből "nem szólok hozzád többé,, veszekedés,hogy nem eszem azt meg,amit édesanyám főz. Erre természetesen édesapám is rásegít,hogy ne akarjak anorexiás lenni meg hogy már így is rondán sovány vagyok (170 cm 67 kg... ugyan már) Általában azért csapja ki a hisztit,hogy mennyivel drágább az,hogy ha külön magamnak főzök(pedig megcsinálnám helyette,sőt,igazán nem kerül sokba,mert megoldhatnám olcsón is),meg hogy ez így egészségtelen meg úgy,meg akkor megsértődik,én nem akarok vele rosszban lenni,mert szeretem,de nem fogja fel,hogy le szeretnék fogyni,ami az ő főztjeivel nehezen menne... Hiába mondja hogy pl. a krumplifőzelék "tiszta vega,, ha egyszer benne van 3 kiló krumpli,liszt meg mit tudom én mi,és különben is,nem vegetáriánus életmódra váltottam,hanem fogyózni szeretnék... De nem érti meg... Ha meg eszem az ő főztjéből keveset,akkor egész nap éhen halok,közben ha magamnak főznék,jól laknék legalább,és nem zabálnék annyi kalóriát. Nem tudom,hogy csináljam... :( Lehet,hogy önző dolog,de én így kövéren nem tudok boldog lenni,és azért nem maradok így,hogy megbékéljenek... Viszont nem szeretnék több veszekedést.Szerintetek mit tegyek?

17/L


2011. jún. 19. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
edd meg a főztjét jóízűen és menj sportolni ;)
2011. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Mond meg nkik h az azt akarjak h boldog legyel akk hagyni fogjak h lefogyj!Meg h fozon akk kevesebbet es akk te nem kellesz egyel belole.Ha esetleg meg vlmelyik szulod tulsulyos akk mond meg h azert csinalod h majd ha nagy lexel ne ugy nezz ki mint o,ezen biztos elgondolkodna meg ha nem is lenne a legkedvesebb megoldas:P
2011. jún. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Esetleg mond meg anyudnak hogy csinálja "diétásabban" a főzeléket mondjuk ne tegyen bele annyi lisztet stb.:) Vagy ha húst süt panír nélkül esetleg:)
2011. jún. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
72%

szerintem ha nagyon akarsz változtatni rajta mondd meg nekik hogy egyszerűen ezt fogod tenni és kész. tiszteled őket meg persze jó hogy törődnek veled, de már elég nagy vagy hogy saját döntéseket hozz. ha ezt akarod csinálni meg fogod csinálni és kész :) ha meg elkezdenek veszekedni veled megint, akkor csak nyugodtan hallgasd őket végig és amikor befejezték mondd meg nekik hogy te akkor is fogyózni akarsz és kész :D (én általában így szoktam "megbékéltetni" a szüleimet a döntéseimmel és egy idő után lenyugodnak... persze ez szülőktől is függ)


sok szerencsét ^^

2011. jún. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
A szüleid tipikus diéta-szabotőrök. Szinte mindenki, aki valamilyen diétát folytat - sokszor akkor is, ha életmódváltásról, egészséges étkezésről, testépítődiétáról van szó - időről-időre találkozik ilyen családtagokkal, haverokkal, barátokkal a környezetében. Megsértődnek, ha nem eszed meg az ajándék csokit, az egyszerű szénhidrátban tocsogó házifőzésű csodát, csesztetnek, simán hülyének néznek, rosszabb esetben érzelmi zsarolni próbálnak. A szüleid ez utóbbihoz folyamodnak, és ezt nem ártana tudatosítani bennük. Ne hagyd, hogy elrontsák a diétádat, még ha veszekedés is van belőle. Ha a külön kaja költségeit sokallják, keress valami pluszpénzt pl. nyári munkával, vagy segíts be sokkal többet a házimunkába, valamivel kompenzáld a dolgot, de ne engedj nekik! Mutass nekik cikkeket az egészséges étkezésről (rendes, dietetikusok által írt anyagokat, ne nőimagazinos marhaságokat). Előbb-utóbb megszokják, hogy a kislány külön koszton van, mert nem lesz más választásuk.
2011. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon jókat írtak az előzőek, még annyit fűznék hozzá, hogy lehetne, hogy nagyon picit egyél anyukád főztjéből is, belekakuálva az egész napi kalóriaszükégletedet.

Ha nem együtt eszik a család, akkor könnyebb lenne. Titokban ehetnéd, amit te akarsz.

Megértelek, nehéz lehet. De kitartás!

2011. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel a szuleiddel nem tudod megbeszelni ezt a problemat(hiaba irkaljak itt a valaszadok hogy beszeld csk meg anyukadda meg ilyenek,mikor epp most irtad le hogy nem fogjak fel) az egyetlen jarhato ut hogy egyel ami van es ha eddig sportoltal 1 orat akkor most sportolj 2 orat.Egyszeru.
2011. jún. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez aztán tragédia! Uram isten, ne legyél már ennyire élhetetlen.

Egyél nyugodtan anyud főztjéből, csak kevesebbet, és sportolj.

Ennyi, nem kell csodadiéta. Én is le tudtam fogyni itthoni koszttal 10 kg-t, igaz több időbe telt. Ez van, de egészséges voltam, meg minden. :)


Most nem vagyok, de az már más kérdés.

2011. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) sokat segítettetek
2011. jún. 19. 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!