Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mutat többet a mérleg?...

Miért mutat többet a mérleg? (többi lent) Mikor várhatok súlycsökkenést is?

Figyelt kérdés

Szóval 2,5 hete tornázok, azóta 11 edzésen vagyok túl. Az étkezéseimbe beiktattam több zöldséget, kenyeret 1 szeletet eszek egy nap, általában azt eszem, ami itthon van, de fél adagokat. Eddig elég sokat ettem. Ma ráálltam a mérlegre és 1 kilóval több vagyok. Ez miért van? Nő az izmom? Mert lemértem magam most megint centivel, a hasamról eltűnt kb. 3-4 cm, jobban állnak rajtam a ruháim, feszesebb vagyok és tényleg "kisebbnek" tűnök, de a mérleg többet mutat.

Most nem azon az 1 kg-n vagyok kiakadva, mert tudom, hogy ingadozik, csak tényleg szemmel látható a változás és őszintén szólva, mást vártam. Ennek ellenére folytatom, mert jobban érzem magam, csak a magyarázatra lennék kíváncsi, hogy mi megy végbe ilyenkor a testben, mert azzal nem teljesen vagyok tisztában.


2011. jún. 10. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, izomzatot fejlesztettél. :) Az izom nehezebb mint a zsír, tehát az elején lehetséges, hogy többet mutat a mérleg. De nugodj meg, a biztos sikert a centik mutatják!
2011. jún. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pontosan, az izom nehezebb. A lényeg az, ami LÁTSZIK, ugyanis a kilóid száma nincs a homlokodra írva:)
2011. jún. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
reggel, első étkezés előtt és wc után álltál mérlegre?
2011. jún. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2,5hét alatt abszulute lehetetlen bármilyen izmot is növelni! Örülnének is a testépítők ha ez ilyen könnyen menne :)
2011. jún. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg híztam?
2011. jún. 11. 11:55
 6/11 anonim ***** válasza:
Megmozgattad az izmaidat és betöltődtek a glikogénraktáraid.
2011. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És az konkrétan mit jelent? Ezután milyen folyamat következik? Tényleg nem tudom, légyszi segítsetek.
2011. jún. 11. 13:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondd, elárulnád hogy mikor méredzkedtél? Mert ha kiderül hogy este hatkor öt étkezés és két liter víz után, akkor kissé tárgytalan amiről beszélünk :)
2011. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mérlegen mérni magadat mindig reggel általában ugyanabban az időben nagy wc pisi után kell ruha nélkül az a pontos egyébként nem lehet, hogy meg fog jönni??, mert akkor nekem mindig egy kilóval többet mutat ja és ha kilóban nem is változtál a e testzsírod biztos, h csökkent!
2011. jún. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, meg fog jönni, de még addig kb. 1 hét van. Délután mértem magam, kb. 1 liter vizet és 2 kávét ittam meg addig, ja és aznap úgy sikeredett, hogy nem ettem semmit. Azért nem tudtam mire vélni a +1 kg-t.
2011. jún. 11. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!